Katowicki Spodek jest jednym z najbardziej charakterystycznych budynków w Polsce. Hala, której budowa ruszyła w 1964 roku, jest unikatowa w skali światowej - zarówno pod względem architektonicznym, jak i inżynierskim. Co o niej wiemy?
Lista miejsc wartych zobaczenia w Bieszczadach jest naprawdę długa. Tarnica, Smerek i Połonina Wetlińska to klasyczne propozycje, ale leśnicy z Nadleśnictwa Baligród pokazali, jak atrakcyjnie można spędzać czas z najmniejszymi piechurami.
Już jesienią, a niektórzy nawet wcześniej zastanawiają się, gdzie iść na sylwestra, by była to niezapomniana noc. Wśród miejsc, w które warto się wybrać, są zarówno egzotyczne miejsca, jak i znane polskie ośrodki wczasowe. Sprawdź, gdzie wybrać się na sylwestra we dwoje, samemu, a gdzie z dzieckiem.
Kilka tygodni temu dolnośląski leśniczy opublikował w mediach społecznościowych piękny filmik przedstawiający rzadkiego daniela. Zwierzak zrobił wrażenie na internautach, a także na Marcinie Kostrzyńskim, który udał się do Doliny Baryczy w nadziei, że i jemu uda się zaobserwować niezwykłe zwierzę.
Z okazji Dnia Świeżego Powietrza Diana Kautz odwiedziła Podzamcze. To właśnie tam mieści się Centrum Nauki Leonardo da Vinci, w którym to można zaobserwować różnorakie doświadczenia związane nie tylko z powietrzem.
Teoretycznie Noteć ma 391 km i jest największym dopływem Warty. "Teoretycznie", bo tak naprawdę wygląda to zupełnie inaczej. Szósta pod względem powierzchni dorzecza rzeka Polski wysycha. Są miejsca, gdzie tej wody w ogóle nie ma. Jak do tego doszło?
"Życie na dworcu" dzięki temu budynkowi nabiera całkiem innego znaczenia. Magda i Rafał Grabowscy zobaczyli pochodzący z XIX wieku obiekt i momentalnie się w nim zakochali. Dziś tam mieszkają. Poznajcie ich inspirującą historię.
Kilkanaście dni temu miłośnik podróży Daniel Kołtun wybrał się wraz z 15-letnim synem Mikołajem na pływanie kajakiem... po lesie. Jak to możliwe? Taka okazja nie zdarza się często. Wspomnienia zostaną z nimi na długo.
Kiedyś robotnicza, dzisiaj bez wątpienia artystyczna. Łódź zachwyca nie tylko wyjątkową architekturą, ale także, a może przede wszystkim swoim filmowym obliczem. Michał Cessanis odwiedził miejsca, które nie mogą wam umknąć.
Witold Koprucha zdobył w swoim życiu wiele zawodów. Jest taksówkarzem, aktorem, który zagrał w wielu serialach oraz filmach fabularnych, a także... kustoszem we własnym muzeum. Jak otworzył Muzeum Agatów w Rudnie?
Grobowce dla zmarłych ludzi powstawały od najdawniejszych czasów. Teraz okazuje się, że wiele tych sprzed tysięcy lat znajduje się w Polsce. Reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki postanowił zobaczyć kilka z nich. Jakie historie opowiedzieli mu archeolodzy?
W dzisiejszych czasach, by zaopatrzyć się w wybrane owoce i warzywa, wystarczy udać się do sklepu. Istnieją jednak rodziny, które pragną być samowystarczalne, a przy tym ekologiczne. Do tej grupy należą państwo Kasperscy, posiadacze "Anielskich ogrodów".
Przejechaliśmy 3052 kilometry, odwiedziliśmy 8 miejscowości i poznaliśmy ponad 100-kę niezwykłych osób. Dzieńdobrobus przez dwa miesiące przemierzał Polskę w poszukiwaniu pięknych miejsc, dobrych, życzliwych ludzi i budujących, inspirujących historii. O najciekawszych wydarzeniach na trasie Piotr Wojtasik rozmawiał z Tomkiem Łysakowskim, kierowcą Dzieńdobrobusa.
Szamanizm był znany i praktykowany od najdawniejszych czasów. Eksperci nie potrafią określić, czy powstawał niezależnie w różnych miejscach świata, czy też został "wynaleziony" w jednym miejscu, skąd rozprzestrzenił się po niemal całej Ziemi. Także w Polsce mamy osoby interesujące się podobnymi praktykami. Jedną z nich jest Bea Lech.
Podlasie to nie tylko cisza i spokój. To również region, który można zwiedzać aktywnie. Michał Cessanis pokazał widzom Dzień Dobry TVN, gdzie warto wybrać się, gdy pogoda za oknem nie sprzyja. Oto atrakcje malowniczego regionu.
- Warming to ludzie i miejsca. To jesteśmy my – powiedziała pani Joanna, która na co dzień mieszka w Nowym Kawkowie. Piotr Wojtasik wraz z Dzieńdobrobusem dojechał do tej pięknej krainy, do magicznego zakątka pełnego lawendy, sztuki, rękodzieła i ludzi zakochanych w swojej małej ojczyźnie.
Niezwykła wyprawa Mateusza Waligóry dobiegła końca. Znany polski piechur, który jako pierwszy człowiek na świecie samotnie przeszedł mongolską część pustyni Gobi, przemierzył samotnie Polskę, wędrując wzdłuż Wisły. Co go spotkało po drodze?
O Bursztynowej Komnacie krążą legendy. Wyjątkowy wystrój gabinetu Fryderyka I zamówiony u gdańskich mistrzów w przeciągu kilkudziesięciu lat od jego zaginięcia - bądź zniszczenia - stał się symbolem zgubionego skarbu. Czy to możliwe, że właśnie odnalazł się w bałtyckim wraku z czasów II wojny światowej?
Tym razem dzieńdobrobus dojechał do miejscowości Sanniki, gdzie dżinglem Dzień Dobry TVN przywitał nas Regionalny Zespół Pieśni i Tańca. Jakie jeszcze inne atrakcje mogliśmy tam podziwiać?
Jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych województwa warmińsko-mazurskiego jest Iława. Atrakcje i zabytki miasta sprawiają, że jest ono niewątpliwie miastem wartym odwiedzenia. Co warto zobaczyć w Iławie i w jej okolicach?
Już od ponad trzech lat w Łodzi funkcjonuje niezwykła inicjatywa prospołeczna i proekologiczna, która polega na urozmaicaniu terenów zielonych oraz powiększaniu obszarów leśnych. Przeczytaj więcej na temat "Lasu Młodej Łodzi".
Podlasie to piękna kraina, która bywa niedoceniana, a tymczasem to właśnie tutaj można odnaleźć upragnione ciszę i spokój. Michał Cessanis zabrał widzów Dzień Dobry TVN w podróż po najbardziej wyjątkowych zakątkach tego regionu. Co odkrył?
Młodzież w wieku od 15 do 22 lat, niepełnosprawna intelektualnie w stopniu umiarkowanym wraz ze sprzężeniami, czyli z niepełnosprawnością ruchową, słabym widzeniem czy autyzmem zdobyła koronę polskich gór. Wśród szczytów, na których stanęła były Śnieżka i Rysy. Kto im towarzyszył w tych wyprawach? Ile kilometrów pokonali?
Zastanawiacie się, gdzie najlepiej obecnie wybrać się na wyprawę w weekend? Idealnym pomysłem będzie wybór województwa świętokrzyskiego! Cisza, zieleń oraz okolica obfitująca w artystyczne i historyczne budowle naprawdę Was zainspiruje.
Podróżnik Mateusz Waligóra przemierza samotnie Polskę wędrując wzdłuż Wisły. Założeniem jest przejście 1200 km od źródeł rzeki pod Baranią Górą przez Kraków, Warszawę i Toruń w stronę morza. Razem 8 województw, setki wiosek i kilka dużych miast. Zobacz, dokąd Waligóra zawędrował ostatnio.
15 lipca 1410 roku, dokładnie we wtorek, pod Grunwaldem odbyła się jedna z największych bitew w dziejach średniowiecznej Europy. W miejscu tym wciąż można odkryć ludzkie szczątki i artefakty historyczne.
Mateusz Waligóra przemierza samotnie Polskę, wędrując wzdłuż Wisły. Założeniem jest przejście 1200 kilometrów - od źródeł rzeki pod Baranią Górą, przez Kraków, Warszawę, Toruń w stronę morza. Razem osiem województw. Na jakim etapie obecnie jest podróżnik?
Dzień Dobry TVN obchodzi swoje 15. urodziny i z tej okazji wyruszyliśmy w Polskę, aby lepiej poznać naszych widzów. Tym razem Dzieńdobrobusem Piotr Wojtasik oraz Diana Kautz wybrali się do Kołobrzegu. Czym może nas zaskoczyć to miasto?
Odkryj z nami miejsca w Polsce, do których warto pojechać. Lubelszczyzna, Podlasie czy piękny Wrocław. Polecamy nieoczywiste miejsca na weekendowe wypady.
Mateusz Waligóra to specjalista od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca Ziemi. Szczególnie upodobał sobie pustynie - od Australii po Boliwię, ponieważ, jak twierdzi, to właśnie tam można odpocząć. Tym razem postawił sobie nowy cel. Jest nim wytyczenie pierwszego w Polsce pieszego szlaku łączącego góry z morzem. Razem z kamerą towarzyszymy mu podczas wędrówki.