Czy branża stanie na nogi po 2 latach koronawirusa?
Muzeum Narodowe Sukiennic jako oddział Muzeum Narodowego w Krakowie jest jedną z największych atrakcji turystycznych dawnej stolicy Polski. Co to są Sukiennice, skąd pochodzi ich nazwa i jaka jest historia tego budynku?
Smok Bronisława Chromego od 50 lat zdobi podnóże Wawelu. Niewiele brakowało, a symbol Krakowa stanąłby w zupełnie innym miejscu. Jaka jest historia słynnej rzeźby?
Krynica-Zdrój każdego roku odwiedzana jest przez wielu turystów, którzy doceniają spokój, bliskość natury, górski mikroklimat i aktywny wypoczynek.
W Swarzędzu mieści się Skansen i Muzeum Pszczelarstwa im. prof. Ryszarda Kosteckiego. Miejsce to odwiedziła Diana Kautz, skąd prezentowała prognozę pogody. Dlaczego warto wybrać się do miasta płynącego miodem?
Kamień Pomorski to jedno z najstarszych miast w województwie zachodniopomorskim. Jest popularną miejscowością turystyczną i uzdrowiskową.
Nałęczów położony jest w województwie lubelskim. Warto wybrać się do niego na jednodniową wycieczkę lub na kilkutygodniowy wypoczynek w sanatorium.
Mikołaj Rey zabrał nas w kolejną kulinarną podróż. Tym razem wybrał się na radomską wieś. Spotkał się z tam kołem gospodyń wiejskich i wspólnie przygotowali tradycyjne pierogi. Jak one powstają? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Bagno Całowanie to największy kompleks torfowisk niskich na Mazowszu, zachwycający pięknem krajobrazu i bliskością natury. Z nadejściem cieplejszych dni warto odwiedzić tę malowniczą okolicę i odkryć uroki spaceru po bagiennych kładkach.
Polska nietypowymi pomnikami stoi. Monument poświęcony ziemniakowi, rzeźba serka homogenizowanego, słynny czajnik, który turystom raczej nie kojarzy się z herbatą - to dopiero początek tej listy. Zobacz, gdzie znajdują się te architektoniczne "perełki".
Przedstawiamy 9 propozycji, gdzie warto pojechać.
Z początkiem stycznia podniesione zostały ceny biletów PKP. Przewoźnik postanowił zmienić system promocyjny, dzięki czemu już w maju będziemy mieli okazję skorzystać z tańszych przejazdów. Zmieniony zostanie system progów promocyjny i nie będzie już trzeba "polować" na bilety. Na czym mają polegać obniżki cen biletów?
Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, to zatem najlepszy moment na zaplanowanie podróży. Z myślą o turystach marzących o błogim wypoczynku w nadmorskich miejscowościach portal European Best Destinations przygotował wyjątkowy ranking. Na podstawie opinii blisko 12 tys. podróżnych z całego świata eksperci stworzyli zestawienie 22 najpiękniejszych plaż w Europie. Na liście nie zabrakło polskiego akcentu.
Leżajsk jest jednym z najstarszych miast południowo-wschodniej Polski. Słynie z cudownego obrazu Matki Boskiej, nietypowych organów w zabytkowej bazylice i grobu słynnego cadyka Elimelecha.
Malowana wieś Zalipie jest znana w całej Polsce, ale przyciąga też zagranicznych turystów. Skąd wziął się zwyczaj ozdabiania chat w tej miejscowości i czy tradycja przetrwała do dzisiaj?
Zamek w Ojcowie, a właściwie jego ruiny, to pozostałość budowli, którą wzniesiono na polecenie Kazimierza Wielkiego. Ciekawa architektura, resztki murów obronnych, a także niesamowita panorama na Dolinę Prądnika to tylko niektóre z powodów, dla których warto go odwiedzić.
Kaszuby to jeden z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych rejonów Polski! Jeżeli planujesz podróż po ziemi kaszubskiej, nie zapomnij odwiedzić wsi Wdzydze Kiszewskie. To raj dla miłośników aktywnego wypoczynku, a także dla każdego, kto ceni ekologię i bliskość natury. Jeżeli lubisz zwiedzać i poznawać zwyczaje lokalnych kultur, Wdzydze z pewnością zachwyci Cię swoimi atrakcjami!
W Makowiskach pod Bydgoszczą powstała wyjątkowa budowla. Dom w kształcie imbryka to pomysł Macieja Chęsiaka, który pragnął zamieszkać w obiekcie kojarzącym się z ciepłem ogniska domowego i bez wahania wprowadził w życie wyjątkową wizję.
Diana Kautz odwiedziła Rezerwat Przyrody Łężczok, skąd prezentowała prognozę pogody. Na miejscu spotkała się z ornitologiem, który opowiedział o tajnikach fotografowania ptaków. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających?
Wodospady nazywane Wodogrzmotami Mickiewicza to jedna z tych atrakcji, które będąc w Tatrach, chce zobaczyć prawie każdy turysta, niezależnie od stopnia swojego zaawansowania w pokonywaniu górskich szlaków. To jedna z kluczowych atrakcji, odwiedzana przez turystów tłumnie zjeżdżających do pobliskiego Zakopanego – stolicy polskich gór. Będąc w pobliżu, grzechem byłoby nie pójść wyżej, nad Morskie Oko, co umożliwia biegnący tędy szlak. Zresztą Wodospad Mickiewicza (tak również zamiennie nazywany) jest przez większość z nich oglądany tak naprawdę "przy okazji" na trasie prowadzącej do Morskiego Oka.
"Zrezygnuj z aktywności na zewnątrz" - zaleca Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
Jedną z najciekawszych atrakcji województwa świętokrzyskiego jest Jaskinia Raj, położona na terenie rezerwatu przyrody o takiej samej nazwie. Jest to unikatowy obiekt krasowy, znajdujący się w miejscowości Chęciny, 11 km od Kielc. Jej niezwykła szata naciekowa co roku przyciąga setki turystów.
Czantoria to najpopularniejszy szczyt w Beskidzie Śląskim. Latem turystów przyciąga tu kolejka linowa, tor saneczkowy i piękne górskie widoki. Zimą góra zamienia się w ośrodek narciarski i ogarnia ją "białe szaleństwo".
Kraków to z całą pewnością jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Jak prezentuje się w okresie przedświątecznym? Co warto w nim zobaczyć? Dowiecie się tego z naszego materiału.
"Tu się czuje, że święta się zbliżają wielkimi krokami".
Dolina Pięciu Stawów jest położona w Tatrzańskim Parku Narodowym. Ma długość 4 km, a jej powierzchnia wynosi około 6,5 km². Dolina jest uważana za najpiękniejszą w Tatrach, dzięki pięknym jeziorom otoczonym majestatycznymi szczytami górskimi.
Katarzyna Błażejewska-Stuhr wraz z mężem, Maciejem Stuhrem pojechała do Hajnówki, by spotkać się z imigrantami. Ostatecznie stali się pełnomocnikami czwórki Syryjczyków, których historię usłyszeli. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl opowiedziała, co zobaczyła na granicy polsko-białoruskiej. "Nie jestem w stanie tego emocjonalnie przyjąć" - powiedziała.
Co tydzień, na kanapach w programie Kuby Wojewódzkiego zasiadają nowi goście. Internauci nie kryją zadowolenia. Długo czekali na tak wybuchowe połączenie. Już 9 listopada na antenie TVN gośćmi dziennikarza będą Jan Błachowicz oraz Paulina Gałązka. Gospodarz show zapowiedział w mediach społecznościowych, jak będzie wyglądała rozmowa.
"Przyjechały prosto z Paryża"
Mariusz Szczygieł jest pisarzem i dziennikarzem, który zawsze śmiało porusza najbardziej aktualne problemy społeczne. Tym razem zwrócił uwagę na ilość plastikowych kwiatów na grobach, które, choć zdobią, rozkładają się latami.