Polska

  Polska

  Pobierowo, usytuowane w gminie Rewal w województwie zachodniopomorskim, zamieszkiwane jest przez ponad tysiąc sto mieszkańców, jednak piękne piaszczyste plaże przyciągają do tej miejscowości co roku kilkanaście tysięcy turystów.

  Muzeum Narodowe Sukiennic jako oddział Muzeum Narodowego w Krakowie jest jedną z największych atrakcji turystycznych dawnej stolicy Polski. Co to są Sukiennice, skąd pochodzi ich nazwa i jaka jest historia tego budynku?

  Z początkiem stycznia podniesione zostały ceny biletów PKP. Przewoźnik postanowił zmienić system promocyjny, dzięki czemu już w maju będziemy mieli okazję skorzystać z tańszych przejazdów. Zmieniony zostanie system progów promocyjny i nie będzie już trzeba "polować" na bilety. Na czym mają polegać obniżki cen biletów?

  Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, to zatem najlepszy moment na zaplanowanie podróży. Z myślą o turystach marzących o błogim wypoczynku w nadmorskich miejscowościach portal European Best Destinations przygotował wyjątkowy ranking. Na podstawie opinii blisko 12 tys. podróżnych z całego świata eksperci stworzyli zestawienie 22 najpiękniejszych plaż w Europie. Na liście nie zabrakło polskiego akcentu.

  Leżajsk jest jednym z najstarszych miast południowo-wschodniej Polski. Słynie z cudownego obrazu Matki Boskiej, nietypowych organów w zabytkowej bazylice i grobu słynnego cadyka Elimelecha.

  Zamek w Ojcowie, a właściwie jego ruiny, to pozostałość budowli, którą wzniesiono na polecenie Kazimierza Wielkiego. Ciekawa architektura, resztki murów obronnych, a także niesamowita panorama na Dolinę Prądnika to tylko niektóre z powodów, dla których warto go odwiedzić.

  Kaszuby to jeden z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych rejonów Polski! Jeżeli planujesz podróż po ziemi kaszubskiej, nie zapomnij odwiedzić wsi Wdzydze Kiszewskie. To raj dla miłośników aktywnego wypoczynku, a także dla każdego, kto ceni ekologię i bliskość natury. Jeżeli lubisz zwiedzać i poznawać zwyczaje lokalnych kultur, Wdzydze z pewnością zachwyci Cię swoimi atrakcjami!

  Wodospady nazywane Wodogrzmotami Mickiewicza to jedna z tych atrakcji, które będąc w Tatrach, chce zobaczyć prawie każdy turysta, niezależnie od stopnia swojego zaawansowania w pokonywaniu górskich szlaków. To jedna z kluczowych atrakcji, odwiedzana przez turystów tłumnie zjeżdżających do pobliskiego Zakopanego – stolicy polskich gór. Będąc w pobliżu, grzechem byłoby nie pójść wyżej, nad Morskie Oko, co umożliwia biegnący tędy szlak. Zresztą Wodospad Mickiewicza (tak również zamiennie nazywany) jest przez większość z nich oglądany tak naprawdę "przy okazji" na trasie prowadzącej do Morskiego Oka.

  Jedną z najciekawszych atrakcji województwa świętokrzyskiego jest Jaskinia Raj, położona na terenie rezerwatu przyrody o takiej samej nazwie. Jest to unikatowy obiekt krasowy, znajdujący się w miejscowości Chęciny, 11 km od Kielc. Jej niezwykła szata naciekowa co roku przyciąga setki turystów.