Jezioro Mamry jest jednym z najpopularniejszych jezior na Mazurach. Szczyci się pierwszą klasą czystości, a jego brzegi są porośnięte lasami. Wokół jeziora znajduje się wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc związanych z miejscowym folklorem, historią oraz krajobrazami. To również dobre miejsce do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych.
Zamek w Pszczynie to niewątpliwie perła Śląska. Rocznie przyciąga kilkadziesiąt tysięcy turystów, urzekając pięknem wnętrz i architekturą. To jeden z najstarszych polskich zamków zachowanych w tak dobrym stanie. Ile lat ma zamek w Pszczynie? Jaka jest jego historia i co skrywa w swoich wnętrzach?
Jezioro Solińskie znajduje się w województwie podkarpackim, na północny-zachód od Bieszczadów. Jezioro to jest największym w Polsce zbiornikiem utworzonym sztucznie, a zapora, która się na nim znajduje, to największa tama na terenie kraju. To przede wszystkim ona jest powodem, dla którego do Soliny przyjeżdża co roku wielu turystów.
Nie bez powodu Sandomierz nazywany jest „małym Rzymem” – niezwykła uroda tego niewielkiej miejscowości w województwie świętokrzyskim przywodzi na myśl romantyczne budowle wiecznego miasta. Wspaniałe zabytki i urzekające krajobrazy to główne atuty, jakimi szczyci się to piękne miasto. Co zobaczyć w Sandomierzu? Sprawdź nasze propozycje!
Wielka Siklawa nie bez powodu nazywana jest królową polskich wodospadów. Jest jedną z głównych atrakcji wycieczek Doliną Roztoki i obowiązkowym punktem pieszych wypraw po Tatrach Wysokich. Zachwyca zarówno swoim ogromem (to największy wodospad w Polsce), jak i malowniczym położeniem. Do wyprawy trzeba się jednak dobrze przygotować. Jak zaplanować wycieczkę nad Wodospad Siklawa?
Beskid Żywiecki to część Karpat Zachodnich i jednocześnie drugie w Polsce pod względem wysokości pasmo górskie. Jest tu wiele szlaków dla miłośników wypraw rowerowych oraz wędrówek pieszych, znajdą się tu również ośrodki narciarskie dla fanów tego sportu. Warto odwiedzić Beskid Żywiecki o każdej porze roku i skorzystać z dobrodziejstw natury, które oferuje.
Jezioro Śniardwy niemal od zawsze cieszy się ogromną popularnością wśród turystów i żeglarzy. To wyjątkowy akwen wodny, określany mianem Mazurskiego Morza. Sprawdź, jakie atrakcje oferuje jezioro Śniardwy.
Urodę tej miejscowości w pełni można docenić w czasie dłuższego pobytu na Podlasiu. A atrakcji na turystów w Augustowie czeka naprawdę dużo. Coś dla siebie znajdą tutaj miłośnicy przyrody, pasjonaci sportów wodnych a także osoby, które chcą więcej dowiedzieć się o samym mieście. W sezonie Augustów oferuje również różnorodne wydarzenia kulturalne – koncerty, festiwale i wiele innych.
Gorce to niewielkie pasmo górskie w Beskidach Zachodnich. W porównaniu do Tatr czy Bieszczad nie są to zbyt popularne góry wśród pasjonatów pieszych wędrówek. Mimo to znaleźć w nich można liczne ciekawe szlaki turystyczne i trasy rowerowe.
Władysławowo jest jedną z najbardziej znanych nadmorskich miejscowości w Polsce. Przyciąga zarówno rodziny z dziećmi, jak i amatorów nocnego życia. Bogata baza noclegowa, szeroka plaża i liczne atrakcje Władysławowa sprawiają, że każdego roku miasto to odwiedzają rzesze turystów. Na plaży we Władysławowie był reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
Bartek Jędrzejak wybrał się dziś do Karpacza. Jakiej pogody możemy się spodziewać w najbliższych dniach? Jak wygląda sytuacja na stokach oraz jak przygotować czworonoga na wspólne zimowe zabawy?
Tatry Zachodnie – w porównaniu do Tatr Wysokich – są znacznie łagodniejsze. Wędrowanie po Tatrach Zachodnich nie wymaga takiego przygotowania i kondycji, jak chodzenie po Tatrach Wysokich, dlatego przyjeżdża tu naprawdę wielu turystów, zwłaszcza tych, którzy chcą nacieszyć się pięknymi widokami. Jednym z malowniczych miejsc w Tatrach zachodnich jest Dolina Kościeliska.
Tatry Wysokie to skarb zarówno Polski, jak i Słowacji. Tylko tutaj możemy zetknąć się z majestatycznymi szczytami, obcować z dziewiczą przyrodą i podziwiać najdziksze gatunki zwierząt. Jakie miejsca warto zobaczyć w Tatrach Wysokich polskich i słowackich?
Zamek Królewski w Warszawie to obowiązkowy punkt na mapach nie tylko wycieczek szkolnych, ale też turystów przybywających do stolicy z całego świata. To budowla, która znajduje się na niemal każdej pocztówce z Warszawą, na pamiątkach, a także w wielu publikacjach poświęconych historii stolicy. Jednym z fascynujących wątków w dziejach zamku jest jego odbudowa „od podstaw” po II wojnie światowej.
Polska jest krajem bardzo zróżnicowanym. Na jej terenie występują liczne góry, jeziora, parki przyrodnicze i krajobrazowe. Pięknych lokalizacji, miast i mniejszych miejscowości, nie brakuje! Chcesz znaleźć żubra? A może prawdziwie wypocząć pośród przyrody? Jeśli tak, Białowieża jest jednym z tych miejsc, które warto odwiedzić!
Widok z Hali Gąsienicowej nie ma sobie równych. Tu spotykają się Tatry Zachodnie i Wysokie, co w dużej mierze decyduje o popularności tego miejsca. Co więcej, można tu odpocząć w schronisku zwanym Murowaniec, przez co Hala Gąsienicowa jest jeszcze atrakcyjniejsza.
Sudety Wschodnie stają się coraz popularniejszym kierunkiem wakacyjnych podróży. Znaleźć tam można liczne atrakcje turystyczne, malownicze szlaki i jedne z piękniejszych krajobrazów Polski. Co więcej, stanowią one idealną alternatywę dla zatłoczonych Tatr czy Beskidów.
Osiem lat – tyle trwała budowa największego muzeum historycznego w Polsce, a zarazem jednego z największych obiektów tego typu w Europie i na świecie. Mowa oczywiście o Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, które oddano do użytku publicznego 23 marca 2017 roku. Wystawa osiągnęła wielki sukces. Frekwencja każdego dnia jest ogromna, a bilety wyprzedają się zwykle z kilkudniowym wyprzedzeniem. Na czym polega wyjątkowość tej wystawy i dlaczego warto ją zobaczyć?
Licheń to popularne miejsce wycieczek i pielgrzymek. Znajduje się tutaj największa i najbogatsza bazylika w całej Polsce. Oprócz samej bazyliki w Licheniu jest również mnóstwo innych ciekawych obiektów i atrakcji. Może być to również miejsce odnowienia i pogłębienia wiary.
Zapewne wiesz, że w Ogrodzieńcu znajduje się zamek. A czy wiesz, że nie jest to jedyna atrakcja tego miejsca? Oczywiście, nie będziemy próbować wmówić Ci, że znajduje się tam coś ważniejszego i okazalszego niż jeden z najsłynniejszych i największych zamków w Polsce. Postaramy się udowodnić jednak, że warto udać się w tamte okolice nie tylko ze względu na sławę monumentalnego zamku w Ogrodzieńcu.
Biskupin – osada związana z kulturą łużycką – to jedno z największych odkryć archeologicznych w Polsce. Biskupiński gród nazywa się często „polskimi Pompejami”. Osada w Biskupinie – co warto o niej wiedzieć?
Tak naprawdę woda w Czarnym Stawie Gąsienicowym jest całkowicie przejrzysta. Jego ciemna barwa wynika z cieni rzucanych na wodę przez szczyty Orlej Perci i masyw Kościelca. To wyjątkowe miejsce każdego roku przyciąga rzesze turystów, poetów i artystów, którzy chcą na własne oczy zobaczyć ten dziewiczy cud natury.
Myślisz “Ustrzyki Dolne” - mówisz “stoki narciarskie” i nic dziwnego, ponieważ miejscowość ta od lat stanowi zimową stolicę powiatu bieszczadzkiego. Narty to jednak nie jedyna atrakcja, jaką zapewnia nam to najbardziej wysunięte na wschód miasto w Polsce.
Warszawa to nie tylko stolica Polski, ale i centrum życia kulturalno-społecznego całego kraju. Miasto stołeczne zaskakuje na każdym kroku. Obok najważniejszych zabytków znajdziemy tam inne, mniej znane, ciekawe i nietypowe miejsca. Dowiedz się, gdzie w Warszawie pójść na randkę, jakie fajne miejsca mogą cię oczarować oraz co spodoba się dzieciom i młodzieży.
Kotlina Kłodzka to największa kotlina w Sudetach oraz jeden z popularniejszych kierunków turystycznych w Polsce. Atrakcje ziemi kłodzkiej to przede wszystkim wspaniałe malownicze góry oraz ciekawe miasta i miasteczka. Odkryj tę niezwykłą krainę, sprawdź, co kryje w sobie słynna Jaskinia Niedźwiedzia oraz dowiedz się, czy Międzygórze naprawdę leży między górami.
W Polsce z roku na rok przybywa nowoczesnych tras szybkiego ruchu. W roku 2018 mamy w kraju blisko dwa tysiące kilometrów autostrad. Podobnie jest z liczbą kilometrów dróg ekspresowych.
Ogród zoologiczny we Wrocławiu to najstarsza tego typu placówka w Polsce. Jest to miejsce niewątpliwie imponujące i stanowi punkt obowiązkowy dla każdej odwiedzającej stolicę Dolnego Śląska osoby. Co wyróżnia je od innych ogrodów zoologicznych?
Muzeum piernika to największa i najsmaczniejsza atrakcja Torunia. Miejsce poświęcone korzennym smakołykom z pewnością przypadnie do gustu i małym, i dużym łasuchom. Skąd te piernikowe szaleństwo i jakie inne atrakcje turystyczne proponuje nam Toruń?
Krakowskie Planty to spacerowy park miejski. Wśród innych krakowskich parków wyróżnia się przede wszystkim położeniem – otacza kręgiem Stare Miasto. Jest też jednym z największych krakowskich parków. Od niedawna są w nim także dwa place zabaw dla dzieci.
Sprawdź, co warto wiedzieć o Sudetach. Co to za góry? Jakie mają najwyższe szczyty? Gdzie znajdują się najciekawsze atrakcje?