Ola Kwaśniewska chętnie udziela się w mediach społecznościowych. Ostatnio umieściła w nich post z życzeniami dla męża. Szkopuł w tym, że wpis pojawił się z dużym poślizgiem, co w zabawny sposób skomentował Kuba Badach. - Jako biegaczka w sztafecie powinnaś startować jako ostatnia – napisał.
Jaskinia Mylna znajduje się w Dolinie Kościeliskiej, która jest drugą pod względem wielkości doliną w Tatrach. Ze względu na dużą liczbę wąwozów, jaskiń oraz pięknych, wapiennych skał, co roku odwiedzają ją tysiące turystów. Po raz pierwszy Jaskinia Mylna została zbadana w 1885 roku przez Jana Gwalberta Pawlikowskiego – ekonomistę, polityka i działacza na rzecz ochrony przyrody.
Zwierzyniec (woj. lubelskie) jest nazywany perłą Roztocza. Znajduje się tuż przy granicy Roztoczańskiego Parku Narodowego, nad rzeką Wieprz. Nazwa gminy pochodzi od utworzonego na tych terenach w XVI wieku tzw. zwierzyńca. Trzymano w nim m.in.: żubry, jelenie, łosie, rysie, wilki, dziki. Okolica posiada wiele atrakcji przyrodniczych i komercyjnych, co czyni ją idealnym miejscem do rodzinnego wyjazdu. Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić jeden z głównych ośrodków Roztocza Środkowego.
Ula Chincz, czyli popularna Ula Pedantula, tegoroczne wakacje spędzała w Polsce, nad Morzem Bałtyckim. Nie wszystko poszło jednak tak, jak sobie wymarzyła. Tradycyjnie zawiodła pogoda, ale nawet to nie popsuło jej humoru. Dziennikarka znalazła kilka zalet pobytu na zimnym krajowym wybrzeżu.
Pandemia sprawiła, że dostępność zagranicznych wyjazdów została nieco ograniczona. Nie przeszkodziło to jednak parze podróżników, którzy dzięki obostrzeniom zwiedzili nasz kraj i napisali książkę pt. "Podróżuj bliżej". W Dzień Dobry Wakacje o wyjątkowych miejscach w Polsce opowiedzieli Anna i Marcin Nowakowie.
Pieniny to niezwykle charakterystyczne pasmo górskie, przebiegające przez Polskę i Słowację. Znajdziemy tam mnóstwo rezerwatów przyrody, urokliwe miasteczka i szlaki, których piękno pozostawia wrażenie jeszcze na długi czas. Pozostaje spakować odpowiednie buty i ruszać w drogę!
Muzeum Mazowieckie w Płocku po 15 latach gromadzenia obiektów zaprasza na wyjątkową wystawę poświęconą sztuce art déco. Zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z kompleksowo przygotowanym obrazem stylu życia tej pięknej epoki. Bartek Jędrzejak miał to szczęście, że zobaczył wystawę jako pierwszy.
Narwiański Park Narodowy to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych województwa podlaskiego. Miłośników odpoczynku na łonie natury przyciąga tam niezwykle bujna fauna i flora oraz niepowtarzalne krajobrazy. Co warto o nim wiedzieć?
Krynica Morska leży na Mierzei Wiślanej pomiędzy Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym. W lecie jest chętnie odwiedzana przez turystów z całej Polski. Krynica Morska — co zwiedzać?
Przed nami ostatnie dni wakacji. Wiele osób z pewnością spędzi je w górach. O tym, że wysokie Tatry nie są dobrym pomysłem dla najmłodszych, przekonuje Karolina Gorczyca. Aktorka, która podczas urlopu zdobywa tamtejsze szczyty, jest zdecydowaną przeciwniczką zabierania maluchów na wymagające dużej sprawności wyprawy. Pod jej postem rozgorzała gorąca dyskusja. Co na ten temat myśli ratownik TOPR?
Tegoroczni nadmorscy wczasowicze spotkali się z tłumami na plażach, gwarem na promenadach oraz tłokiem w kolejkach do budek z goframi. Niestety wakacje nad Bałtykiem już prawie dobiegają końca. Jak wyglądał tegoroczny sezon?
Ze względu na pandemię koronawirusa Polacy w tym roku chętniej wybierają wczasy w kraju, niż za granicą. Nie zawsze jest to jednak bezpieczne. Policja ostrzega, że oszuści podszywają się pod właścicieli hoteli i pensjonatów lub proponują noclegi w nieistniejących obiektach, po czym znikają z zaliczką.
Morskie Oko, największe jezioro w polskich Tatrach, już od kilkuset lat działa jak magnes na turystów. Choć nie tylko na nich, bo inspiruje również poetów i malarzy. Jak wygląda trasa i dojazd nad Morskie Oko?
Krynica Morska to jedna z częściej odwiedzanych nadmorskich miejscowości. Wbrew pozorom jej jedyną atrakcją nie są tylko piękne plaże. Co warto zobaczyć w Krynicy Morskiej? Jakie atrakcje oferuje?
W ramach "Projektu Plaża" Olivier Janiak odwiedził w ten weekend Krynicę Morską i przyjrzał się atrakcjom, jakie czekają tam na turystów. W nadmorskim kurorcie, korzystając z pięknej pogody i beztroskiej atmosfery, opowiedział o zaletach wypoczynku nad Bałtykiem.
Zamek w Liwie znajduje się na Mazowszu, ok. 90 kilometrów od Warszawy. Kiedyś odgrywał bardzo ważną rolę, ponieważ stał na granicy księstwa mazowieckiego z Litwą. Bardzo lubiła w nim przebywać królowa Bona. O tym, co można zobaczyć w tym niezwykle ciekawym miejscu, powiedział prezenter pogody Bartek Jędrzejak.
Gdynia nie wydaje się tak interesująca, jak Gdańsk. Wbrew pozorom to miasto oferuje wiele atrakcji, zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych turystów. Co można robić z dziećmi w Gdyni? Zwiedzanie miasta – ciekawe miejsca i atrakcje
Uroczysko Święte Miejsce na Suwalszczyźnie przyciąga turystów zarówno z Polski, jak i Niemiec, Belgii czy Francji. Oprócz drewnianej kapliczki i kamiennych krzyży, znajduje się tam także duży, drewniany świątek przedstawiający wizerunek Jezusa. Z tym miejscem związanych jest kilka legend, według jednej z nich na drzewie ukazywała się postać Matki Boskiej. Wierni przyjeżdżają tam podziękować za otrzymane łaski i prosić o zdrowie albo potomstwo.
W Chodliku na Lubelszczyźnie przez kilkaset lat istniało jedno z największych w średniowiecznej Europie grodzisk. Wielkością i znaczeniem porównywalne jest z Londynem. Dziś to eldorado dla archeologów.
Magurski Park Narodowy to niezwykle malownicze, zielone serce Beskidu Niskiego. Coroku jego piękno i liczne atrakcje przyciągają wielu turystów z kraju i ze świata. Co wartowiedzieć o krainie u podnóża Magury i dlaczego warto ją odwiedzić?
"Pomorska Góra Piachu", czyli sztucznie usypana góra w Dolinie Gwdy, 6 km od Białego Boru to najwyższe sztuczne wzniesienie w województwie zachodniopomorskim. Ma około 630 m długości, 270 m szerokości i 30 hektarów powierzchni. Znajduje się na niej ponad 8 ton piasku i co ciekawe, widać ją nawet z kosmosu. Jak powstała jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w Polsce i w jaki sposób można z niej skorzystać?
Mela Koteluk pokazała zdjęcia niebywale szmaragdowego jeziora. Okazuje się, że jest ono na wyciągnięcie ręki, bo znajduje się w województwie lubuskim. Zobaczcie, jak wygląda jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju.
Na wyjazdach wakacyjnych różnie bywa. Jakość wypoczynku uzależniona jest od wielu czynników: destynacji, pogody, ale też towarzystwa, w jakim przyszło nam spędzać wakacje. Niestety na niektóre elementy zupełnie nie mamy wpływu - to jest jak loteria, szczególnie jeśli chodzi o to, kto będzie wypoczywał w tym samym hotelu. Najgorzej, jeśli trzeba dzielić przestrzeń z hedonistami, którzy wychodzą z założenia, że wszystko im wolno.
Sezon urlopowy w pełni. Każdy stara się złapać choć trochę oddechu od codzienności i wybiera różne kierunki podróży. Część osób wyruszyła w dalszą drogę i zwiedza nieznane tereny za granicą, ale są też miłośnicy Polski, którzy potrafią na łonie natury naładować baterie na cały rok.
Tomasz Zubilewicz zawitał do Muzeum Wsi Radomskiej. W tym niezwykłym miejscu miał okazję skosztować tradycyjnych przysmaków, wypróbować taneczną podłogę w wiejskiej remizie i sprawdzić się jako kosiarz podczas żniw. Czego jeszcze można doświadczyć na Mazowszu?
Andrzej Furman stworzył wyjątkowe miejsce w rodzinnych Pabianicach. Z pomocą wykwalifikowanych pracowników zaprojektował piękny ogród, w którym rosną setki tysięcy kwiatów. Jak do tego doszło?
Góry Sowie to najbardziej tajemnicze pasmo górskie w Polsce. Jest najstarszą częścią Sudetów. Jakie atrakcje warto tam zwiedzić? Czy można pojechać w Góry Sowie na narty lub rower?
Prawdziwy wypoczynek nie byłby kompletny bez lokalnych specjałów i smakołyków. Mazowsze to region bogaty w kulinarne tradycje, jeśli więc jesteś smakoszem, warto udać się na wycieczkę szlakami miejscowych przysmaków. Uczta dla ducha i dla ciała czeka dosłownie za rogiem.
Sudety są wyjątkowe pod każdym względem. Na górskich szlakach trafisz na rzadkie i zagrożone wyginięciem gatunki roślin, a w dolnośląskich miejscowościach możesz podziwiać unikatowe zabytki oraz zróżnicowane krajobrazy. Warto wziąć pod uwagę odwiedzenie miejsc, które niekoniecznie są wymieniane w pierwszej piątce atrakcji turystycznych. Na sudeckich terenach przyroda wszędzie bowiem robi wrażenie, a w miastach, miasteczkach i wsiach zachowały się pamiątki ich świetności sprzed nawet siedmiu wieków.
Mieszkańcy Kozienic i okolic świetnie znają rezerwat Królewskie Źródła, jednak osobom spoza regionu nazwa ta najczęściej nic nie mówi, a szkoda. To nie tylko świetna baza do pieszych wędrówek, ale także bardzo popularne miejsce piknikowe. Na dodatek jest tak blisko od Warszawy, że wydaje się być wręcz idealne na jednodniowy wypad za miasto. Jakich jeszcze atrakcji można się spodziewać w sercu Puszczy Kozienickiej?