Polska

  Polska

  Ogród zoologiczny we Wrocławiu to najstarsza tego typu placówka w Polsce. Jest to miejsce niewątpliwie imponujące i stanowi punkt obowiązkowy dla każdej odwiedzającej stolicę Dolnego Śląska osoby. Co wyróżnia je od innych ogrodów zoologicznych?

  Muzeum piernika to największa i najsmaczniejsza atrakcja Torunia. Miejsce poświęcone korzennym smakołykom z pewnością przypadnie do gustu i małym, i dużym łasuchom. Skąd te piernikowe szaleństwo i jakie inne atrakcje turystyczne proponuje nam Toruń?

  Krakowskie Planty to spacerowy park miejski. Wśród innych krakowskich parków wyróżnia się przede wszystkim położeniem – otacza kręgiem Stare Miasto. Jest też jednym z największych krakowskich parków. Od niedawna są w nim także dwa place zabaw dla dzieci.

  Kopalnia soli “Wieliczka” to niewątpliwie jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych w Polsce. Jej zwiedzanie można porównać do przejścia przez przestrzenne dzieło sztuki. Na uwagę zasługuje jednak nie tylko samo muzeum, ale i urokliwe miasto Wieliczka, jego rynek i wyjątkowa zabudowa.

  Kraków to miasto, które zna nie tylko każdy Polak, lecz także prawie każdy Europejczyk. Jego bogata historia, wyjątkowa architektura oraz ogólna atmosfera skradły serce niejednego turysty. Dowiedz się, jakie są najważniejsze zabytki Krakowa, czym właściwie są sukiennice, dlaczego Wawel zamieszkuje smok, czym są Głowy Wawelskie i jaka jest ich historia.

  Chciałbyś zobaczyć z bliska potężnego hipopotama, fascynującego manata lub stado kolorowych meduz, bez odbywania kursu nurkowania i dalekich podróży? Dzięki Zoo Wrocław oraz znajdującego się na jego terenie Afrykarium jest to możliwe!

  Aquapark Wrocław to jeden z większych i najlepiej wyposażonych tego typu obiektów w Polsce. Znajduje się w nim basen sportowy, basen rekreacyjny, brodzik oraz saunarium i siłownia. Wystrój pływalni przypomina zaś rajską plażę…

  Bieszczady kojarzą się głównie z letnią porą i zielonymi połoninami. Tymczasem leżący w nich Arłamów stanowi dowód na to, że Bieszczady ogarnia również zimowe białe szaleństwo: narty, snowboard i sanki. Wyciąg i stok narciarski to jednak nie jedyne atrakcje, jakie znajdziemy w tym rejonie.

  Lanckorona to malownicza wieś, gdzie pośród drewnianych domków szukał natchnienia niejeden artysta, uciekający od gwarnego Krakowa. Bliskie sąsiedztwo stolicy Małopolski (tylko 36 km) sprawia, że chętnie udają się tam je mieszkańcy, ciesząc się pięknymi krajobrazami i spokojną okolicą.

  Karpacz to jedno z najpiękniejszych karkonoskich miast, znane przede wszystkim miłośnikom zimowego szaleństwa ze względu na znakomite warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego. To też wyjątkowe miejsce, do którego warto udać się również latem kiedy oferuje turystom niezliczone możliwości spędzenia wolnego czasu - kilkadziesiąt kilometrów szlaków turystycznych i ścieżek spacerowych dla turystyki pieszej, wspinaczkę czy sporty ekstremalne.

  Kolorowe jeziorka to niegdyś cztery, a obecnie już tylko trzy stawy, z których każdy ma nieco odmienną barwę wody: purpurową, szmaragdową, zieloną i żółtą (obecnie ostatnie niemal wyschło). Wszystkie można obejrzeć jednocześnie, ponieważ leżą na zboczu Wielkiej Kopy. To wycieczka, na którą warto wybrać się latem, organizując spacer malowniczym szlakiem Rudawskiego Parku Krajobrazowego.

  Lądek-Zdrój to jedno z tych miast, które jeszcze do niedawna popadały w ruinę, a dziś piękne i odrestaurowane przyciąga turystów z całej Polski. Znajdziemy w nim liczne atrakcje turystyczne dla dzieci i dorosłych: uzdrowisko, basen, stoki narciarskie, szlaki turystyczne i wiele innych.

  Komańcza nie jest dużym miastem, ale niezwykle urokliwą wsią na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego, otoczoną malowniczymi wzniesieniami, które wpływają na jej niezwykły mikroklimat. Już w okresie międzywojennym doceniono walory tamtejszych mineralnych wód siarczkowych i zaczęto budować domy dla letników.

  Mazury to region Polski ceniony szczególnie w letnich miesiącach. Na możliwość spędzenia urlopu nad wodą niektórzy czekają cały rok. To obowiązkowe na mapie Polski miejsce dla wszystkich miłośników sportów wodnych, ale nie tylko. Obozy jeździeckie czy szlaki turystyczne wybierane są co roku przez całe rodziny.

  Punktem obowiązkowym na mapie atrakcji turystycznych Wrocławia jest Panorama Racławicka - XIX-wieczny obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami. Dowiedz się, kim był autor Panoramy Racławickiej, jaka jest geneza jej powstania oraz jaki los ją spotkał. Jak Panorama Racławicka wygląda od zaplecza?

  Piękna okolica, czyste powietrze i wody mineralne to przepis na idealne miejsce wypoczynkowe. Uzdrowisko Polańczyk upodobali sobie zarówno miłośnicy plażowania, jak i pasjonaci górskich wędrówek i aktywnego spędzania czasu. Bieszczady i Solina od lat przyciągają tych, którzy w wakacje pragną uciec od pędu wielkich miast.

  Zamek Książ, choć nazywany perłą Dolnego Śląska, z pewnością zasługuje na miano skarbu narodowego. Krąży o nim tyle historii i legend, że czasem trudno uwierzyć, że to miejsce istnieje naprawdę.

  Zamek Czocha to miejsce jak z baśni, pełne legend. Przechodząc przez prowadzący do niego kamienny most można odnieść wrażenie, że za chwilę nad naszą głową przeleci smok, a pod nogami przebiegnie stado krasnoludków. Ta wspaniała budowla zapewnia atrakcje zarówno dla małych, jak i dużych turystów.

  Na granicy malowniczych Gór Sowich leży klimatyczna miejscowość Srebrna Góra. Ciszę i spokój tego otoczonego lasami miejsca przerywa od czasu do czasu huk z armat i wystrzały ze strzelb. Wszystko to za sprawą górującej nad wsią fortyfikacji - Twierdza Srebrna Góra. Jakie atrakcje turystyczne zapewnia?

  Nie da się pojechać w Bieszczady i się w nich nie zakochać. Ciągnące się w nieskończoność pasma połonin i nieopisywalna cisza przyciągają turystów, pragnących uciec od chaosu miast. U podnóża zielonych gór leży mała malownicza miejscowość Solina i zapora na zalewie, stanowiące symboliczną bramę Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

  Tuż u podnóża Karkonoszy, w dolinie rzeki Kamiennej, leży malownicza Szklarska Poręba. Mała turystyczna miejscowość to prawdziwy raj dla miłośników pięknych gór. Latem przyciągają ich tu poprowadzone przez magiczne tereny szlaki turystyczne, a zimą liczne stoki na zboczach ośnieżonych wzniesień.

  Tętniący życiem Wrocław urzeka niepowtarzalną, nigdy nie gasnącą energią. Nie bez powodu jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miastem w Polsce. Dowiedz się, co warto zwiedzić we Wrocławiu i jakie atrakcje turystyczne miasto ma do zaoferowania.

  Województwo dolnośląskie to zdecydowanie perełka na mapie Polski. Na jego piękno składają się bujne liściaste lasy, unikatowe górskie szlaki, zamki, i pałace, niepowtarzalne zabytki i oryginalne miasta. To wszystko przeplatane zaś ciekawą historią i wyjątkowym życiem kulturalnym.