Jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych województwa warmińsko-mazurskiego jest Iława. Atrakcje i zabytki miasta sprawiają, że jest ono niewątpliwie miastem wartym odwiedzenia. Co warto zobaczyć w Iławie i w jej okolicach?
Już od ponad trzech lat w Łodzi funkcjonuje niezwykła inicjatywa prospołeczna i proekologiczna, która polega na urozmaicaniu terenów zielonych oraz powiększaniu obszarów leśnych. Przeczytaj więcej na temat "Lasu Młodej Łodzi".
Podlasie to piękna kraina, która bywa niedoceniana, a tymczasem to właśnie tutaj można odnaleźć upragnione ciszę i spokój. Michał Cessanis zabrał widzów Dzień Dobry TVN w podróż po najbardziej wyjątkowych zakątkach tego regionu. Co odkrył?
Młodzież w wieku od 15 do 22 lat, niepełnosprawna intelektualnie w stopniu umiarkowanym wraz ze sprzężeniami, czyli z niepełnosprawnością ruchową, słabym widzeniem czy autyzmem zdobyła koronę polskich gór. Wśród szczytów, na których stanęła były Śnieżka i Rysy. Kto im towarzyszył w tych wyprawach? Ile kilometrów pokonali?
Zastanawiacie się, gdzie najlepiej obecnie wybrać się na wyprawę w weekend? Idealnym pomysłem będzie wybór województwa świętokrzyskiego! Cisza, zieleń oraz okolica obfitująca w artystyczne i historyczne budowle naprawdę Was zainspiruje.
Podróżnik Mateusz Waligóra przemierza samotnie Polskę wędrując wzdłuż Wisły. Założeniem jest przejście 1200 km od źródeł rzeki pod Baranią Górą przez Kraków, Warszawę i Toruń w stronę morza. Razem 8 województw, setki wiosek i kilka dużych miast. Zobacz, dokąd Waligóra zawędrował ostatnio.
15 lipca 1410 roku, dokładnie we wtorek, pod Grunwaldem odbyła się jedna z największych bitew w dziejach średniowiecznej Europy. W miejscu tym wciąż można odkryć ludzkie szczątki i artefakty historyczne.
Mateusz Waligóra przemierza samotnie Polskę, wędrując wzdłuż Wisły. Założeniem jest przejście 1200 kilometrów - od źródeł rzeki pod Baranią Górą, przez Kraków, Warszawę, Toruń w stronę morza. Razem osiem województw. Na jakim etapie obecnie jest podróżnik?
Dzień Dobry TVN obchodzi swoje 15. urodziny i z tej okazji wyruszyliśmy w Polskę, aby lepiej poznać naszych widzów. Tym razem Dzieńdobrobusem Piotr Wojtasik oraz Diana Kautz wybrali się do Kołobrzegu. Czym może nas zaskoczyć to miasto?
Odkryj z nami miejsca w Polsce, do których warto pojechać. Lubelszczyzna, Podlasie czy piękny Wrocław. Polecamy nieoczywiste miejsca na weekendowe wypady.
Mateusz Waligóra to specjalista od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca Ziemi. Szczególnie upodobał sobie pustynie - od Australii po Boliwię, ponieważ, jak twierdzi, to właśnie tam można odpocząć. Tym razem postawił sobie nowy cel. Jest nim wytyczenie pierwszego w Polsce pieszego szlaku łączącego góry z morzem. Razem z kamerą towarzyszymy mu podczas wędrówki.
Kolejnym przystankiem naszego Dzieńdobrobusa okazały się Międzyzdroje. To miasto, w którym można zarówno dobrze zjeść, zażyć aktywności fizycznej oraz skorzystać z uroków pięknych krajobrazów.
W ramach 25. edycji Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady, Krzysztof Wielicki poprowadził wyprawę na górę Rudawiec. We wspinaczce towarzyszył mu Robert Stockinger, który miał ze sobą flagę z logo Dzień Dobry TVN. Wybitny himalaistka i nasz reporter wetknęli ją na szczycie góry.
Kotlina Kłodzka to kraina geograficzna w Sudetach, która przyciąga turystów z Polski i zagranicy. Podróż po niej warto rozpocząć w małym urokliwym miasteczku Bardo. Jego atrakcje odkrywał dla widzów Dzień Dobry TVN podróżnik, Michał Cessanis.
Mateusz Waligóra, znany polski piechur, 3 września wyruszył w niezwykłą podróż. Postanowił przejść całą Polskę wzdłuż Wisły - z Baraniej Góry aż do Zatoki Gdańskiej. Żeby tego dokonać, musi pokonać 1200 km. W rozmowie z nami zdradził, jak wyglądał pierwszy, intensywny tydzień marszu.
Supraśl to jedno z ciekawszych miejsc na mapie Podlasia. Największą atrakcją Supraśla jest monaster – prawosławny klasztor, nazywany Ławrą Supraską. Ze względu na to, że miasto jest otoczone puszczą, a na terenie gminy znajdują się złoża borowinowe, Supraśl ma status uzdrowiska.
Świętujemy 15. urodziny Dzień Dobry TVN. Z tej okazji wyruszyliśmy w Polskę, aby lepiej poznać naszych widzów. Kolejnym przystankiem niebiesko-żółtego Dzieńdobrobusa było miasto Supraśl. Co ciekawego można w nim zobaczyć i z czego słynie?
Nasz kraj jest piękny, niezwykły, a do tego pełen niespodzianek, szczególnie, gdy zjedziemy z głównych dróg. Mała Wieś Przy Drodze, Pupki, Stany, Gnaty-Wieśniany. Takich oryginalnych nazw jest zdecydowanie więcej, a równie ciekawe, jak same miejscowości są historie ich powstania.
Mateusz Waligóra jako pierwszy człowiek na świecie samotnie przeszedł mongolską część pustyni Gobi. Podróżnik jest specjalistą od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca Ziemi - od Australii po Boliwię. Tym razem postawił sobie nowy cel. Jest nim wytyczenie pierwszego w Polsce pieszego szlaku łączącego góry z morzem. W tej wyprawie towarzyszy mu nasza kamera.
Nasz reporter Michał Cessanis wybrał się na wycieczkę po Dolnym Śląsku. Razem z przewodnikami pokazał nam najpiękniejsze miejsca tego malowniczego regionu. Wiedzieliście, że znajdują się tam takie perełki?
Świętujemy 15. urodziny Dzień Dobry TVN. Z tej okazji wyruszyliśmy w Polskę, aby lepiej poznać naszych widzów. Pierwszym przystankiem niebiesko-żółtego Dzieńdobrobusa było miasto Piątek. Co ciekawego można w nim zobaczyć? Jakich ludzi spotkać?
Zaborek to usytuowany na ponad 70 ha kompleks zabytkowych obiektów w starej drewnianej architekturze. To w tamtejszej leśniczówce mieszkał kilkanaście lat z rzędu Charlie Watts z The Rolling Stones, a obok w wiatraku spała Alia, księżniczka Jordanii. Do częstych odwiedzin przekonała ich pewna polska rodzina.
7-letni Miłosz Pałaszewski może być dla nas prawdziwym wzorem, gdy zabraknie nam sił do działania. Mimo swojej niepełnosprawności, przeszedł z rodzicami całą grań Tatr Niżnych. Z chłopcem i jego tatą spotkała się nasza reporterka Dagmara Kowalczyk.
Rozrywka to nieodłączny element życia każdego z nas. Pozwala cieszyć się relaksem, ucieczką od problemów dnia codziennego i beztroską zabawą, którą często przeżywamy wraz z najbliższymi. Poszukujesz wyjątkowych wrażeń i uwielbiasz dreszczyk adrenaliny? Jeśli tak, Majaland Kownaty to miejsce, które musisz odwiedzić! Czekają tam na Ciebie niesamowite atrakcje, które sprawią, że zapragniesz cieszyć się nimi znacznie dłużej niż przez kilka godzin i poczujesz, że po prostu musisz tam wrócić!
Kalisz to jedno z tych miast, o których niemal wszyscy słyszeli, ale nie każdy ma z nim jakieś skojarzenia. Znajduje się ono pomiędzy Łodzią, Poznaniem i Wrocławiem. Dowiedz się więcej o atrakcjach Kalisza.
Justyna i Daniel oraz ich synowie to bardzo aktywna rodzina. Ich wakacyjne przygody pokazują, że Pomorze Zachodnie jest pełne atrakcji dla najmłodszych i można tu aktywnie spędzić czas w rodzinnym gronie. Specjalnie dla Dzień Dobry Wakacje nasi bohaterowie wskazali kilka miejsc, gdzie zamierzają wypocząć.
Zalipie to wieś położona w Małopolsce, która niezależnie od pory roku zachwyca swoją malowniczością. Wszystko za sprawą pięknych kwiatowych zdobień, które widnieją na tamtejszych domach. Do najbardziej kolorowego miejsca w Polsce wybraliśmy się z naszymi kamerami.
Wakacje zbliżają się do finiszu, ale to wcale nie oznacza końca wyjazdów. Polskę można przecież zwiedzać nie tylko latem. 52 wycieczki odkrywające nasz kraj - po jednej na każdy weekend w roku - proponuje Karol Lewandowski, bloger podróżniczy, autor książki "Niesamowita Polska". Dokąd warto się wybrać jesienią?
Krynica Morska leży na Mierzei Wiślanej pomiędzy Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym. W lecie jest chętnie odwiedzana przez turystów z całej Polski. Sprawdź, jakie są jej najciekawsze atrakcje i co warto tu zwiedzić.
Pułtusk to piękne miasto, jedno z najstarszych na Mazowszu. Leży na skraju Puszczy Białej nad Narwią i liczy ok. 20 tys. mieszkańców. Zobaczcie, jakie atrakcje czekają tam na turystów.