Hala Stulecia - dzieło Maxa Berga- to niezwykłe osiągnięcie inżynierii. Od ponad 100 lat odbywają się tam ważne wydarzenia, koncerty i wystawy. Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa budowla do dziś przyciąga turystów i rzesze miłośników architektury. Co jest w niej takiego wyjątkowego?
Na Mazowszu kryje się wiele pięknych miejsc, wprost stworzonych do wypoczynku. Z kamerą Dzień Dobry Wakacje udaliśmy się zatem do Kadzidła na Kurpiach. Dzięki temu mogliśmy dowiedzieć się więcej na temat kultury regionu i posłuchać, jak brzmi tamtejsza gwara.
Bałtyk kojarzy się przede wszystkim z plażami, wakacjami i wypoczynkiem. Mało kto wie, że jego wody skrywają wiele tajemnic. Co znaleziono do tej pory? Czy wśród skarbów na dnie jest złoto?
Kilkugodzinna podróż lotnicza w maseczce i limitowany w wielu krajach dostęp do plaży. To główne powody, dla których Polacy rezygnują w tym roku z zagranicznych wojaży. Rok temu za granicę wyjechało aż 9 mln osób, teraz wielu z nas zostaje w kraju. Tu jednak musimy się liczyć z wysokimi cenami. Ile wydamy na tegoroczny urlop?
Ukochanym żywiołem naszej bohaterki jest woda. W końcu pochodzi z Pomorza Zachodniego! Gosia wakacje spędzi "u siebie". Specjalnie dla Dzień Dobry TVN wskazała kilka ulubionych miejsc w tej części Polski.
Promocja polskiej turystyki oraz wsparcie branży turystycznej - taki jest główny cel akcji #urlopwkraju. Jej twórcy zapewniają, że wakacje w Polsce też mogą być piękne. Nie wiesz, gdzie wyjechać i co ciekawego zwiedzić? Posłuchaj rad podróżniczki i blogerki Agnieszki Świetlik, która ze swoją przyjaciółką Magdaleną Żółcińską wybrała się na Pomorze.
Atrakcji Rewala, miejscowości zamieszkiwanej przez prawie 1000 mieszkańców, nie da się policzyć na palcach obydwu dłoni. Znaleźć tu bowiem można Park Wieloryba, Zombieland, Bajkową Chatę, a niedaleko, w sąsiednim Trzęsaczu, zabytkowe ruiny kościoła. Choć szerokie piaszczyste i czyste plaże Rewala najbardziej przyciągają co roku tysiące turystów łakomych wypoczynku nad Bałtykiem, to jednak Rewal jest w stanie zapewnić znacznie więcej atrakcji.
Teoretycznie okres wakacyjny to czas, kiedy odnotowuje się spadek popytu na rynku samochodowym. Jednak sytuacja w 2020 wygląda inaczej, analitycy rynku nie wykluczają, że chętnych na zakup auta będzie więcej niż zwykle o tej porze roku. W dobie pandemii znacząco zwiększył się bowiem popyt na kampery. Skąd to zainteresowanie?
Busko-Zdrój jest popularny ze względu na znajdujące się w nim uzdrowiska i sanatoria. W mieście nie brakuje jednak atrakcji turystycznych i zabytków, które można zwiedzić w czasie wolnym od zabiegów leczniczych lub odpoczynku. Sprawdź, dlaczego warto wybrać się do Buska-Zdroju i co należy zobaczyć. Podpowiadamy również, gdzie warto się zatrzymać w tym mieście.
Koszalin to miasto położone w województwie zachodniopomorskim. Turystów przyciąga do niego Morze Bałtyckie. Warto jednak mieć na uwadze, że to miasto przyjazne rodzinom z maluchami, z wieloma godnymi uwagi miejscami. W Koszalinie atrakcje dla dzieci można znaleźć na każdym kroku.
Podczas rodzinnego pobytu w Wielkopolsce warto odwiedzić Poznań. Atrakcje dla dzieci, liczne muzea i piękna architektura miasta sprawiają, że jest ono idealnym miejscem na wakacje lub weekendową wycieczkę w rodzinnym gronie. Co w Poznaniu warto zobaczyć z dzieckiem?
Bogata w atrakcje Małopolska co roku przyciąga miliony turystów z Polski i ze świata. Coś dla siebie znajdą tam zarówno miłośnicy zwiedzania pięknych miast, jak i pasjonaci aktywnego odpoczynku na łonie natury. Jakie atrakcje Małopolski zasługują na szczególną uwagę?
Cicha i spokojna nadmorska miejscowość – tak pokrótce można opisać Mrzeżyno. Jego główne atrakcje to piękna natura i nadmorskie krajobrazy oraz niepowtarzalny klimat małego nadbałtyckiego miasteczka. Jakie atrakcje turystyczne można znaleźć w Mrzeżynie i jego okolicach?
Granice państw stopniowo otwierają się na turystów. Od wtorku 16 czerwca przywrócone zostają też loty międzynarodowe na terenie Unii Europejskiej. Choć Polacy na zagraniczny wylot muszą poczekać, zawsze zostają podróże samochodem. Z ekspertem sprawdzamy, do jakich państw możemy się udać.
Wakacje nad morzem, szczególnie nad Bałtykiem, są wyjątkowo nieprzewidywalne. Dobrze jest przed wyjazdem sporządzić jak najbardziej szczegółową listę rzeczy do zabrania i „odhaczać” na niej poszczególne punkty. Nie wiesz, co zabrać na wakacje nad morze? Co wziąć dla siebie, co dla dziecka? Sprawdź poniższe listy.
Planując urlop i wypoczynek z rodziną, warto wziąć pod uwagę Mazury. Wakacje z dziećmi w takim miejscu z pewnością będą należały do niezapomnianych. Polska Kraina Tysiąca Jezior to świetna alternatywa dla pobytu nad morzem czy w górach. W tym wyjątkowym regionie Polski jest ich aż 2600!
Spędzając wakacje nad polskim morzem, warto odwiedzić małą portową miejscowość Puck. Atrakcje miasta zachwycą zarówno dorosłych, jak i dzieci. Co warto zobaczyć w Pucku i jego okolicach? Co zwiedzić i jak spędzić tam wolny czas?
Marek Optiz do pracy codziennie płynie łódką przez Żuławy. To tutaj się urodził, wychował, a także spełnił wielkie marzenie o uratowaniu zabytkowego domu. W tym celu przeniósł na swoją działkę 300-letnią chałupę. To w niej można spróbować prawdopodobnie najlepszych raków na Żuławach.
Epidemia koronawirusa wpłynęła na kondycję turystyki na całym świecie, także w Polsce. Jak się jednak okazuje, w naszym kraju najmniej ucierpiała agroturystyka. Zainteresowanie wypoczynkiem na wsi jest ogromne - do końca września 2020 r. wszystkie kwatery są już zarezerwowane.
Tysiące turystów spędzało długi weekend na mazurskich jeziorach. Tłok panował na wodzie, w portach i na bulwarach, a w popularnych kurortach trudno było znaleźć wolne miejsca parkingowe. Niestety, prace służbom ratowniczym utrudniali pijani żeglarze. W związku ze zbliżającym się latem ratownicy apelują o rozważny wypoczynek nad wodą. Policja przypomina, że sternikowi pod wpływem alkoholu grożą nawet 2 lata więzienia.
Mazury to jeden z regionów, który warto wziąć pod uwagę podczas planowania wakacyjnych wyjazdów. Razem z Natalią Sitarską przyjrzeliśmy się atrakcjom, które czekają na nas w tym regionie. Co rekomendowała podróżniczka i blogerka?
Wakacje na wsi to bezpieczny sposób na spędzenie urlopu. Niewielkie gospodarstwa agroturystyczne stanowią doskonałą alternatywę dla hoteli. Dodatkowo ich położenie na peryferiach dużych ośrodków, w otoczeniu przyrody, pozwoli na zachowanie bezpiecznych dystansów między ludźmi. O zaletach agroturystyki opowiadał podróżnik Michał Cessanis.
Gdzieś pomiędzy Mikołajkami a Rucianem-Nidą istnieje osada wyjęta z czasów, gdy ludzie żyli jeszcze w zgodzie z naturą. To Kadzidłowo, raj na ziemi, który stworzyli sobie Danuta i Krzysztof Worobiec.
W Polsce nietrudno o zapierające dech krajobrazy, urokliwą architekturę czy piękne zabytki. Nie brakuje także miejsc tajemniczych i wciąż nieodkrytych, które rzadko pojawiają się w przewodnikach turystycznych. Z podróżnikiem Robertem Szulcem rozmawialiśmy o mało znanych obiektach, które warto zobaczyć w naszym kraju.
Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku może pochwalić się niezwykłym wnętrzem. Jego autorem jest sam Józef Mehoffer - jeden z najbardziej znanych polskich artystów. Jak to się stało, że krakowski malarz trafił do tego wielkopolskiego miasteczka i postanowił odmienić miejscowy kościół? Historię projektu poznał Łukasz Radwan.
Długi weekend za pasem, a to daje okazję do tego, by wybrać się na zasłużony wypoczynek. Razem z podróżnikiem Dawidem Lasocińskim polecamy więc miejsca w Polsce, które warto odwiedzić w tym czasie. Przyglądamy się też wsi Tokarnia, w której można przenieść się w czasie.
Dziennikarz i podróżnik Jakub Porada postawił sobie jasny cel: „wybrzeże na rowerze”. Takie marzenie kiełkowało w nim od dawna, jednak dopiero pandemia sprawiła, że zdecydował się je zrealizować. Być może tegoroczne wakacje wszyscy będziemy musieli spędzić w Polsce, dlatego warto iść w ślady Jakuba i zaplanować dla siebie coś równie wyjątkowego.
Od czasu, gdy zamknięto granice, zapanowała niepewność dotycząca tegorocznych wakacji. Nie zapominajmy jednak, że w Polsce mamy mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzenia. Znajdzie się także coś dla mieszczuchów. Co warto odwiedzić w Szczecinie, Łodzi i Bydgoszczy? Opowiedzieli o tym podróżnicy, Eliza i Wojciech Łopacińscy.
Polska rzepakiem stoi. Nie wszyscy wiedzą, że nasz kraj jest jednym z największych na świecie producentów tej rośliny. To z niej powstaje lubiany i używany w wielu kuchniach olej rzepakowy. Same pole natomiast, na których bywa uprawiana, stały się ostatnio ulubionym miejscem wielu znanych osób.
Smok Wawelski, Lajkonik i hejnał mariacki to nie jedyne symbole Krakowa. Niektórym gród Kraka kojarzy się przede wszystkim z obwarzankiem. W naszym programie zgłębiliśmy nie tylko historię tego lokalnego przysmaku, ale i proces jego powstawania.