Polska

  Polska

  Dolina Strążyska położona jest bardzo blisko Zakopanego, dlatego jest to najczęstszy cel wycieczek turystów przebywających w tym rejonie. Blisko 10 procent turystów odwiedzających stolicę polskich Tatr trafia też do Doliny Strążyskiej. O Dolinie Strążyskiej pisał Józef Ignacy Kraszewski: „kraj milczenia i marzenia, a tak piękny”. W dolinie można zobaczyć rzadko występujące rośliny, takie jak rozrzutka alpejska, sosna drzewokosa, złoć mała czy irga kutnerowata.

  Międzyzdroje to znany ośrodek wypoczynkowy, do którego co roku przyjeżdżają aktorzy, piosenkarze oraz celebryci. W 1996 roku powstała tam znana w całej Polsce Aleja Gwiazd, na której wielu ludzi kultury i sztuki pozostawiło odciski dłoni. Poznaj historię tego miejsca oraz jego pozostałe atrakcje.

  Nad polskim morzem jest mnóstwo urokliwych miejsc, do których można jechać o każdej porze roku. Jednym z nich jest Sobieszewo. Sobieszewo jest częścią Gdańska od roku 1973 i znajduje się na Wyspie Sobieszewskiej, przyciągając swoim urokiem turystów z całej Polski.

  Stawy Milickie są największym w Europie ośrodkiem hodowli karpia oraz największym w Polsce rezerwatem przyrodniczym. Mimo że istnieją już od XIII wieku, to nadal przyciągają rzesze turystów.

  Niewielkie miasteczko leżące nieopodal Białegostoku nazywane jest często podlaską perłą baroku. W Tykocinie zamek, synagoga i wiele innych budowli zachwyca i wabi turystów. Ale to wyjątkowe miejsce słynie nie tylko z zabytków (choć zabytkowych budowli jest tu ponad sto). To także historia – wielkiej miłości i wielkiego skandalu, kary za zdradę i nagrody za wierność, a także miasta, którego już nie ma.

  Jezioro Mamry jest jednym z najpopularniejszych jezior na Mazurach. Szczyci się pierwszą klasą czystości, a jego brzegi są porośnięte lasami. Wokół jeziora znajduje się wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc związanych z miejscowym folklorem, historią oraz krajobrazami. To również dobre miejsce do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych.

  Nie bez powodu Sandomierz nazywany jest „małym Rzymem” – niezwykła uroda tego niewielkiej miejscowości w województwie świętokrzyskim przywodzi na myśl romantyczne budowle wiecznego miasta. Wspaniałe zabytki i urzekające krajobrazy to główne atuty, jakimi szczyci się to piękne miasto. Co zobaczyć w Sandomierzu? Sprawdź nasze propozycje!

  Jezioro Solińskie znajduje się w województwie podkarpackim, na północny-zachód od Bieszczadów. Jezioro to jest największym w Polsce zbiornikiem utworzonym sztucznie, a zapora, która się na nim znajduje, to największa tama na terenie kraju. To przede wszystkim ona jest powodem, dla którego do Soliny przyjeżdża co roku wielu turystów.

  Wielka Siklawa nie bez powodu nazywana jest królową polskich wodospadów. Jest jedną z głównych atrakcji wycieczek Doliną Roztoki i obowiązkowym punktem pieszych wypraw po Tatrach Wysokich. Zachwyca zarówno swoim ogromem (to największy wodospad w Polsce), jak i malowniczym położeniem. Do wyprawy trzeba się jednak dobrze przygotować. Jak zaplanować wycieczkę nad Wodospad Siklawa?

  Beskid Żywiecki to część Karpat Zachodnich i jednocześnie drugie w Polsce pod względem wysokości pasmo górskie. Jest tu wiele szlaków dla miłośników wypraw rowerowych oraz wędrówek pieszych, znajdą się tu również ośrodki narciarskie dla fanów tego sportu. Warto odwiedzić Beskid Żywiecki o każdej porze roku i skorzystać z dobrodziejstw natury, które oferuje.

  Urodę tej miejscowości w pełni można docenić w czasie dłuższego pobytu na Podlasiu. A atrakcji na turystów w Augustowie czeka naprawdę dużo. Coś dla siebie znajdą tutaj miłośnicy przyrody, pasjonaci sportów wodnych a także osoby, które chcą więcej dowiedzieć się o samym mieście. W sezonie Augustów oferuje również różnorodne wydarzenia kulturalne – koncerty, festiwale i wiele innych.

  Bartek Jędrzejak wybrał się dziś do Karpacza. Jakiej pogody możemy się spodziewać w najbliższych dniach? Jak wygląda sytuacja na stokach oraz jak przygotować czworonoga na wspólne zimowe zabawy?

  Sudety Wschodnie stają się coraz popularniejszym kierunkiem wakacyjnych podróży. Znaleźć tam można liczne atrakcje turystyczne, malownicze szlaki i jedne z piękniejszych krajobrazów Polski. Co więcej, stanowią one idealną alternatywę dla zatłoczonych Tatr czy Beskidów.

  Widok z Hali Gąsienicowej nie ma sobie równych. Tu spotykają się Tatry Zachodnie i Wysokie, co w dużej mierze decyduje o popularności tego miejsca. Co więcej, można tu odpocząć w schronisku zwanym Murowaniec, przez co Hala Gąsienicowa jest jeszcze atrakcyjniejsza.

  Zamek Królewski w Warszawie to obowiązkowy punkt na mapach nie tylko wycieczek szkolnych, ale też turystów przybywających do stolicy z całego świata. To budowla, która znajduje się na niemal każdej pocztówce z Warszawą, na pamiątkach, a także w wielu publikacjach poświęconych historii stolicy. Jednym z fascynujących wątków w dziejach zamku jest jego odbudowa „od podstaw” po II wojnie światowej.

  Polska jest krajem bardzo zróżnicowanym. Na jej terenie występują liczne góry, jeziora, parki przyrodnicze i krajobrazowe. Pięknych lokalizacji, miast i mniejszych miejscowości, nie brakuje! Chcesz znaleźć żubra? A może prawdziwie wypocząć pośród przyrody? Jeśli tak, Białowieża jest jednym z tych miejsc, które warto odwiedzić!

  Tatry Zachodnie – w porównaniu do Tatr Wysokich – są znacznie łagodniejsze. Wędrowanie po Tatrach Zachodnich nie wymaga takiego przygotowania i kondycji, jak chodzenie po Tatrach Wysokich, dlatego przyjeżdża tu naprawdę wielu turystów, zwłaszcza tych, którzy chcą nacieszyć się pięknymi widokami. Jednym z malowniczych miejsc w Tatrach zachodnich jest Dolina Kościeliska.

  Zapewne wiesz, że w Ogrodzieńcu znajduje się zamek. A czy wiesz, że nie jest to jedyna atrakcja tego miejsca? Oczywiście, nie będziemy próbować wmówić Ci, że znajduje się tam coś ważniejszego i okazalszego niż jeden z najsłynniejszych i największych zamków w Polsce. Postaramy się udowodnić jednak, że warto udać się w tamte okolice nie tylko ze względu na sławę monumentalnego zamku w Ogrodzieńcu.

  Osiem lat – tyle trwała budowa największego muzeum historycznego w Polsce, a zarazem jednego z największych obiektów tego typu w Europie i na świecie. Mowa oczywiście o Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, które oddano do użytku publicznego 23 marca 2017 roku. Wystawa osiągnęła wielki sukces. Frekwencja każdego dnia jest ogromna, a bilety wyprzedają się zwykle z kilkudniowym wyprzedzeniem. Na czym polega wyjątkowość tej wystawy i dlaczego warto ją zobaczyć?

  Licheń to popularne miejsce wycieczek i pielgrzymek. Znajduje się tutaj największa i najbogatsza bazylika w całej Polsce. Oprócz samej bazyliki w Licheniu jest również mnóstwo innych ciekawych obiektów i atrakcji. Może być to również miejsce odnowienia i pogłębienia wiary.

  Myślisz “Ustrzyki Dolne” - mówisz “stoki narciarskie” i nic dziwnego, ponieważ miejscowość ta od lat stanowi zimową stolicę powiatu bieszczadzkiego. Narty to jednak nie jedyna atrakcja, jaką zapewnia nam to najbardziej wysunięte na wschód miasto w Polsce.

  Warszawa to nie tylko stolica Polski, ale i centrum życia kulturalno-społecznego całego kraju. Miasto stołeczne zaskakuje na każdym kroku. Obok najważniejszych zabytków znajdziemy tam inne, mniej znane, ciekawe i nietypowe miejsca. Dowiedz się, gdzie w Warszawie pójść na randkę, jakie fajne miejsca mogą cię oczarować oraz co spodoba się dzieciom i młodzieży.

  Kotlina Kłodzka to największa kotlina w Sudetach oraz jeden z popularniejszych kierunków turystycznych w Polsce. Atrakcje ziemi kłodzkiej to przede wszystkim wspaniałe malownicze góry oraz ciekawe miasta i miasteczka. Odkryj tę niezwykłą krainę, sprawdź, co kryje w sobie słynna Jaskinia Niedźwiedzia oraz dowiedz się, czy Międzygórze naprawdę leży między górami.