Sopot ma do zaoferowania dużo więcej, niż zwykło się uważać. Tajemnicze wille, miejsca z niesamowitą historią i artystyczny klimat - to wszystko tworzy niezwykłą atmosferę bałtyckiego kurortu. Co warto zobaczyć w mieście bursztynowego słowika? Sprawdzał to Michał Cessanis.
W związku z pandemią COVID-19 wielu Polaków zdecydowało się na spędzenie tegorocznych urlopów w ojczyźnie. Polska ma wiele do zaoferowania, więc odpowiednio zaplanowane wakacje w kraju mogą być naprawdę udane. Jakich cen spodziewać się w lecie 2021 roku?
Kraków to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Tym razem jednak poznajemy jego mroczny klimat związany z odległą przeszłością. Piotr Wojtasik, reporter Dzień Dobry TVN i Wojciech Zabielski, który jest przewodnikiem po Krakowie, zabierają widzów na wieczorny spacer.
W Kopytówce w okolicach Wadowic znajduje się Gospodarstwo Dudek, gdzie na powierzchni około 45 hektarów od 35 lat uprawiane są jabłonie, grusze, śliwy, wiśnie, borówki amerykańskie oraz brzoskwinie. Miejsce to odwiedził prezenter pogody Dzień Dobry TVN, Bartek Jędrzejak.
W tym roku wiele osób zrezygnuje z zagranicznych wczasów na rzecz pobytu w Polsce. Co ciekawego można zobaczyć w naszym kraju? Miło czas można spędzić np. w Puszczy Niepołomickiej. W Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak pokazał, co może w niej zachwycić.
O ikonach wiemy raczej niewiele. Wyjątkiem jest ta znajdująca się w krakowskim muzeum. Okazało się, że jedna z najpiękniejszych i najstarszych ikon w Polsce ma burzliwą historię rodzinną. Poznajcie szczegóły tej opowieści.
Już 8 maja, czyli w sobotę, właściciele hoteli czy zajazdów będą mogli - po długiej przerwie - otworzyć swoje obiekty. To dobra wiadomość nie tylko dla przedsiębiorców, ale i tych, którzy tęsknili za wyjazdami. Gdzie warto wybrać się na weekend? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z podróżnikiem Wojciechem Łopacińskim.
Ruciane-Nida to niewielkie miasto położone nad jeziorem Nidzkim, znanym jako jedno z najdzikszych na Pojezierzu Mazurskim. Wśród atrakcji Rucianego-Nidy i okolic wymienia się m.in. architekturę z końca XIX wieku, Leśniczówkę "Pranie", stadniny koni i Park Dzikich Zwierząt.
Danuta, Lucas, Naomi i Milena to polsko-boliwijska rodzina, która 3 lata temu przyjechała z Boliwii i zamieszkała na podkarpackiej wsi. Obecnie wspólnie pracują nad zorganizowaniem międzynarodowego festiwalu teatralno-muzycznego. O swoich planach opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Park Krajobrazowy Doliny Bobru to jeden z dwunastu parków na Dolnym Śląsku. Zachwyca dziką przyrodą i liczną zwierzyną. Jak stwierdził Michał Cessanis w Dzień Dobry TVN, to: "niesamowite formacje skalne, czysta rzeka i mnóstwo atrakcji dookoła".
Najpiękniejsze magnolie bez dwóch zdań rosną w Cieszynie. To tam w centrum miasta jest kilkanaście fantastycznych okazów. Teraz jest najlepszy czas, żeby wszystkie je podziwiać. Nasza reporterka Dagmara Kowalczyk wybrała się do Cieszyna, by dowiedzieć się więcej na temat tych wspaniałych drzew.
Park Zdrojowy w Dusznikach-Zdroju to wyjątkowe miejsce, na terenie którego można zwiedzić zabytkowy teatr (w którym koncertował sam Fryderyk Chopin) i spożyć bardzo zdrowe wody mineralne. Uzdrowisko Duszniki-Zdrój gwarantuje jednak znacznie więcej atrakcji. Nie tylko w Majówkę.
Na zewnątrz robi się coraz cieplej, czas odkurzyć rowery, które przezimowały gdzieś na strychu czy w garażu. W Polsce jest wiele miejsc, które są wprost idealne do tego, aby wybrać się tam na rowerze. Dobrą ku temu okazją jest zbliżająca się majówka. Swoją perełkę zdradził nam także Karol Werner – autor bloga Kołem się toczy.
Jeśli nie wiesz, gdzie pojechać w majówkę to Kampinoski Park Narodowy może być dobrym pomysłem. Ten wielki, zielony obszar to baza szlaków rowerowych, tras konnych i miejsc wypoczynkowych. W parku żyją piękne zwierzęta, a ponadto znajdują się tam równie urodziwe szlaki, cenne zabytki i wyjątkowe drzewa.
Długi weekend majowy zbliża się coraz większymi krokami. Na chwilę wytchnienia czekają nie tylko dorośli, ale również dzieci. Całe dnie spędzane w domu, a nierzadko głównie przed komputerem, mocno dały się we znaki każdemu z nas. Nic więc dziwnego, że z utęsknieniem czekamy na tegoroczną majówkę.
Pan Henryk buduje pomniejszone wersje budynków, które są na Warmii i Mazurach. Jego wyjątkowe dzieła powstają z wielką precyzją i wiernie oddają wygląd oryginalnych budowli. To nie jedyny powód, by odwiedzić park miniatur.
Dziś najłatwiej zwiedzać Polskę kamperem. Michał Cessanis wybrał się do Wielkopolski, gdzie dotarł do Doliny Wiatraków. Ich historia sięga XVII w. Podróżnik zawitał także do królewskiego miasta Pyzdry nad Wartą.
Wieluń to miasto o niezwykłej historii. Obecnie zamieszkuje je ok. 23 tysiące osób. Będąc w Wieluniu, warto zwiedzić Muzeum Ziemi Wieluńskiej, a także skorzystać z miejscowych atrakcji – lodowiska, basenu lub szlaku turystycznego.
Zaledwie kilka lat temu niewielka miejscowość Mamerki stała się sławna nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Wszystko za sprawą Bursztynowej Komnaty, która przyciąga na Mazury mnóstwo turystów.
Zalipie uchodzi za najbardziej malowniczą wieś w Polsce. Dosłownie, ponieważ praktycznie wszystko jest w niej wymalowane. Domy, płoty i studnie pokrywają wielobarwne motywy kwiatowe. Skąd wzięła się ta tradycja?
W Welskim Parku Krajobrazowym powstała wyjątkowa atrakcja - pierwsze w naszym kraju mrowisko edukacyjne. Konstrukcja wiernie odwzorowuje kopiec, jaki wybudowałyby pracowite owady. Dlaczego warto ją zobaczyć? O świecie mrówek opowiadał Marcin Modrzewski, główny specjalista ds. ochrony przyrody.
Otomin to spokojna wieś, która graniczy z Gdańskiem. Znajduje się tam pewne niezwykłe miejsce zwane Piekielną Górką, na której dochodzi do zjawisk nie z tej ziemi. Przekonali się o tym nasi reporterzy.
Polskie góry – niezależnie od tego, czy celem wycieczki są Karpaty, Sudety czy Góry Świętokrzyskie – oferują turystom wiele atrakcji. Najważniejsze z nich to wyjątkowe widoki na szlakach turystycznych. Ale znajdą się też w górach atrakcje dla dzieci, które znudzą się zachwytami nad pięknem przyrody.
Rewa to malownicza nadmorska miejscowość z pięknymi plażami i świetnymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Wśród atrakcji Rewy wymienia się spacery piaszczystym cyplem między wodami Zatoki Gdańskiej i Zalewu Puckiego, rejsy wycieczkowe i możliwość obcowania z naturą w rezerwacie Mechelińskie Łąki.
Kopalnia Soli w Wieliczce to jedna z najciekawszych atrakcji Polski. Co roku odwiedza ją ok. 1 mln turystów. Sprawdź, jakie skrywa ciekawostki, kiedy powstała, jak wygląda jej zwiedzanie oraz… jakie leczy choroby!
Zamek Spiski wznosi się na wapiennej skale o wysokości ponad 600 m n.p.m. Jest to jeden z najstarszych kompleksów historycznych w Europie Środkowej. Cały kompleks, który Zamek Spiski tworzy ze Spiskim Podzamczem i Spiską Kapitułą, jest zjawiskiem unikalnym na mapie Europy, mimo iż większość zamku jest obecnie zrujnowana, a część murów została odbudowana współcześnie.
O tym, jak malownicze są Tatry, nie trzeba przekonywać nikogo, kto był w polskich górach choć przez moment. Dolina Białego to jedno z piękniejszych miejsc w tym rejonie.
Michał Cessanis tym razem zabrał nas do Puszczy Białowieskiej. Po drodze zatrzymał się jednak w kilku miejscach, by udokumentować coś, o czym warto opowiedzieć. Mowa o kolorowych cerkwiach. Niebieskie, zielone, brązowe czy żółte, te kolory nie są bez znaczenia, gdyż każdy z nich niesie pewną intencję. Odwiedzając Podlasie, warto więc uważnie się rozglądać, bo czasami gdzieś pod lasem można znaleźć prawdziwe perełki.
Duchy, zjawy, cofanie się wskazówek zegara... Według Janusza Szostaka, badacza zjawisk paranormalnych, i Marka Szwedowskiego, jasnowidza, w Puszczy Kampinoskiej straszy. Których miejsc lepiej nie odwiedzać po zmroku?
Mem "miasto zachodnie po tygodniu w Polsce" stał się prawdziwym hitem Internetu. Ukazuje on zielone i zadbane miasto, które stało się brudne, szare, zaśmiecone, przepełnione billboardami i samochodami parkującymi na trawnikach. Czy obrazek ten faktycznie odzwierciedla rzeczywistość polskich miast? O to zapytaliśmy Jakuba Głazę, krytyka architektury.