Porady

  Porady

  Do wakacji jeszcze tylko kilka dni. Część z Was w czasie urlopu na pewno wybierze się pod namiot. Zobaczcie, co będzie Wam potrzebne. Anna Nowak-Ibisz prezentuje przydatne i - co najważniejsze -lekkie gadżety.

  Anna Nowak-Ibisz podpowiada, jakie gadżety są potrzebne podczas wakacji. Zobaczcie, czym osłonić się od wiatru na plaży i jak sprawdzić, że za długo przebywamy na słońcu?

  Już za kilka dni Walentynki. Alicja Napiórkowska podpowiada, jak ubrać się tego dnia, by zaintrygować swojego partnera. Stylistka przygotowała zarówno klasyczne zestawy, a także stylizacje nieco odważniejsze. Co myślicie o tym, by na randkę iść w piżamie?

  Austria, Włochy, Niemcy, czy Szwajcaria to najbardziej popularne zimowe narciarskie kierunki w Europie. Można tam dotrzeć samochodem, ale wielu z nas wybiera samoloty. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak wybrał się na lotnisko Chopina, aby sprawdzić, jak prawidłowo przygotować do odprawy sprzęt narciarski. Zajrzał też do bagażnika Boeinga 737.

  Jakie reklamacje zgłaszają klienci biur podróży? Czy zawsze są to skargi uzasadnione? Jak postępować w przypadku kiedy wymarzona wycieczka nie odpowiada temu co znajdowało się na stronie www czy ulotce biura podróży? Mieliście takie niemiłe przygody?

  Niektórzy wybierają wakacje poza granicami Polski, ponieważ w naszym kraju ceny są często wyższe niż w innych krajach, a pogoda mniej pewna. Jeśli więc wybierzemy wakacje za granicą, to warto się zastanowić, czym płacić w wybranym miejscu. Kartą, gotówką, czy czekami podróżnymi? Co jest bardziej opłacalne? Na jakie koszty narażamy się płacąc kartą? Co to jest karta w walucie? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN ekonomistą Markiem Zuberem.

  Choć większość biur podróży w swoich wakacyjnych ofertach zawiera podstawowe ubezpieczenie, to powinniśmy pomyśleć nad jego rozszerzeniem. Dlaczego? Co zrobić, gdy podczas opieki szpitalnej za granicą, placówka żąda od nas natychmiastowego pokrycia kosztów, a to przecież jest obowiązkiem ubezpieczyciela? Płacić czy nie? Co daje nam wykupienie karty EKUZ? Kto zwraca nam pieniądze za wykupione leki? Prowadzący Dzień Dobry TVN zadali te pytania ekspertowi Marcinowi Tarczyńskiemu - specjaliście ds. ubezpieczeń, analitykowi z Polskiej Izby Ubezpieczeń.

  Za chwilę wakacje - czas wyjazdów. Jak wiemy, w czasie podróży samochodem nasze maluchy często się nudzą. Co zabrać do samochodu, by zająć dziecko? Gry planszowe czy tablet? W studiu Dzień Dobry TVN o gadżetach ułatwiających podróż zarówno dzieciom, jak rodzicom opowiedziała Anna Nowak-Ibisz.

  Wielu z nas, decydując się na wyjazd zagraniczny, decyduje się wycieczki organizowane przez biura podróży. Na co zwrócić uwagę podpisując umowę z biurem podróży? Na czym polega odpowiedzialność biura podróży? Czy turysta może domagać się certyfikatów od firmy współpracującej z biurem podróży, która organizuje wycieczki fakultatywne? O tym gość Dzień Dobry TVN adwokat Luka Szaranowicz.

  Gluten to białko roślinne, a białko ma tendencje do wywoływania alergii. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Anna Rzeszotek, ekspert programu „Zdrowy Start w Przyszłość”. Jakie mogą być objawy alergii na gluten?

  Dzień przed sylwestrem stoisz przed lustrem i wygląd Twojej cery informuje, że miałaś pracowity rok. Jednak znamy kilka sposobów, by szybko, dzień przed zabawą sylwestrową poprawić jej jakość. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Aneta Suchowierska, kosmetyczka. Ogórek, kiwi, pomarańcze... Czego jeszcze użyła, by sporządzić mikstury kosmetyczne?

  Jak, za nieduże pieniądze, nadać naszym "czterem ścianom" bardziej świątecznego klimatu, pokazała nam dziś w Dzień Dobry TVN Beata Lipov, blogerka wnętrzarska. Robicie dekoracje samodzielnie czy kupujecie gotowe?

  Lukrowane pierniczki, własnoręcznie malowane na biało szyszki, lakierowane na złoto orzechy włoskie, suszone owoce, papryczki chili. Makaronowe bombki, suszone owoce, a nawet laski cynamonu! To świetna alternatywa dla tłukących się bombek. W studiu Dzień Dobry TVN Beata Śniechowska, zwyciężczyni II edycji „Masterchefa”, z pomocą pistoletu dokonała prawdziwych świątecznych cudów:)

  Po rozstaniu nie jest łatwo o dobre relacje między byłymi partnerami. Bywa, że złość i poczucie krzywdy biorą górę. Wtedy łatwo o konflikty, zwłaszcza w temacie kontaktów i wychowywania wspólnych dzieci. Czy opieka naprzemienna mogłaby rozwiązać ten problem? Czy przy ustalaniu kontaktów trzeba brać pod uwagę zdanie dziecka? O tym goście Dzień Dobry TVN: Krystyna Rek i psycholog dziecięcy Aleksandra Piotrowska.

  Do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze trochę czasu, ale już teraz można - za pomocą dekoracji - stworzyć w domu zimową atmosferę. Jak to zrobić? Czego używać do tworzenia dekoracji? Skąd czerpać pomysły? Co jest najlepszym przyjacielem kobiety? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN Beatę Lipov - prowadzącą bloga wnętrzarskiego. Co nabroili prowadzący Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska i Robert Kantereit?

  Sesja noworodkowa to przede wszystkim piękna pamiątka dla rodziców i samego dziecka. Zrobienie zdjęć należy powierzyć bardzo doświadczonemu i odpowiedzialnemu fotografowi. Jak wygląda taka sesja? Sprawdziła to dla Dzień Dobry TVN Dorota Gardias. Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu "Projekt mama".

  Zdarza się, że z zawiści rodzic, który po rozwodzie na co dzień sprawuje opiekę nad dzieckiem, utrudnia spotkania z nim drugiemu rodzicowi. I robi to mimo postanowienia sądu regulującego takie wizyty. Co zrobić, gdy były partner utrudnia nam kontakty z dzieckiem? Gdzie zgłosić naruszenia postanowień sądu? Czy istnieje skuteczny sposób egzekwowania spotkań z dzieckiem? O tym goście Dzień Dobry TVN: specjalistka od rozwodów Krystyna Rek i adwokat Piotr Kaszewiak.

  Długie jesienne wieczory są okazją, aby zadbać o swoje ciało. W Dzień Dobry TVN blogerka Alina Róża Szczerba pokazała, jak wykonać skuteczne peelingi z produktów spożywczych, które można znaleźć niemalże w każdej kuchni. Od czego zależy skuteczność peelingu? Dla kogo przeznaczone są takie kosmetyki?

  Niedobór światła, brak chęci do ćwiczeń, ograniczone spacery ze względu na niesprzyjającą pogodę oraz krótki dzień. Co jeszcze sprzyja tyciu w okresie zimowo-jesiennym? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Agnieszka Piskała, dietetyczka. Jakie przyprawy stosować w kuchni, by rozgrzać się zimną i nie przybrać na wadze?

  Jest ich aż 18 rozmiarów. Do pierwszej dekady XX wieku obowiązkowe - dziś raczej dla artystek burleskowych. Aleksandra Ruszewska prowadzi specjalistyczny internetowy sklep z gorsetami i jej biznes ma się świetnie. Czy gorsety mogą być pomocne przy schorzeniach kręgosłupa?

  Gdy dochodzi do rozwodu, wspólność majątkowa ustaje, a małżonkowie mogą wnosić o podział majątku, który zgromadzili w trakcie małżeństwa. O tym, jak podzielić się majątkiem po rozwodzie, rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z ekspertami: adwokatem Piotrem Kaszewiakiem i Krystyną Rek, która pomaga kobietom podczas rozwodu.

  Prześcieradła, poduszki na prąd, koce grzewcze ze stopniową regulacją ciepła, lampki ogrzewające, urządzenie do dzielenia leków, kubek, który pozwala na niwelowanie nieprzyjemnego smaku tabletek. Anna Nowak Ibisz zaprezentowała w studiu Dzień Dobry TVN gadżety, które pozwolą przetrwać zimę.

  Mamy dobrą wiadomość dla ekologicznych rodziców. Właśnie ukazała się książka "Poradnik dla zielonych rodziców" autorstwa Magdy Targosz I Reni Jusis, książka, która powstała z inspiracji cyklem "Eko mama" w Dzień Dobry TVN. - Dla zielonych, czyli również tych, którzy nic nie widzą o ekologii - wyjaśnia Magda Targosz. - Staramy się odczarować mit, że ekologicznie, to znaczy drogo - wyjaśnia Reni Jusis.

  Podczas długotrwałego wysiłku fizycznego, w mózgu osoby ćwiczącej, wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. To one sprawiają, że odczuwamy przyjemność, jesteśmy szczęśliwi i nie czujemy bólu. Dlatego zachęcamy do regularnych ćwiczeń, zwłaszcza jesienią. Trener Szymon Gaś instruuje, jak wykonywać ćwiczenia i pokazuje, jak przeprowadzić trening funkcjonalny.

  Pojemniki, które segregują żywność i zaoszczędzają miejsca w lodówce. Czynią też pokarmy długo świeżymi. W studiu Dzień Dobry TVN Anna Nowk-Ibisz zaprezentowała pojemniki do przechowywania żywności.

  Hania ma już 6 ząbków. Myje je codziennie rano i wieczorem. Nie jest to łatwe zadanie, ale lepiej teraz zadbać o zęby niż potem narażać dziecko na stres u stomatologa. Zobaczcie kolejny odcinek naszego cyklu Projekt Mama. Jak wygląda pierwsza wizyta u dziecięcego stomatologa?

  Bazylia, pietruszka, mięta, tymianek, kolendra, lawenda, rozmaryn. Te zioła można kupić w każdym supermarkecie. Tylko po co, kiedy możemy je posadzić i pielęgnować sami w domu. O tym, jak robić to umiejętnie opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN Maja Popielarska.

  Na jednym z portali ogłoszeniowych znaleźliśmy oryginalne ogłoszenie: "Sprzedam krzesła rozwodowe trwalsze niż mój związek". Taka oto parabola małżeństwa jest wystawiona na sprzedaż. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Izabela DeBenedetti, psycholog i mediator rodzinny, oraz Katarzyna Lengren, felietonistka, pisarka dziennikarka. Czy to dobry pomysł pozbyć się mebli po mężu? Jak pozbyć się niechcianych wspomnień?

  Po zmroku piesi poruszający się na poboczu zobowiązani są do założenia kamizelki odblaskowej. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był młodszy inspektor ruchu drogowego Komendy Głównej Policji Marek Konkolewski oraz Artur Chamski, aktor, który zaangażował się w akcję promującą bezpieczeństwo na drodze. Jakich przedmiotów użyć, by być widocznym na drodze? Jaki mandat można zapłacić nie posiadając odblasków?