Porady

  Porady

  Pani Ewa niedługo bierze ślub, po zawarciu związku małżeńskiego otrzyma od mamy darowiznę, którą chciałaby przeznaczyć na zakup mieszkania. Czy pieniądze, które otrzyma po ślubie będą należały do niej, czy będą stanowiły współwłasność z mężem?

  Państwo Greźlikowscy kupili mieszkanie korzystając z usług pośrednika nieruchomości. Jak polecił pośrednik, wpłacili pewną kwotę zaliczki na poczet przyszłego mieszkania. Pieniądze te przelali na konto pośrednika. Niestety nigdy nie dotarły one właściciela mieszkania. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy adwokata Lukę Szaranowicza.

  Zasłaniaj okna i otwieraj je tylko na noc. Kup wiatrak, zainstaluj nawilżacze powietrza. Wlej dużą ilość zimnej wody do wanny. Ale czy to wystarczy, by latem schłodzić swoje rozgrzane mieszkanie? Porad udzielała Perfekcyjna Pani Domu Małgorzata Rozenek. Gdzie w mieszkaniu są źródła ciepła i jak je wyeliminować?

  Po zimie skóra twarzy może być przesuszona i niedowitaminowana. Jak przygotować skórę na lato? Jakie i jak często stosować peelingi? Jaki filtr przeciwsłoneczny do jakiej cery? Czy mezoterapia jest jedynym sposobem, by po zimie odzyskać świeży i młody wygląd? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dr Izabelę Tilszer, lekarza medycyny estetycznej.

  Czy akrylamid obecny w żywności jest szkodliwy dla ludzkiego zdrowia? Ta substancja występuje przede wszystkim we frytkach, w chipsach, pieczywie, płatkach kukurydzianych oraz w kawie rozpuszczalnej - wyjaśnia Katarzyna Bosacka, prowadząca program "Wiem, co jem" w TVN Style. Jak ograniczyć zawartość akrylamidu w żywności? Dlaczego warto spożywać produkty gotowane na parze?

  „Jedenaście pazurów”, „Początki”, Annie Murphy Paul, czy „Pra” Ludwika Włodka? Zobacz, jaka książka w tym tygodniu urzekła Annę Dziewit!

  Nie róbcie zakupów będąc głodni - radzi w Perfekcyjna Pani Domu, gość Dzień Dobry TVN. Naukowcy udowodnili, że ludzie, którzy robią zakupy, kiedy czują głód, wybierają więcej, niepotrzebnych produktów. Zróbcie dwie listy - na duże i małe rzeczy - podpowiada Małgorzata Rozenek, która bardzo nie lubi marnowania jedzenia. Po co? Jak zaplanować zakupy i nie przepłacić - o tym nasz gość.

  Z małym dzieckiem można podróżować po świecie. Zwolenniczką takiej teorii jest Anna Kuziemska, autorka książki "Pępek świata. Z dzieckiem w drodze". Fanką tej publikacji jest ekomama Reni Jusis, która uważa, że im mniejsze dziecko, tym łatwiej podróżować. Zgadzacie się z tym?

  Przeciwwaga ciała, domowe zacisze i Ty. Nic więcej nie potrzeba do tego, by wyrzeźbić sobie pięknie i smukłe ramiona. Nie wierzycie? A jednak! W studiu Dzień Dobry TVN trenerka fitness Ewa Chodakowska udowodniła, że nie musisz kupować drogich hantli i płacić za godziny spędzone na siłowni, by mieć takie mięśnie ramion, z których słynie sama Madonna!

  Wybierając walizkę lub torbę podróżną musimy się kierować przede wszystkim tym, jakim środkiem transportu będziemy podróżować i ile rzeczy chcemy ze sobą zabrać. Jeżeli lecimy samolotem zwracajmy uwagę na wagę i wytrzymałość walizki i zabezpieczenia. Jaką walizkę wybrać na rodzinny wyjazd? Jak wygląda walizko-plecak? Zobacz, która walizka najbardziej przypadła do gustu Robertowi Kantereitowi i co z nią zrobił!

  Adwokat Luka Szaranowicz, jak co tydzień, odpowiada w Dzień Dobry TVN na e-maile widzów. Tym razem radzi, co zrobić, by odzyskać pieniądze ze wspólnie odziedziczonej lokaty. Co może zrobić Pani Agata, by odzyskać pieniądze z lokaty zmarłego ojca? Czy będzie musiała wystąpić do sądu o podział spadku po zmarłym ojcu?

  Alby, zwykłe białe sukienki, czy wymyślne kolorowe kreacje - jaką suknię wybrać na Pierwszą Komunię dla córki? Czym kierować się przy wyborze wianka, butów lub rękawiczek? O modzie komunijnej rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Moniką Zagajską, projektantką sukienek dla dziewczynek. Podobają się Wam jej propozycje? Co myślicie o tym, by dziewczynki przystępowały do Pierwszej Komunii Świętej w różowej lub błękitnej sukience? Jak sprawić, by dziecko w tym dniu wyglądało wyjątkowo?

  Kosmiczny pojazd, mały sklepikarz czy zabawa w ogrodnika? Co zainteresuje trzylatka? Wiktor, Julia i Natalia, czyli nasi mali eksperci, rozwiązali dziś tę zagadkę.

  O założeniach szkoły rodzenia wykorzystującej spuściznę współczesnej psychologii, w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziały: psycholog Aneta Mazurkiewicz oraz współautorka "Poradnika dla zielonych rodziców" Magda Targosz. W końcu macierzyństwo to nie tylko pieluchy, ale przede wszystkim emocje.

  Drewniane grzechotki czy zabawki kontrastowe? Co zainteresuje naszych małych ekspertów? Choć nie skończyli jeszcze roku, zgodzili się je przetestować. Co spodobało się Marcelinie, czym pochłonięta była Zuzia?

  Podczas Euro 2012 do Polski przyjedzie mnóstwo kibiców z całej Europy, a pokoje w hotelach największych polskich miast, w których odbywają się mecze, są już zajęte. Na kibicach można zarobić, wynajmując im mieszkanie. Ale jak to zrobić, by na tym nie stracić i, by wynajmujący nie zniszczył nam lokum? O to zapytaliśmy prawnika Lukę Szanarowicza.

  Jak umrzeć bez lęku? Czy oswojenie się ze śmiercią jest w ogóle możliwe? Przecież człowiek ma w naturze to, że boi się tego, co ostateczne. Jak przygotować się do śmierci? Jak pogodzić się ze śmiercią bliskich? - Życie to śmierć, śmierć to życie, a umieranie bez lęku jest czymś najbardziej właściwym dla człowieka, tylko myśmy to troszkę pogubili - uważa psychoterapeutka Katarzyna Miller. Czy śmierć da się oszukać? - Moim zdaniem za dużo myślimy o tym - mówiła w Dzień Dobry TVN Beata Pawlikowska, podróżniczka i dziennikarka.

  Tym razem nasi mali eksperci: Lena, Marcin i Ania testowali kulodromy, metalowe konstrukcje oraz tory samochodowe. Zobacz, która z zabawek zajęła pierwsze miejsce na podium?

  Czy warto kupować dietetyczny catering, dostarczany do domu lub do pracy? - Różnych mamy dietetyków i różne sposoby odchudzania. Ta dieta, którą ja stosuję jest bardzo tania i prosta, jest prozdrowotna - mówiła w programie Dzień Dobry TVN Katarzyna Bosacka, prowadząca program "Wiem, co jem" w TVN Style. Pamiętajcie, że każda dieta musi być odpowiednio zbilansowana.

  Jeśli pożyczyliśmy komuś pieniądze na tzw. gębę, a znajomy nie oddaje nam pieniędzy, to czy możemy je odzyskać? Czy może nasze pieniądze już przepadły? Przepisy prawa mówią, że jeżeli pożyczamy komuś więcej niż 500 PLN, to powinniśmy sporządzić umowę pożyczki - radzi adwokat Luka Szaranowicz.

  Jeżeli ludzie się rozwodzą, to najlepszym sposobem uregulowanie kwestii władzy rodzicielskiej jest to, by umówili się między sobą z kim dziecko będzie mieszkać, ustalili jak będą się kontaktować, spisali to i taki dokument załączyli do sprawy rozwodowej. Wtedy sąd nie wnika w aspekt władzy rodzicielskiej. Co nasz ekspert, adwokat Luka Szaranowicz poradził Pani, która napisała do nas list w tej sprawie?

  Czy wcześniaki wymagają szczególnej troski i pielęgnacji? Jakie obawy najczęściej towarzyszom rodzicom wcześniaków? O ekologicznej opiece nad wcześniakami rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN ze współautorką "Poradnika dla zielonych rodziców" Reni Jusis i Magdaleną Sadecką-Makaruk z Fundacji "Wcześniak Rodzice-Rodzicom". - Nie bójmy się wcześniaków dotykać, kangurować, nosić w chuście, karmić piersią czy masować - radzi Reni Jusis.

  Jak być jednocześnie mamą i nianią? Jak połączyć przyjemne z pożytecznym i nie rezygnując z obowiązków macierzyńskich pracować? O korzyściach bycia mamą-nianią rozmawialiśmy z ekomamą Reni Jusis i mamą-ninią Magdaleną Chmielowską.

  Jak poradzić sobie z lokatorem, który nie wywiązuje się z umowy lub rażąco narusza warunki najmu lokalu? W studiu Dzień Dobry TVN, Luka Szaranowicz radził, jakie kroki powinniśmy podjąć w takiej sytuacji.

  Tym razem nasi mali eksperci Tosia, Hania i Igor testowali pluszowe, czworonożne zabawki! Zobacz, jak im poszło i czy pluszak to dobra zabawka dla Twojego dziecka?

  Fotelik musi być dobrze przymocowany w samochodzie, a dziecko do fotelika. Anna Nowak Ibisz podpowiada w Dzień dobry TVN, jak zapiąć dziecko w foteliku samochodowym. Co dzieje się z dzieckiem, które źle zapniesz w foteliku? - Pamiętajcie, pasy nigdy nie mogą być przekręcone - radzi Pani Gadżet.

  Jak mądrze robić zakupy, by nie marnować jedzenia? Jak przechowywać produkty, by wystarczyły nam na dłużej? Czy lista zakupowa może nam w tym pomóc? O to zapytaliśmy Katarzynę Bosacką, prowadzącą program "Wiem, co jem" w TVN Style.

  W studiu Dzień Dobry TVN, Magdalena Michnicka radziła jak urządzić sobie domowe spa z użyciem składników, które z pewnoscią znajdziemy w każdej kuchni.

  Rysujące klocki, kreatywna mozaika czy aktywne auta? Która zabawka podbiła serca i umysły naszych małych testerów?