Choć wiele piekarni ma w swojej ofercie chleb kaszubski, to nigdzie nie smakuje on tak dobrze, jak w Lipuszu na Kaszubach. To miejsce jest wypełnione zapachem tradycyjnego pieczywa. I właśnie tam zawitał podróżnik Mikołaj Rey.
Wybierasz się na spacer po górach? Zachowaj ostrożność. Karkonoski Park Narodowy ostrzega przed niebezpiecznym zjawiskiem.
Diana Kautz tym razem przepowiadała pogodę prosto ze stolicy Małopolski, gdzie powstaje Park Krakowskich Legend, czyli plenerowa, interaktywna i multimedialna wystawa. Witamy w magicznym świecie baśni!
Wigierski Park Narodowy to jedno z najciekawszych miejsc na zielonej mapie Polski. Nie brakuje tu pięknych krajobrazów oraz bujnej fauny i flory. Co trzeba o nim wiedzieć i dlaczego warto odwiedzić Wigierski Park Narodowy?
Ferie zimowe wyglądają w tym roku inaczej niż zwykle. W związku z pandemią uczniowie z całego kraju mają wolne w tym samym terminie. Wyjazdy są utrudnione ze względu na zamknięte wyciągi narciarskie i nieczynne hotele. Okazuje się jednak, że wiele rodzin, mimo tych ograniczeń, spędza czas w górskich kurortach. W niektórych miejscach tworzyły się kilometrowe korki i interweniowała policja.
Morskie Oko ma bardzo bogatą historię. Początkowo, chcieli je sobie zawłaszczyć węgierscy leśnicy, do czego nie dopuścili lokalni górale. Dawniej do jeziora można było dojechać tylko konno, nie było żadnych dróg, które zaprowadziłyby nas do jednego z najczęściej odwiedzanych miejsce w Polsce. Żywotność Morskiego Oka nie jest jednak wieczna, z roku na rok poziom wody znacznie się obniża.
Wiele osób oferujących noclegi dla turystów wykazuje się niebywałą pomysłowością. Wszystko po to, by obejść przepisy związane z pandemią i mieć jakiekolwiek źródło zarobku, o które tak ciężko w dobie koronawirusa. Czy to zachowanie charakterystyczne wyłącznie dla Polaków? W Dzień Dobry TVN mówił o tym psycholog i konsultant rozwoju osobistego, Miłosz Brzeziński.
Prawie w każdym zakątku Polski znaleźć można liczne zamki, pałace i twierdze z różnych okresów historycznych. Nie tylko stanowią one popularne atrakcje turystyczne, lecz także na stałe wpisały się w krajobraz kraju. Które z nich można uznać za najpiękniejsze zamki w Polsce?
Bez wątpienia krokodyle są jednymi z najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. Równocześnie są jednak niezwykle troskliwe i rodzinne. Tajniki ich życia zgłębiał w Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Prezenter pogody odwiedził bowiem wyjątkowe Afrykarium we Wrocławiu.
Co roku w okresie przedświątecznym w Gdańsku powstaje szopka betlejemska wykonana... z piasku. Dla wielu mieszkańców Pomorza stanowi już nieodzowny symbol rozpoczynającego się Bożego Narodzenia. Jak powstaje ta niezwykła budowla? Wyjaśnili w Dzień Dobry TVN organizatorka akcji Marzena Świtała oraz rzeźbiarz Bartosz Chylewski.
Kojarzy się z ciszą, spokojem i malowniczymi widokami. A Podlasie to także niezwykłe kulinarne tradycje. Piotr Wojtasik odwiedził ten wyjątkowy region Polski i poznał tamtejsze bożonarodzeniowe potrawy.
Wyjątkowy smak i aromat suski sechlońskiej znany jest w całej Polsce. Mikołaj Rey postanowił odwiedzić Beskid Wyspowy, gdzie specjał jest produkowany. Czego się dowiedział?
12. sezon programu "Kobieta na krańcu świata" dobiegł już końca. W Dzień Dobry TVN Martyna Wojciechowska ujawniła kulisy powstawania tej edycji. Z jakimi trudnościami musiała mierzyć się ekipa? Który odcinek była dla podróżniczki szczególny? Czy utrzymuje kontakt z bohaterkami z wcześniejszych sezonów i czy ma już pomysł na 13. edycję programu?
Obecnie coraz rzadziej na podwórkach czy w oknach spotyka się bożonarodzeniowe ozdoby, a szkoda - nawet gdy na zewnątrz nie ma śniegu, to właśnie one tworzą świąteczną atmosferę. O odpowiedni zimowy klimat dba jednak Bogdan Mamcarczyk z Chełmka koło Oświęcimia. Jego dom jest podobno najbardziej rozświetlonym budynkiem w Polsce.
W górach każdy z nas powinien wypoczywać i oddychać świeżym powietrzem, jednak w okresie grzewczym trujemy się dymem z kominów. Nie tylko klimat i atmosfera zimy unoszą się tam bowiem w powietrzu, ale także smog. Naprzeciw temu wyszedł inżynier Bartłomiej Zubek, który udowadnia, że górale nie tylko idą z duchem czasu, ale wyznaczają nowe trendy w budownictwie i nowoczesnych technologiach.
Dagmara Kowalczyk wybrała się do Głogowa, gdzie jest bardzo świątecznie i mikołajkowo. Patronem tego miasta jest, nie kto inny, a sam… św. Mikołaj! W tym roku po raz 16. na wieży ratuszowej na okres bożonarodzeniowy zawisła czapka świętego.
Witajcie w Królewskim Ogrodzie Światła, czyli zaczarowanej krainie, gdzie z każdym wydeptanym metrem pokochacie to niezwykłe miejsce. Dzieci poczują się jak w baśni Andersena, każdy z dorosłych gości znajdzie coś bliskiego sercu, a rozświetlone zakamarki zachęcą do spacerowania i rozkoszowania się bożonarodzeniowym klimatem. Przekonajcie się sami!
Co roku tysiące rodzin boryka się z dramatem zaginięcia bliskich. Znikają dzieci, kobiety i mężczyźni. Pewnego dnia po prostu nie wracają z pracy czy szkoły. Wiele z nich nigdy się nie odnajduje. Aby nagłośnić ten problem, ruszyła właśnie kampania "Nieobecni".
Spragnieni ruchu i świeżego powietrza Polacy, tłumnie wyruszyli na stoki narciarskie. Jakie obowiązują na nich ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa? Opowiedział o tym Grzegorz Lenartowicz, dyrektor do sp. komunikacji ośrodka narciarskiego w Krynicy Zdroju.
To jedyna taka galeria w Polsce. Wielkoformatowe dzieła sztuki można podziwiać na odremontowanych wiejskich wiatach PKS-u. Folkowe Przystanki są prawdziwą atrakcją regionu łódzkiego. Skąd wziął się ten pomysł?
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu mówienie w Polsce dialektem było czymś wstydliwym. Dziś gwara śląska i góralska wracają z podwójną siłą. Dlaczego tak się dzieje? W Dzień Dobry TVN wyjaśniali to Grzegorz Kulik, tłumacz na język śląski oraz Bartłomiej Kuraś, autor książek o Podhalu i dziennikarz.
Pałac w Kozłówce to niezwykłe miejsce na Lubelszczyźnie, które powstało w latach 40. XVIII wieku. Przez 140 lat pałac należał do rodziny Zamoyskich, która sprawiła, że miejsce to stało się niezwykle nowoczesne. Dzisiaj jest tu galeria sztuki socrealizmu oraz muzeum. Jakie kryje tajemnice?
W 5. odcinku programu "Kobieta na krańcu świata" Martyna Wojciechowska odwiedziła czeską Pragę, by spotkać się z Vladaną Augstenovą. Bohaterka jest asystentką seksualną osób niepełnosprawnych. Na czym dokładnie polega jej praca? Dlaczego problem, którym się zajmuje jest tak bardzo istotny?
Łódź to miasto, w którym nie tylko można zobaczyć jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie, ale również zwiedzić zabytki wyróżniające się piękną architekturą. Do tych ostatnich niewątpliwie należy największa i najbogatsza rezydencja fabrykancka w Polsce - pałac Izraela Poznańskiego. Co jeszcze warto zobaczyć w Łodzi? Sprawdził to Michał Cessanis.
W XIX wieku Wolskie Rotundy były nowoczesnymi magazynami gazu. Dzisiaj są unikatowym zabytkiem przemysłowym, który wymaga gruntownej renowacji. Choć od wielu lat budynki niszczały, niedawno polsko-niemiecka artystka stworzyła w nich niezwykłą wystawę, dając im drugie życie.
Katowicki Spodek jest jednym z najbardziej charakterystycznych budynków w Polsce. Hala, której budowa ruszyła w 1964 roku, jest unikatowa w skali światowej - zarówno pod względem architektonicznym, jak i inżynierskim. Co o niej wiemy?
Lista miejsc wartych zobaczenia w Bieszczadach jest naprawdę długa. Tarnica, Smerek i Połonina Wetlińska to klasyczne propozycje, ale leśnicy z Nadleśnictwa Baligród pokazali, jak atrakcyjnie można spędzać czas z najmniejszymi piechurami.
Już jesienią, a niektórzy nawet wcześniej zastanawiają się, gdzie iść na sylwestra, by była to niezapomniana noc. Wśród miejsc, w które warto się wybrać, są zarówno egzotyczne miejsca, jak i znane polskie ośrodki wczasowe. Sprawdź, gdzie wybrać się na sylwestra we dwoje, samemu, a gdzie z dzieckiem.
Kilka tygodni temu dolnośląski leśniczy opublikował w mediach społecznościowych piękny filmik przedstawiający rzadkiego daniela. Zwierzak zrobił wrażenie na internautach, a także na Marcinie Kostrzyńskim, który udał się do Doliny Baryczy w nadziei, że i jemu uda się zaobserwować niezwykłe zwierzę.
Z okazji Dnia Świeżego Powietrza Diana Kautz odwiedziła Podzamcze. To właśnie tam mieści się Centrum Nauki Leonardo da Vinci, w którym to można zaobserwować różnorakie doświadczenia związane nie tylko z powietrzem.