Sudety Wschodnie stają się coraz popularniejszym kierunkiem wakacyjnych podróży. Znaleźć tam można liczne atrakcje turystyczne, malownicze szlaki i jedne z piękniejszych krajobrazów Polski. Co więcej, stanowią one idealną alternatywę dla zatłoczonych Tatr czy Beskidów.
Osiem lat – tyle trwała budowa największego muzeum historycznego w Polsce, a zarazem jednego z największych obiektów tego typu w Europie i na świecie. Mowa oczywiście o Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, które oddano do użytku publicznego 23 marca 2017 roku. Wystawa osiągnęła wielki sukces. Frekwencja każdego dnia jest ogromna, a bilety wyprzedają się zwykle z kilkudniowym wyprzedzeniem. Na czym polega wyjątkowość tej wystawy i dlaczego warto ją zobaczyć?
Licheń to popularne miejsce wycieczek i pielgrzymek. Znajduje się tutaj największa i najbogatsza bazylika w całej Polsce. Oprócz samej bazyliki w Licheniu jest również mnóstwo innych ciekawych obiektów i atrakcji. Może być to również miejsce odnowienia i pogłębienia wiary.
Zapewne wiesz, że w Ogrodzieńcu znajduje się zamek. A czy wiesz, że nie jest to jedyna atrakcja tego miejsca? Oczywiście, nie będziemy próbować wmówić Ci, że znajduje się tam coś ważniejszego i okazalszego niż jeden z najsłynniejszych i największych zamków w Polsce. Postaramy się udowodnić jednak, że warto udać się w tamte okolice nie tylko ze względu na sławę monumentalnego zamku w Ogrodzieńcu.
Biskupin – osada związana z kulturą łużycką – to jedno z największych odkryć archeologicznych w Polsce. Biskupiński gród nazywa się często „polskimi Pompejami”. Osada w Biskupinie – co warto o niej wiedzieć?
Tak naprawdę woda w Czarnym Stawie Gąsienicowym jest całkowicie przejrzysta. Jego ciemna barwa wynika z cieni rzucanych na wodę przez szczyty Orlej Perci i masyw Kościelca. To wyjątkowe miejsce każdego roku przyciąga rzesze turystów, poetów i artystów, którzy chcą na własne oczy zobaczyć ten dziewiczy cud natury.
Myślisz “Ustrzyki Dolne” - mówisz “stoki narciarskie” i nic dziwnego, ponieważ miejscowość ta od lat stanowi zimową stolicę powiatu bieszczadzkiego. Narty to jednak nie jedyna atrakcja, jaką zapewnia nam to najbardziej wysunięte na wschód miasto w Polsce.
Warszawa to nie tylko stolica Polski, ale i centrum życia kulturalno-społecznego całego kraju. Miasto stołeczne zaskakuje na każdym kroku. Obok najważniejszych zabytków znajdziemy tam inne, mniej znane, ciekawe i nietypowe miejsca. Dowiedz się, gdzie w Warszawie pójść na randkę, jakie fajne miejsca mogą cię oczarować oraz co spodoba się dzieciom i młodzieży.
Kotlina Kłodzka to największa kotlina w Sudetach oraz jeden z popularniejszych kierunków turystycznych w Polsce. Atrakcje ziemi kłodzkiej to przede wszystkim wspaniałe malownicze góry oraz ciekawe miasta i miasteczka. Odkryj tę niezwykłą krainę, sprawdź, co kryje w sobie słynna Jaskinia Niedźwiedzia oraz dowiedz się, czy Międzygórze naprawdę leży między górami.
W Polsce z roku na rok przybywa nowoczesnych tras szybkiego ruchu. W roku 2018 mamy w kraju blisko dwa tysiące kilometrów autostrad. Podobnie jest z liczbą kilometrów dróg ekspresowych.
Ogród zoologiczny we Wrocławiu to najstarsza tego typu placówka w Polsce. Jest to miejsce niewątpliwie imponujące i stanowi punkt obowiązkowy dla każdej odwiedzającej stolicę Dolnego Śląska osoby. Co wyróżnia je od innych ogrodów zoologicznych?
Muzeum piernika to największa i najsmaczniejsza atrakcja Torunia. Miejsce poświęcone korzennym smakołykom z pewnością przypadnie do gustu i małym, i dużym łasuchom. Skąd te piernikowe szaleństwo i jakie inne atrakcje turystyczne proponuje nam Toruń?
Krakowskie Planty to spacerowy park miejski. Wśród innych krakowskich parków wyróżnia się przede wszystkim położeniem – otacza kręgiem Stare Miasto. Jest też jednym z największych krakowskich parków. Od niedawna są w nim także dwa place zabaw dla dzieci.
Sprawdź, co warto wiedzieć o Sudetach. Co to za góry? Jakie mają najwyższe szczyty? Gdzie znajdują się najciekawsze atrakcje?
Kopalnia soli “Wieliczka” to niewątpliwie jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych w Polsce. Jej zwiedzanie można porównać do przejścia przez przestrzenne dzieło sztuki. Na uwagę zasługuje jednak nie tylko samo muzeum, ale i urokliwe miasto Wieliczka, jego rynek i wyjątkowa zabudowa.
Kraków to miasto, które zna nie tylko każdy Polak, lecz także prawie każdy Europejczyk. Jego bogata historia, wyjątkowa architektura oraz ogólna atmosfera skradły serce niejednego turysty. Dowiedz się, jakie są najważniejsze zabytki Krakowa, czym właściwie są sukiennice, dlaczego Wawel zamieszkuje smok, czym są Głowy Wawelskie i jaka jest ich historia.
Chciałbyś zobaczyć z bliska potężnego hipopotama, fascynującego manata lub stado kolorowych meduz, bez odbywania kursu nurkowania i dalekich podróży? Dzięki Zoo Wrocław oraz znajdującego się na jego terenie Afrykarium jest to możliwe!
Aquapark Wrocław to jeden z większych i najlepiej wyposażonych tego typu obiektów w Polsce. Znajduje się w nim basen sportowy, basen rekreacyjny, brodzik oraz saunarium i siłownia. Wystrój pływalni przypomina zaś rajską plażę…
Bieszczady kojarzą się głównie z letnią porą i zielonymi połoninami. Tymczasem leżący w nich Arłamów stanowi dowód na to, że Bieszczady ogarnia również zimowe białe szaleństwo: narty, snowboard i sanki. Wyciąg i stok narciarski to jednak nie jedyne atrakcje, jakie znajdziemy w tym rejonie.
Tętniący życiem Wrocław urzeka niepowtarzalną, nigdy nie gasnącą energią. Nie bez powodu jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miastem w Polsce. Dowiedz się, co warto zwiedzić we Wrocławiu i jakie atrakcje turystyczne miasto ma do zaoferowania.
Województwo dolnośląskie to zdecydowanie perełka na mapie Polski. Na jego piękno składają się bujne liściaste lasy, unikatowe górskie szlaki, zamki, i pałace, niepowtarzalne zabytki i oryginalne miasta. To wszystko przeplatane zaś ciekawą historią i wyjątkowym życiem kulturalnym.
Karpacz to jedno z najpiękniejszych karkonoskich miast, znane przede wszystkim miłośnikom zimowego szaleństwa ze względu na znakomite warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego. To też wyjątkowe miejsce, do którego warto udać się również latem kiedy oferuje turystom niezliczone możliwości spędzenia wolnego czasu - kilkadziesiąt kilometrów szlaków turystycznych i ścieżek spacerowych dla turystyki pieszej, wspinaczkę czy sporty ekstremalne.
Kolorowe jeziorka to niegdyś cztery, a obecnie już tylko trzy stawy, z których każdy ma nieco odmienną barwę wody: purpurową, szmaragdową, zieloną i żółtą (obecnie ostatnie niemal wyschło). Wszystkie można obejrzeć jednocześnie, ponieważ leżą na zboczu Wielkiej Kopy. To wycieczka, na którą warto wybrać się latem, organizując spacer malowniczym szlakiem Rudawskiego Parku Krajobrazowego.
Lądek-Zdrój to jedno z tych miast, które jeszcze do niedawna popadały w ruinę, a dziś piękne i odrestaurowane przyciąga turystów z całej Polski. Znajdziemy w nim liczne atrakcje turystyczne dla dzieci i dorosłych: uzdrowisko, basen, stoki narciarskie, szlaki turystyczne i wiele innych.
Komańcza nie jest dużym miastem, ale niezwykle urokliwą wsią na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego, otoczoną malowniczymi wzniesieniami, które wpływają na jej niezwykły mikroklimat. Już w okresie międzywojennym doceniono walory tamtejszych mineralnych wód siarczkowych i zaczęto budować domy dla letników.
Zamek Książ, choć nazywany perłą Dolnego Śląska, z pewnością zasługuje na miano skarbu narodowego. Krąży o nim tyle historii i legend, że czasem trudno uwierzyć, że to miejsce istnieje naprawdę.
Zamek Czocha to miejsce jak z baśni, pełne legend. Przechodząc przez prowadzący do niego kamienny most można odnieść wrażenie, że za chwilę nad naszą głową przeleci smok, a pod nogami przebiegnie stado krasnoludków. Ta wspaniała budowla zapewnia atrakcje zarówno dla małych, jak i dużych turystów.
Mazury to region Polski ceniony szczególnie w letnich miesiącach. Na możliwość spędzenia urlopu nad wodą niektórzy czekają cały rok. To obowiązkowe na mapie Polski miejsce dla wszystkich miłośników sportów wodnych, ale nie tylko. Obozy jeździeckie czy szlaki turystyczne wybierane są co roku przez całe rodziny.
Mazury to idealne miejsce dla wszystkich spragnionych odpoczynku. A jeśli Mazury, to i Mikołajki – port, jezioro oraz liczne atrakcje i cyklicznie odbywające się wydarzenia, imprezy i festyny.
Punktem obowiązkowym na mapie atrakcji turystycznych Wrocławia jest Panorama Racławicka - XIX-wieczny obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami. Dowiedz się, kim był autor Panoramy Racławickiej, jaka jest geneza jej powstania oraz jaki los ją spotkał. Jak Panorama Racławicka wygląda od zaplecza?