Polska

Tu żyją piękne białe lwy i całuśna foka. Zobacz, jakie jeszcze atrakcje czekają na Ciebie w ZOO Safari w Borysewie?

Polska

Jeszcze kilka miesięcy temu przyszłość ZOO Safari w Borysewie stała pod znakiem zapytania. Wszystkiemu winna była pandemia koronawirusa. Nasza prezenterka Diana Kauz postanowiła na własne oczy sprawdzić, jak obecnie wygląda sytuacja w ogrodzie i co słychać u jego podopiecznych.

ZOO Safari w Borysewie

Ogród w Borysewie to nie tylko ZOO, ale i park rozrywki. Na wszystkich czeka tu moc atrakcji, dzięki czemu tutejsze Safari to doskonałe miejsce na udany, rodzinny dzień.

Przed pandemią w ogrodzie pojawiła się nowość – Świat Wodny, gdzie zwiedzanie odbywa się z pomostów nad lustrem wody lub podczas przejażdżki rowerami wodnymi. Dzięki temu jesteśmy w stanie podejrzeć fascynujące życie mieszkańców wysp.

Tutaj mamy wyspy, które zamieszkują przeróżne gatunki naczelnych. Przede wszystkim lemury, małpy, mandryle, gereza i gibon białoręki

– wyjaśniła Natalia Zawisza, lekarz weterynarii, a następnie dodała:

Po drugiej stronie, z mostku, można podziwiać przede wszystkim aligatory, różnego rodzaju ptactwo wodne, np. pelikany, kaczki

Baby boom w Borysewie

ZOO w Borysewie to nie tylko miejsce, w którym zwierzęta żyją, ale i przychodzą na świat. W ostatnim czasie, przyszła tu na świat niemała gromadka szkrabów.

Od jakichś dwóch miesięcy, co jakiś czas, rodzi nam się nowe zwierzątko. Mamy już wielbłąda dwugarbnego, mamy różne osiołki. Teraz naszym najnowszym 'nabytkiem' są lemurki katta

– zauważyła lekarz weterynarii.

Nie mamy jeszcze imion dla naszych dzieciaków, także sugerujemy gościom, można swoje propozycje wysyłać na stronie zoosafari.com.pl, bądź u nas na Facebooku

- dodała.

Fokarium w Borysewie

Gwiazdą fokarium w Borysewie jest Dawid. Ten energiczny 20-latek jest niezwykle uzdolniony, bez problemu aportuje, podbija piłeczki, podskakuje i robi obroty. Jak się okazuje Dawid jest nie tylko utalentowanym akrobatą, ale i… casanovą. Podopieczny ZOO w Borysewie znany jest z tego, że lubi kraść całusy.

Problemy ZOO Safari w Borysewie

Przez pandemię koronawirusa ZOO Safari w Borysewie zostało zamknięte, a właściciele musieli ograniczyć liczbę pracowników. Jako że ogród prowadzi działalność sezonową, od marca do października, nie kwalifikował się do pomocy w ramach rządowego pakietu gospodarczego. Z uwagi na brak odwiedzających, sytuacja w ZOO stała się dramatyczna. Na szczęście, dzięki poluzowaniu obostrzeń i wsparciu miłośników zwierząt, właściciele mogli ponownie otworzyć ogród.

Niewątpliwie to była najtrudniejsza sytuacja, jaka mogła być. Ciężkie chwile przeżywaliśmy, ale przeszliśmy to

– powiedział Andrzej Pabich, założyciel zoo, a po chwili dodał:

Teraz znów patrzę optymistycznie w przyszłość

Wyjątkowe okazy zwierząt

ZOO w Borysewie jest uznanym ogrodem zoologicznym, który słynie ze swoich białych tygrysów i białych lwów.

Dzięki troskliwej opiece nad zwierzętami, w placówce urodziło się 14 białych tygrysów, dzięki czemu ich populacja wzrosła o 15 proc.

Ogółem, w ogrodzie żyje 600 zwierząt z 5 kontynentów.

Mamy duże stada zwierząt, wszystkie czują się bezpiecznie, mają duże przestrzenie i to jest klucz do sukcesu

– wyjaśnił Andrzej Pabich.

Właściciele ZOO planują w dalszym ciągu rozwijać swój ogród. Już niedługo zamieszkają w nim nowe gatunki zwierząt, m.in. flamingi i nosorożce.

Cały czas musimy zachwycać naszych odwiedzających nowymi, ciekawymi przedsięwzięciami i nowymi ekspozycjami

– zaznaczył założyciel ZOO.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Zobacz też:

Boćki z Wielkiej Brytanii dostały imiona wybrane przez widzów Dzień Dobry TVN. "To wielki zaszczyt"

Konie w mundurach. O zwierzętach, które pełnią służbę: "Często łagodzą emocje podczas interwencji"

Borsuki ruszyły do miast. „Oczywiście zawsze jest człowiek winny. To my ingerujemy w środowisko naturalne”

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości