Karpacz to jeden z najpopularniejszych kurortów na Dolnym Śląsku leżący u podnóża Śnieżki. Najwyższy szczyt Karkonoszy jest celem wypraw turystów przez cały rok. Niezapomniane widoki przyciągają też pasjonatów fotografii.
Nasza zimowa podróż Projektu Zima po Dolnym Śląsku właśnie się zaczęła. Pierwszym przystankiem jest jeden z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich u podnóża Czarnej Góry w Masywie Śnieżnika. Kurort co roku przyciąga turystów z całej Polski. Nowoczesne kolejki górskie, profesjonalne trasy narciarskie i bogata infrastruktura sprawiają, że nie sposób się tu nudzić.
Miłośnicy sportów zimowych czekają na nadchodzące ferie. Chociaż dużą popularnością cieszą się wyjazdy do Włoch czy Austrii, wiele rodzin wybierze nasze stoki. Sprawdziliśmy, o ile wzrosły ceny zimowego pobytu w popularnych polskich kurortach w stosunku do ubiegłego roku.
Poznaj wyniki konkursu World Culinary Awards.
W Dąbrowie Górniczej stanął pomnik bobra. Jego pomysłodawcą jest 9-letni Mikołaj Kaliński, który napisał list do prezydenta miasta. - To było dla mnie urzekające - podkreślił Marcin Bazylak.
"Przywita nas przepiękna kolekcja figurek alabastrowych z XV wieku".
Góry Fogaraskie to najwyższe pasmo górskie w Rumunii. Są one częścią Karpat Południowych i oddzielają Transylwanię od Wołoszczyzny.
Które jarmarki bożonarodzeniowe warto zobaczyć w Polsce, aby poczuć magię świąt? Sprawdź!
Inicjatywa pomaga lokalnym aktywistom w realizacji wszelakich wartościowych projektów i ogólnodostępnych wydarzeń. W dziendobry.tvn.pl tłumaczymy, na czym polega.
Tomasz Habdas jak nikt zna się na polskich górach. Autor książki "Polskie góry zimą. 25 nieoczywistych szlaków" zdradził naszym widzom jak zaplanować bezpieczne, zimowe, rodzinne wycieczki na południu kraju.
Tajemnica tkwi w przekazywanych z dziada pradziada porzekadłach.
Dolina Będkowska znajduje się w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Ma długość 8 kilometrów i jest jedną z najdłuższych dolin w całej Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to też przepiękna okolica i wymarzone miejsce do spokojnych, długich spacerów.
To miejsce na Podlasiu przyciąga nawet prezydentów.
Co zachwyciło ją podczas historycznej wędrówki?
Do czego służyła w przeszłości?
Jaka jest historia Zamku Krasickich i jakie sekrety kryją jego mury?
Roztoczański Park Narodowy to wyjątkowe miejsce, które powstało w celu ochrony różnych gatunków grzybów, roślin i zwierząt. Turyści przyjeżdżają tu nie tylko, aby odpocząć w otoczeniu przyrody, ale także po to, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o sposobach jej ochrony. Zobacz, co wyróżnia Roztoczański Park Narodowy oraz co ciekawego można zwiedzić na jego terenie.
Osiedle w szczerym polu na Dolnym Śląsku jest obiektem memicznych żartów. Zyskało już miano Biskupina lub polskiego Dubaju. Jaka jest jego historia? Za co mieszkańcy pokochali Witoszów Dolny?
Gołuchów to miejscowość, która znajduje się na terenie powiatu pleszewskiego. Posiada wiele pięknych i historycznych atrakcji dla przybywających tutaj turystów.
Hala Gąsienicowa od lat przyciąga miłośników górskich wspinaczek. Uważa się ją za jedno z najpiękniejszych miejsc w Tatrach. Powstało na niej schronisko PTTK Murowaniec, do którego z pewnością prędzej czy później trafią miłośnicy wędrówek po polskich Tatrach.
Rozpoczął się Wrocławski Festiwal Krasnoludków 2022. Impreza będzie trwała do 11 września. Jej organizatorzy przewidzieli moc atrakcji. Jakich? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.
Początki Jeleniej Góry sięgają XII wieku, do dziś można podziwiać zabytki z bogatej historii miasta.
Pieniński Park Narodowy to jeden z 23 polskich parków i jednocześnie najstarszy z całej grupy. Powstał w 1932 r. Mimo niewielkich rozmiarów stanowi jeden z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych obszarów tego typu. Pieniński Park Narodowy obfituje w szlaki turystyczne, które prowadzą przez najbardziej atrakcyjne punkty, takie jak zamek w Czorsztynie, Trzy Kopce czy Trzy Korony. Jakie zwierzęta żyją w parku i co warto uwzględnić podczas zwiedzania?
Muzeum gazownictwa w Paczkowie powstało z inicjatywy Adama Króla. To tam znajduje się największa kolekcja gazomierzy w Europie. Z kustoszem rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik.
"Jest we mnie głód przygody".
Baseny termalne, ekstremalne zjeżdżalnie, piaszczyste plaże, akwarium z rekinami, baseny z wodą morską – oto, czego można doświadczyć w polskich aquaparkach. Od Wielkopolski po Małopolskę – na terenie całego kraju zlokalizowane są dziesiątki interesujących parków wodnych. Które polskie aquaparki są najlepsze?
Dolny Śląsk to ważny punkt na turystycznej mapie Polski. Zwiedzanie tego rejonu z całą pewnością warto rozpocząć od wizyty w Kopalni Złota w Złotym Stoku. To właśnie tam znajduje się największy w naszym kraju podziemny wodospad.
Nadmorski Park Krajobrazowy to idealne miejsce na wędrówki. Odkryj, co go wyróżnia. Północne tereny naszego kraju słyną z nadbałtyckich plaż. Wielu wczasowiczów wybiera formę relaksu nad morzem. Jednak wakacje w tych rejonach nie muszą ograniczać się do opalania i kąpieli w spienionych falach
"Tatrzańskie opowieści" to kolejny nieprzeciętny projekt Mateusza Waligóry. Znany podróżnik wyruszył w pieszą wędrówkę po polskich Tatrach, dając sobie zaledwie miesiąc na przemierzenie każdego centymetra tamtejszych szlaków.