Pustynia w Polsce? Tak, istnieje taka krajobrazowa ciekawostka. Pustynia Błędowska jest długa na 10 km i na 4 km szeroka. Położona jest na granicy województw śląskiego i małopolskiego. Jakie atrakcje oferuje?
Ciechocinek to miasto, które słynie m.in. z bogatych złóż leczniczych solanek ciepliczych. Miasto każdego roku odwiedzają tysiące kuracjuszy, by leczyć choroby układu nerwowego, oddechowego, krążenia, ruchu lub dolegliwości reumatyczne.
Odwiedzając Zamość, warto nie tylko zwiedzić typowe atrakcje turystyczne, ale również zorganizować sobie spacer po starówce i podziwiać architekturę miasta. Jakie ciekawe miejsca w Zamościu warto zobaczyć? Zaplanuj swoją wycieczkę i spraw, żeby była niezapomniana.
Położone w województwie zachodniopomorskim Borne Sulinowo nazywane jest miastem widmem. Przez lata miejscowość była odcięta od reszty świata, ponieważ rządzili tam kolejno hitlerowcy i sowieci. Dziś odbywa się tam Zlot Pojazdów Militarnych, a turystów z całej Polski przyciągają liczne atrakcje turystyczne: bunkry, wrzosowiska i jezioro.
Kazimierz Dolny to niewielkie miasteczko w ciekawym położeniu przyrodniczym. Zobaczymy tam między innymi leżące na wzgórzach ruiny zamku i basztę, z których roztacza się wspaniały widok na miasteczko i przepływającą przez nie Wisłę.
Bieszczady to jedno z najpiękniejszych miejsc, jakimi obdarowała Polskę matka natura. Piękne krajobrazy, dzika przyroda i liczne atrakcje turystyczne Bieszczad co roku przyciągają przyjezdnych z całego kraju. W czym tkwi magia tego miejsca? O pięknie bieszczadzkiej przyrody opowiedzieli nam najsłynniejsi leśnicy w Polsce: Kazimierz Nóżka i Marcin Scelina.
Koniec sezonu nad morzem jest smutny. Większość turystów wyjeżdża, sprzedawcy zwijają stragany, a ulice i plaże niemal pustoszeją. Zobaczcie, jak wygląda wrzesień w Dębkach.
Spływ kajakowy Wieprzem i inne atrakcje lubelszczyzny oraz Roztocza. Michał Cessanis pokazuje jak można spędzić aktywny weekend w niezwykle malowniczym zakątku Polski.
Zamek w Chęcinach to jedno najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych w województwie świętokrzyskim. Turystów przyciągają nie tylko dobrze zachowane ruiny twierdzy, ale i jej położenie i ciekawa historia. Co kryją mury zamku w Chęcinach?
Zamek w Olsztynie mieści się na jednym ze wzgórz Jury Krakowsko-Częstochowskiej i jest częścią tzw. Orlich Gniazd. Miejsce ma bogatą historię, wiąże się z nim także legenda o błąkającej się zjawie.
Łeba jest nadmorskim miastem położonym w województwie pomorskim. Zachwyca turystów pięknymi plażami, a także znajdującymi się niedaleko ruchomymi wydmami. W Łebie prężnie rozwija się turystyka, oferując gościom wiele atrakcji.
Dolina Strążyska położona jest bardzo blisko Zakopanego, dlatego jest to najczęstszy cel wycieczek turystów przebywających w tym rejonie. Blisko 10 procent turystów odwiedzających stolicę polskich Tatr trafia też do Doliny Strążyskiej. O Dolinie Strążyskiej pisał Józef Ignacy Kraszewski: „kraj milczenia i marzenia, a tak piękny”. W dolinie można zobaczyć rzadko występujące rośliny, takie jak rozrzutka alpejska, sosna drzewokosa, złoć mała czy irga kutnerowata.
Stawy Milickie są największym w Europie ośrodkiem hodowli karpia oraz największym w Polsce rezerwatem przyrodniczym. Mimo że istnieją już od XIII wieku, to nadal przyciągają rzesze turystów.
Niewielkie miasteczko leżące nieopodal Białegostoku nazywane jest często podlaską perłą baroku. W Tykocinie zamek, synagoga i wiele innych budowli zachwyca i wabi turystów. Ale to wyjątkowe miejsce słynie nie tylko z zabytków (choć zabytkowych budowli jest tu ponad sto). To także historia – wielkiej miłości i wielkiego skandalu, kary za zdradę i nagrody za wierność, a także miasta, którego już nie ma.
Nad polskim morzem jest mnóstwo urokliwych miejsc, do których można jechać o każdej porze roku. Jednym z nich jest Sobieszewo. Sobieszewo jest częścią Gdańska od roku 1973 i znajduje się na Wyspie Sobieszewskiej, przyciągając swoim urokiem turystów z całej Polski.
Międzyzdroje to znany ośrodek wypoczynkowy, do którego co roku przyjeżdżają aktorzy, piosenkarze oraz celebryci. W 1996 roku powstała tam znana w całej Polsce Aleja Gwiazd, na której wielu ludzi kultury i sztuki pozostawiło odciski dłoni. Poznaj historię tego miejsca oraz jego pozostałe atrakcje.
Jezioro Mamry jest jednym z najpopularniejszych jezior na Mazurach. Szczyci się pierwszą klasą czystości, a jego brzegi są porośnięte lasami. Wokół jeziora znajduje się wiele atrakcyjnych turystycznie miejsc związanych z miejscowym folklorem, historią oraz krajobrazami. To również dobre miejsce do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych.
Zamek w Pszczynie to niewątpliwie perła Śląska. Rocznie przyciąga kilkadziesiąt tysięcy turystów, urzekając pięknem wnętrz i architekturą. To jeden z najstarszych polskich zamków zachowanych w tak dobrym stanie. Ile lat ma zamek w Pszczynie? Jaka jest jego historia i co skrywa w swoich wnętrzach?
Jezioro Solińskie znajduje się w województwie podkarpackim, na północny-zachód od Bieszczadów. Jezioro to jest największym w Polsce zbiornikiem utworzonym sztucznie, a zapora, która się na nim znajduje, to największa tama na terenie kraju. To przede wszystkim ona jest powodem, dla którego do Soliny przyjeżdża co roku wielu turystów.
Nie bez powodu Sandomierz nazywany jest „małym Rzymem” – niezwykła uroda tego niewielkiej miejscowości w województwie świętokrzyskim przywodzi na myśl romantyczne budowle wiecznego miasta. Wspaniałe zabytki i urzekające krajobrazy to główne atuty, jakimi szczyci się to piękne miasto. Co zobaczyć w Sandomierzu? Sprawdź nasze propozycje!
Wielka Siklawa nie bez powodu nazywana jest królową polskich wodospadów. Jest jedną z głównych atrakcji wycieczek Doliną Roztoki i obowiązkowym punktem pieszych wypraw po Tatrach Wysokich. Zachwyca zarówno swoim ogromem (to największy wodospad w Polsce), jak i malowniczym położeniem. Do wyprawy trzeba się jednak dobrze przygotować. Jak zaplanować wycieczkę nad Wodospad Siklawa?
Beskid Żywiecki to część Karpat Zachodnich i jednocześnie drugie w Polsce pod względem wysokości pasmo górskie. Jest tu wiele szlaków dla miłośników wypraw rowerowych oraz wędrówek pieszych, znajdą się tu również ośrodki narciarskie dla fanów tego sportu. Warto odwiedzić Beskid Żywiecki o każdej porze roku i skorzystać z dobrodziejstw natury, które oferuje.
Jezioro Śniardwy niemal od zawsze cieszy się ogromną popularnością wśród turystów i żeglarzy. To wyjątkowy akwen wodny, określany mianem Mazurskiego Morza. Sprawdź, jakie atrakcje oferuje jezioro Śniardwy.
Urodę tej miejscowości w pełni można docenić w czasie dłuższego pobytu na Podlasiu. A atrakcji na turystów w Augustowie czeka naprawdę dużo. Coś dla siebie znajdą tutaj miłośnicy przyrody, pasjonaci sportów wodnych a także osoby, które chcą więcej dowiedzieć się o samym mieście. W sezonie Augustów oferuje również różnorodne wydarzenia kulturalne – koncerty, festiwale i wiele innych.
Gorce to niewielkie pasmo górskie w Beskidach Zachodnich. W porównaniu do Tatr czy Bieszczad nie są to zbyt popularne góry wśród pasjonatów pieszych wędrówek. Mimo to znaleźć w nich można liczne ciekawe szlaki turystyczne i trasy rowerowe.
Władysławowo jest jedną z najbardziej znanych nadmorskich miejscowości w Polsce. Przyciąga zarówno rodziny z dziećmi, jak i amatorów nocnego życia. Bogata baza noclegowa, szeroka plaża i liczne atrakcje Władysławowa sprawiają, że każdego roku miasto to odwiedzają rzesze turystów. Na plaży we Władysławowie był reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
Bartek Jędrzejak wybrał się dziś do Karpacza. Jakiej pogody możemy się spodziewać w najbliższych dniach? Jak wygląda sytuacja na stokach oraz jak przygotować czworonoga na wspólne zimowe zabawy?
Tatry Zachodnie – w porównaniu do Tatr Wysokich – są znacznie łagodniejsze. Wędrowanie po Tatrach Zachodnich nie wymaga takiego przygotowania i kondycji, jak chodzenie po Tatrach Wysokich, dlatego przyjeżdża tu naprawdę wielu turystów, zwłaszcza tych, którzy chcą nacieszyć się pięknymi widokami. Jednym z malowniczych miejsc w Tatrach zachodnich jest Dolina Kościeliska.
Tatry Wysokie to skarb zarówno Polski, jak i Słowacji. Tylko tutaj możemy zetknąć się z majestatycznymi szczytami, obcować z dziewiczą przyrodą i podziwiać najdziksze gatunki zwierząt. Jakie miejsca warto zobaczyć w Tatrach Wysokich polskich i słowackich?
Zamek Królewski w Warszawie to obowiązkowy punkt na mapach nie tylko wycieczek szkolnych, ale też turystów przybywających do stolicy z całego świata. To budowla, która znajduje się na niemal każdej pocztówce z Warszawą, na pamiątkach, a także w wielu publikacjach poświęconych historii stolicy. Jednym z fascynujących wątków w dziejach zamku jest jego odbudowa „od podstaw” po II wojnie światowej.