Choć tegoroczne wakacje będą inne niż dotychczas, wcale nie muszą być gorsze. Wyjazdy zagraniczne i długie loty transkontynentalne stoją pod znakiem zapytania, dlatego trzeba znaleźć alternatywę. Bohaterowie naszego reportażu już to zrobili. Zainspirujcie się.
Koronawirus wielu osobom pokrzyżował urlopowe plany. Jak spędzić w Polsce aktywne wakacje z dziećmi? Bezpiecznym i ciekawym pomysłem jest wycieczka rowerowa. Jak ją odpowiednio zorganizować? O tym opowiedział nam Alin Marciniak, podróżnik i fotoreporter.
Świnoujście leży nad cieśniną Świną i Morzem Bałtyckim. To jedyne miasto w kraju, które znajduje się na trzech dużych wyspach i aż 41 mniejszych, niezamieszkanych wysepkach. Jakie atrakcje turystyczne ma Świnoujście, co warto zobaczyć w tym mieście?
Od 4 maja turyści znów mogą odwiedzać hotele, pensjonaty i apartamenty, które zostały ponownie otwarte w ramach drugiego etapu odmrażania gospodarki. Zobacz, jak wygląda obecnie sytuacja w turystycznej stolicy Polski – Zakopanem.
Rynek turystyczny w Polsce powoli i ostrożnie otwiera się na sezon turystyczny. Wiele osób planuje urlop w kraju, przez co znacząco wzrosło zainteresowanie domkami letniskowymi. W programie rozmawialiśmy o tym, czy tego typu nieruchomości są dobrą inwestycją.
Podczas pobytu w rejonie Podhala trzeba spróbować oscypka - twardego, owczego sera wędzonego. Jest naprawdę bardzo smakowity. Sprawdziliśmy, jak się go wyrabia.
Bieszczady to jedna z najbardziej malowniczych polskich krain. Przyroda zachwyca tu swoim pięknem, bujnością i zróżnicowaniem. Zobacz, jakie cuda skrywa bieszczadzka puszcza.
W Bieszczadzkim Parku Narodowym, na Połoninie Wetlińskiej stoi Chatka Puchatka. Historia tego miejsca zaczęła się 60 lat temu, a schronisko do dzisiaj przyjmuje turystów, którym zapewnia nocleg, wyjątkową atmosferę i niesamowite widoki. A to wszystko za sprawą pana Lutka Pińczuka i pani Doroty Nowosielskiej.
Majówka to dla wielu czas pieszych wędrówek po górach podczas których napawać się można pięknymi widokami i zapachem budzącej się przyrody. Propozycje ciekawych szlaków, na których nie spotkamy zbyt wielu ludzi przedstawił naszym widzom przewodnik górski.
Koronawirus pokrzyżował urlopowe plany wyjazdowe wielu osób, w tym najmłodszych, bo odwołano wszystkie obozy. Jak tanio zaplanować wakacje w Polsce tak, by dzieci nie odczuły braku kolonii? Kilka ciekawych propozycji mają dla nas doświadczeni podróżnicy Eliza i Wojciech Łopacińscy.
Koronawirus pokrzyżował urlopowe plany wyjazdowe wielu osób. Wszyscy z niecierpliwością wyczekują końca kryzysu epidemiologicznego. Wybiegając w przyszłość sprawdzamy, jak tanio zaplanować wakacje w Polsce, by docenić jej walory turystyczne.
Seweryn Kubicki realizuje swój projekt, którego celem jest pokonanie pieszo wszystkich puszczy w Polsce. W ten sposób promuje piękne i dzikie tereny naszego kraju. Zobacz, jak przygotowuje się do swoich wędrówek.
Nasz prezenter postanowił sprawdzić, czy Kasprowy Wierch zasypia nocą. Tuż po zmierzchu udał się kolejką górką na sam szczyt. Zobaczcie, co tam się dzieje, kiedy nie ma turystów.
O dzisiejszej pogodzie Dorota Gardias opowiadała ze Szklarskiej Poręby. Nasza prezenterka zatrzymała się w hotelu Czarny Kamień, który intryguje pod wieloma względami. Przekonajcie się dlaczego.
Linia numer 38 to jedna z perełek Bytomia. Jej trasa liczy tylko 1350 metrów i pokonać ją można w zaledwie 6 minut. Linia jest znana także dzięki wyjątkowym tramwajom. - Potrafią tu przyjechać miłośnicy komunikacji z Japonii, Australii, ze Stanów Zjednoczonych i całej Europy - podkreśla Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich.
W Szklarskiej Porębie nie można się nudzić, szczególnie zimą. Na turystów czekają zjawiskowe szlaki narciarskie oraz biegowe, a także malownicze widoki. A wszystko to w polskich górach, gdzie prawdziwy śnieg spotkamy prawie zawsze.
Zamek królewski w Chęcinach to dawna siedziba żon królów Polski, w tym królowej Bony. Jego ruiny skrywają wiele tajemnic. Prawdy o nich zapewne nigdy nie poznamy. Z badaczami zjawisk paranormalnych w murach zamku spotkał się nasz reporter Piotr Wojtasik.
Świeradów-Zdrój i Dolny Śląsk zachwycają swoją gościnnością i różnorodnością atrakcji. Można tutaj skorzystać ze stoku narciarskiego, udać się do pijalni wód lub do Centrum Edukacji Ekologicznej "Izerska Łąka", albo ciekawie spędzić czas w mieście.
Dzień zakochanych to najsłodsza data w kalendarzu. W zimowym miasteczku Wedla czeka moc atrakcji i czekoladowych pyszności - zarówno na zakochanych, jak i fanów sportów zimowych w każdym wieku.
Bartek Jędrzejak odwiedził, znajdujący się na Dolnym Śląsku, Zamek Czocha. Miejsce zwane jest polskim Hogwartem, dlatego chętnie spotykają się tam małe czarodziejki i czarodzieje, którzy chcą być jak Harry Potter.
Świeradów-Zdrój to jedno z najpiękniejszych dolnośląskich miast uzdrowiskowych, które położone jest w malowniczych Górach Izerskich, w Sudetach Zachodnich. Pełno tu ciekawych miejsc, które warto odwiedzić, zobaczyć i podziwiać. Dowiedz, jakie atrakcje czekają na Ciebie w Świeradowie-Zdroju.
Miasteczko TVN Projekt Zima rozlokowało się na Dolnym Śląsku w Karpaczu, w stacji narciarskiej Winterpol Biały Jar. Zobaczcie, jakie atrakcje czekają tam na turystów.
Polacy kochają Zakopane. Tatrzańskie miasto to jedyne takie miejsce na mapie Polski - piękne, górskie widoki, lokale gastronomiczne, sklepy z pamiątkami i uliczne stoiska. Jest przyjemnie, ale i drogo. Zobacz, kiedy okazja może okazać się oszustwem.
Śnieg zasypał Białkę Tatrzańską. Stoki są idealnie przygotowane, a na trasach panują idealne warunki do białego szaleństwa. Po całym dniu szusowania i zabaw w śniegu - strudzonych narciarzy i snowboardzistów rozgrzeje gorąca czekolada z miasteczka Wedla.
Leżący u podnóża Śnieżki malowniczy Karpacz przyciąga w ciągu roku ponad milion turystów. Najczęściej można ich spotkać na górskich szlakach i w schroniskach. Jednak Karkonosze to nie tylko piękna przyroda, ale również moc innych atrakcji, które warto odwiedzić podczas wyprawy w Sudety.
Jeden z najbardziej znanych i najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. Czarna Góra Resort to miejsce, w którym obecnie jest śnieg! To prawdziwy raj dla narciarzy i snowbordzistów.
Sudety na Dolnym Śląsku to kopalnia atrakcji. Malownicza okolica stanowi prawdziwy raj dla narciarzy oraz miłośników piękna przyrody i fantastycznych widoków. Masyw Śnieżnika jest bez wątpienia miejscem, gdzie można oddychać pełną piersią.
Projekt Zima oficjalnie rozpoczęty. Zieleniec jest pierwszym z dolnośląskich kurortów zimowych, w których do końca lutego będą gościć kamery Dzień Dobry TVN. Na stoku Gryglówka będziemy jeździć na nartach, snowboardzie, bawić się i jeść pyszne regionalne potrawy.
Niedaleko Gryfina można spotkać przyrodniczą osobliwość. To stary, sosnowy las, w którym drzewa wygięte są pod kątem ok. 90 st. Wszystkie pnie kierują się na północ. Widok jest niesamowity. Istnieje kilka teorii, które mają wyjaśnić krzywiznę drzew. Niektóre z nich są niezwykłe.
Gdzie chodziło się na ciastko, gdzie można było spotkać znane osobistości? Dzięki akcji #historienieznane mamy okazję poznać ciekawostki z przeszłości. Jedną z takich historii podzieliła się z nami Anna Dróżdż, która opowiedziała o rodzinnej i legendarnej kawiarni „Czytelnik”. Pamiętacie inne kultowe miejsca, które na stałe zapisały się na mapie dawnej Warszawy? W studiu przypomniał nam o nich dziennikarz, Grzegorz Kalinowski.