W województwie dolnośląskim znaleźć można wiele wspaniałych zamków i pałaców otwartych dla zwiedzających. Jednym z nich jest charakteryzujący się piękną architekturą Zamek Kliczków. Zwiedzanie obiektu to atrakcja dla całej rodziny.
Lasy to niewątpliwe dobrodziejstwo - oczyszczają powietrze, dają schronienie i pożywienie. Jak wykorzystać tę płynącą z natury dobroć? Niedawno zmieniły się przepisy, dzięki którym każdy może w wyznaczonych miejscach rozbić biwak - trzeba spełnić jednak pewne warunki. Co więcej, kiedy już zatrzymamy się w lesie wystarczy się delikatnie rozejrzeć, żeby znaleźć składniki na pyszną i zdrową kolację.
Choć sezon wakacyjny dopiero przed nami, Śnieżka już przeżywa oblężenie. Niestety turyści nie dostosowują się do obowiązujących tam zasad i wychodzą poza wyznaczony teren. Wskutek tego władze parku zdecydowały, że ogrodzą szczyt.
Shobuz World to kanał podróżniczy o Polsce szerzej znany internautom w… południowej Azji. Jego założyciel, Jahidul Islam, to Bengalczyk od 7 lat mieszkający w Polsce. Co musicie o nim wiedzieć? Poznajcie bliżej gospodarza programu Shobuz World
Nadszedł upragniony czas pikników i jedzenia w plenerze, a często bohaterką tych spotkań jest truskawka. Jak jednak znaleźć i kupić tą najlepszą? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Mikołaj Rey.
Góra Żar znajduje się w Beskidzie Małym i wznosi się na wysokość 761 m n.p.m. To niesamowite miejsce turystyczne, w którym trudno się nudzić – na przybyszów czekają m.in. loty paralotnią, szlaki turystyczne i stoki narciarskie góry Żar.
Bieszczady to jedno z najpopularniejszych pasm górskich w Polsce. Na ich terenie znajduje się wiele atrakcji wartych zobaczenia. A jakie są najciekawsze? W Dzień Dobry TVN pokazał je Michał Cessanis.
Zbliżający się długi, czerwcowy weekend to tradycyjnie początek sezonu urlopowego. Gdzie go spędzić, by poczuć moc wrażeń? Czy niewierzący mogą spać w klasztorach, a amatorzy żeglować po lodzie? Czy można płynąć kajakiem granicą Unii Europejskiej? I czy wakacje w naszym kraju mogą być równie fascynujące jak te w dalekim świecie?
Utworzony przez spiętrzenie rzeki Pilicy na początku lat 70. był kiedyś głównie miejscem wypoczynku mieszkańców Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego oraz innych okolicznych miejscowości. Dziś jednak Zalew Sulejowski (niekiedy określany jako Jezioro Sulejowskie) cieszy się powodzeniem turystów z całej Polski. To wszystko nie tylko ze względu na piaszczyste i czyste kąpieliska, ale też liczne atrakcje całego regionu, m.in Centralny Osrodek Sportu w pobliskiej Spale, którą od Zalewu dzieli ok. 20 km.
Istnieje w Polsce kilka miejsc, w których nie widać ingerencji człowieka. Jednym z nich jest Park Narodowy Bory Tucholskie, stanowiący prawdziwe arcydzieło Matki Natury. Jeziora, lasy i zwierzęta tworzą tu niepowtarzalny, sielski krajobraz.
Co trzeci Polak zamierza wyjechać na długi weekend czerwcowy. Spośród planujących podróż, niemal wszyscy chcą spędzić te kilka dni w kraju - tak wynika z najnowszego badania "Turystyka i wypoczynek w pandemii". Zadłużone hotele i inne obiekty turystyczne bardzo liczą na to, że jednak gości pojawi się więcej.
Mateusz Waligóra w 46 dni przeszedł 1200 kilometrów wzdłuż Wisły. Wraz z Dominikiem Szczepańskim napisał książkę o najdłuższej rzece w Polsce. O swojej wyprawie i zapiskach opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Sopot ma do zaoferowania dużo więcej, niż zwykło się uważać. Tajemnicze wille, miejsca z niesamowitą historią i artystyczny klimat - to wszystko tworzy niezwykłą atmosferę bałtyckiego kurortu. Co warto zobaczyć w mieście bursztynowego słowika? Sprawdzał to Michał Cessanis.
W związku z pandemią COVID-19 wielu Polaków zdecydowało się na spędzenie tegorocznych urlopów w ojczyźnie. Polska ma wiele do zaoferowania, więc odpowiednio zaplanowane wakacje w kraju mogą być naprawdę udane. Jakich cen spodziewać się w lecie 2021 roku?
Kraków to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Tym razem jednak poznajemy jego mroczny klimat związany z odległą przeszłością. Piotr Wojtasik, reporter Dzień Dobry TVN i Wojciech Zabielski, który jest przewodnikiem po Krakowie, zabierają widzów na wieczorny spacer.
W Kopytówce w okolicach Wadowic znajduje się Gospodarstwo Dudek, gdzie na powierzchni około 45 hektarów od 35 lat uprawiane są jabłonie, grusze, śliwy, wiśnie, borówki amerykańskie oraz brzoskwinie. Miejsce to odwiedził prezenter pogody Dzień Dobry TVN, Bartek Jędrzejak.
W tym roku wiele osób zrezygnuje z zagranicznych wczasów na rzecz pobytu w Polsce. Co ciekawego można zobaczyć w naszym kraju? Miło czas można spędzić np. w Puszczy Niepołomickiej. W Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak pokazał, co może w niej zachwycić.
O ikonach wiemy raczej niewiele. Wyjątkiem jest ta znajdująca się w krakowskim muzeum. Okazało się, że jedna z najpiękniejszych i najstarszych ikon w Polsce ma burzliwą historię rodzinną. Poznajcie szczegóły tej opowieści.
Już 8 maja, czyli w sobotę, właściciele hoteli czy zajazdów będą mogli - po długiej przerwie - otworzyć swoje obiekty. To dobra wiadomość nie tylko dla przedsiębiorców, ale i tych, którzy tęsknili za wyjazdami. Gdzie warto wybrać się na weekend? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z podróżnikiem Wojciechem Łopacińskim.
Ruciane-Nida to niewielkie miasto położone nad jeziorem Nidzkim, znanym jako jedno z najdzikszych na Pojezierzu Mazurskim. Wśród atrakcji Rucianego-Nidy i okolic wymienia się m.in. architekturę z końca XIX wieku, Leśniczówkę "Pranie", stadniny koni i Park Dzikich Zwierząt.
Danuta, Lucas, Naomi i Milena to polsko-boliwijska rodzina, która 3 lata temu przyjechała z Boliwii i zamieszkała na podkarpackiej wsi. Obecnie wspólnie pracują nad zorganizowaniem międzynarodowego festiwalu teatralno-muzycznego. O swoich planach opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Park Krajobrazowy Doliny Bobru to jeden z dwunastu parków na Dolnym Śląsku. Zachwyca dziką przyrodą i liczną zwierzyną. Jak stwierdził Michał Cessanis w Dzień Dobry TVN, to: "niesamowite formacje skalne, czysta rzeka i mnóstwo atrakcji dookoła".
Najpiękniejsze magnolie bez dwóch zdań rosną w Cieszynie. To tam w centrum miasta jest kilkanaście fantastycznych okazów. Teraz jest najlepszy czas, żeby wszystkie je podziwiać. Nasza reporterka Dagmara Kowalczyk wybrała się do Cieszyna, by dowiedzieć się więcej na temat tych wspaniałych drzew.
Park Zdrojowy w Dusznikach-Zdroju to wyjątkowe miejsce, na terenie którego można zwiedzić zabytkowy teatr (w którym koncertował sam Fryderyk Chopin) i spożyć bardzo zdrowe wody mineralne. Uzdrowisko Duszniki-Zdrój gwarantuje jednak znacznie więcej atrakcji. Nie tylko w Majówkę.
Jeśli nie wiesz, gdzie pojechać w majówkę to Kampinoski Park Narodowy może być dobrym pomysłem. Ten wielki, zielony obszar to baza szlaków rowerowych, tras konnych i miejsc wypoczynkowych. W parku żyją piękne zwierzęta, a ponadto znajdują się tam równie urodziwe szlaki, cenne zabytki i wyjątkowe drzewa.
Długi weekend majowy zbliża się coraz większymi krokami. Na chwilę wytchnienia czekają nie tylko dorośli, ale również dzieci. Całe dnie spędzane w domu, a nierzadko głównie przed komputerem, mocno dały się we znaki każdemu z nas. Nic więc dziwnego, że z utęsknieniem czekamy na tegoroczną majówkę.
Pan Henryk buduje pomniejszone wersje budynków, które są na Warmii i Mazurach. Jego wyjątkowe dzieła powstają z wielką precyzją i wiernie oddają wygląd oryginalnych budowli. To nie jedyny powód, by odwiedzić park miniatur.
Dziś najłatwiej zwiedzać Polskę kamperem. Michał Cessanis wybrał się do Wielkopolski, gdzie dotarł do Doliny Wiatraków. Ich historia sięga XVII w. Podróżnik zawitał także do królewskiego miasta Pyzdry nad Wartą.
Wieluń to miasto o niezwykłej historii. Obecnie zamieszkuje je ok. 23 tysiące osób. Będąc w Wieluniu, warto zwiedzić Muzeum Ziemi Wieluńskiej, a także skorzystać z miejscowych atrakcji – lodowiska, basenu lub szlaku turystycznego.
Zaledwie kilka lat temu niewielka miejscowość Mamerki stała się sławna nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Wszystko za sprawą Bursztynowej Komnaty, która przyciąga na Mazury mnóstwo turystów.