Chochołów jest niewielką wsią położoną w województwie małopolskim, w gminie Czarny Dunajec. Jadąc do Zakopanego, nie sposób nie zauważyć zwartej zabudowy wsi, w której wszystkie domy zlokalizowane są wzdłuż głównej drogi. Chochołów jest znany przede wszystkim z dwóch rzeczy. Po pierwsze – z powstania chochołowskiego, a po drugie – z chochołowskich term.
Sokołowsko to niewielka wieś na Dolnym Śląsku, która przyciąga swoim niezwykłym urokiem artystów. To właśnie w tym miejscu osadzona jest fabuła najnowszej książki Olgi Tokarczuk. W czym tkwi fenomen tej niezwykłej miejscowości?
Długi Targ i ulica Długa to wizytówka Gdańska. Znajdują się w dzielnicy Śródmieście i tworzą tzw. Trakt Królewski, który zaczyna się Złotą Bramą, a kończy Zieloną Bramą. Krajobraz dopełnia płynąca obok rzeka Motława.
Z jakimi trudnościami muszą się na co dzień mierzyć? Dagmara i Grzegorz Chłopiccy opowiedzieli o tym w materiale Dzień Dobry TVN.
Wielu z nas, aby odkryć ciekawe krainy, wyjeżdża za granicę, przemierza tysiące kilometrów, leci samolotem, kupuje drogie bilety, mapy, przewodniki. Niestety, często zapominamy o tym, że żyjemy w pięknym kraju, który ma nam do zaoferowania mnóstwo interesujących miejsc. Jednym z nich jest niewątpliwie Dolina Baryczy.
Na Podlasiu znajduje się Skit Odrynki, czyli prawosławna pustelnia. Miejsce to jest ochoczo odwiedzane przez turystów. Ojcowie zbudowali nawet przystań dla kajakarzy, by w trakcie spływu Narwią mogli się zatrzymać.
Wprowadzony w 2020 r. bon turystyczny może częściowo pokryć wydatki rodzin z dziećmi w wakacje 2022. Już w 2021 można było z niego skorzystać. Komu przysługuje i jak aktywować bon? Jak płacić bonem turystycznym?
Sprawdziliśmy, ile wyniesie średni koszt wypoczynku i gdzie wybiorą się Polacy.
Ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, zwane często polską Saharą, to unikalna na skalę Europy atrakcja turystyczna. Będąc tam, możemy poczuć się jak na prawdziwej pustyni.
Polskie miasto trafiło do europejskiego rankingu.
Sokolica to góra, która przez wielu uważana jest za najpiękniejszy szczyt w Pieninach.
Hel to doskonała baza turystyczna dla każdego, kto kocha aktywny wypoczynek z mnóstwem atrakcji. Odkryj wszystkie uroki Mierzei Helskiej i sprawdź, co zwiedzić na Helu.
Babiogórski Park Narodowy jest jednym z najstarszych tego typu obiektów w Polsce. O wyjątkowości tego miejsca może świadczyć fakt, że został on uznany za rezerwat biosfery UNESCO.
Czy branża stanie na nogi po 2 latach koronawirusa?
Muzeum Narodowe Sukiennic jako oddział Muzeum Narodowego w Krakowie jest jedną z największych atrakcji turystycznych dawnej stolicy Polski. Co to są Sukiennice, skąd pochodzi ich nazwa i jaka jest historia tego budynku?
Smok Bronisława Chromego od 50 lat zdobi podnóże Wawelu. Niewiele brakowało, a symbol Krakowa stanąłby w zupełnie innym miejscu. Jaka jest historia słynnej rzeźby?
Krynica-Zdrój każdego roku odwiedzana jest przez wielu turystów, którzy doceniają spokój, bliskość natury, górski mikroklimat i aktywny wypoczynek.
W Swarzędzu mieści się Skansen i Muzeum Pszczelarstwa im. prof. Ryszarda Kosteckiego. Miejsce to odwiedziła Diana Kautz, skąd prezentowała prognozę pogody. Dlaczego warto wybrać się do miasta płynącego miodem?
Kamień Pomorski to jedno z najstarszych miast w województwie zachodniopomorskim. Jest popularną miejscowością turystyczną i uzdrowiskową.
Nałęczów położony jest w województwie lubelskim. Warto wybrać się do niego na jednodniową wycieczkę lub na kilkutygodniowy wypoczynek w sanatorium.
Mikołaj Rey zabrał nas w kolejną kulinarną podróż. Tym razem wybrał się na radomską wieś. Spotkał się z tam kołem gospodyń wiejskich i wspólnie przygotowali tradycyjne pierogi. Jak one powstają? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Bagno Całowanie to największy kompleks torfowisk niskich na Mazowszu, zachwycający pięknem krajobrazu i bliskością natury. Z nadejściem cieplejszych dni warto odwiedzić tę malowniczą okolicę i odkryć uroki spaceru po bagiennych kładkach.
Polska nietypowymi pomnikami stoi. Monument poświęcony ziemniakowi, rzeźba serka homogenizowanego, słynny czajnik, który turystom raczej nie kojarzy się z herbatą - to dopiero początek tej listy. Zobacz, gdzie znajdują się te architektoniczne "perełki".
Przedstawiamy 9 propozycji, gdzie warto pojechać.
Z początkiem stycznia podniesione zostały ceny biletów PKP. Przewoźnik postanowił zmienić system promocyjny, dzięki czemu już w maju będziemy mieli okazję skorzystać z tańszych przejazdów. Zmieniony zostanie system progów promocyjny i nie będzie już trzeba "polować" na bilety. Na czym mają polegać obniżki cen biletów?
Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, to zatem najlepszy moment na zaplanowanie podróży. Z myślą o turystach marzących o błogim wypoczynku w nadmorskich miejscowościach portal European Best Destinations przygotował wyjątkowy ranking. Na podstawie opinii blisko 12 tys. podróżnych z całego świata eksperci stworzyli zestawienie 22 najpiękniejszych plaż w Europie. Na liście nie zabrakło polskiego akcentu.
Leżajsk jest jednym z najstarszych miast południowo-wschodniej Polski. Słynie z cudownego obrazu Matki Boskiej, nietypowych organów w zabytkowej bazylice i grobu słynnego cadyka Elimelecha.
Malowana wieś Zalipie jest znana w całej Polsce, ale przyciąga też zagranicznych turystów. Skąd wziął się zwyczaj ozdabiania chat w tej miejscowości i czy tradycja przetrwała do dzisiaj?
Zamek w Ojcowie, a właściwie jego ruiny, to pozostałość budowli, którą wzniesiono na polecenie Kazimierza Wielkiego. Ciekawa architektura, resztki murów obronnych, a także niesamowita panorama na Dolinę Prądnika to tylko niektóre z powodów, dla których warto go odwiedzić.
Kaszuby to jeden z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych rejonów Polski! Jeżeli planujesz podróż po ziemi kaszubskiej, nie zapomnij odwiedzić wsi Wdzydze Kiszewskie. To raj dla miłośników aktywnego wypoczynku, a także dla każdego, kto ceni ekologię i bliskość natury. Jeżeli lubisz zwiedzać i poznawać zwyczaje lokalnych kultur, Wdzydze z pewnością zachwyci Cię swoimi atrakcjami!