Park Narodowy Ujście Warty obejmuje obszar, gdzie rzeka Warta wpada do Odry. Jego rozległe rozlewiska tworzą niezwykle malowniczy krajobraz i są domem dla blisko 280 gatunków ptaków. Co warto o nim wiedzieć i dlaczego powinno się odwiedzić park?
Za górami, za lasami, po środku pięknego parku krajobrazowego stoi pałac jak z bajki - Zamek Moszna. Wygląd budowli, jej wnętrza i zdobiące ją wieże przypominają dom Śpiącej Królewny lub Księżniczki na ziarnku grochu. Aż trudno uwierzyć, że pałac w Mosznej jest budowlą autentyczną, a nie scenerią przygotowaną na potrzeby filmu fantasy.
Kaszuby to urokliwy zakątek Polski, stanowiący przedsionek Pomorza. Planując wczasy w Redzie, warto się zapoznać z atrakcjami turystycznymi miasta i okolic. Sprawdź, z czego słynie miejscowość i co można w niej zobaczyć.
Ewa Chwałko jest pierwszą kobietą w Polsce i drugą na świecie, która samotnie przeszła Łuk Karpat. Jej wyprawa trwała 84 dni podczas których pokonała 2,5 tys. km. Aby osiągnąć swój cel, musiała nie tylko walczyć ze zmęczeniem czy warunkami pogodowymi, ale także stanąć oko w oko z niedźwiedziem. O przygotowaniach do wyprawy i przygodach, które ją spotkały opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Poznań wyróżnia się na mapie polskich miast niezwykle bogatą historią, dlatego może stanowić nie lada atrakcję dla wielu turystów. Niezwykłą atmosferę grodu nad Wartą budują także wyjątkowe tradycje, którym przyjrzał się Michał Cessanis. Co przykuło uwagę znanego podróżnika?
Sopot to miasto zlokalizowane w północnej Polsce, nad Zatoką Gdańską. Wraz z Gdynią i Gdańskiem tworzy słynne Trójmiasto. Sopockie drewniane molo, najdłuższe w Europie, jest jego znakiem rozpoznawczym. Dla dzieci Sopot ma jednak dużo więcej rozrywek – zarówno latem, jak i zimą.
W Dzień Dobry TVN odwiedziliśmy wyjątkowy ogród botaniczny. W Ziołowym Zakątku w Korycinach rośnie ponad 1500 gatunków ziół, a odwiedzający mogą w nim wypocząć z dala od cywilizacji. Sprawdźcie, czym jeszcze zachwyca.
Samuel Aab to licealista, który pasjonuje się uprawą bananowców. Na kawałku nieużytku w centrum Krakowa stworzył niezwykły ogród, który robi wrażenie na sąsiadach i pasjonatach roślin. Teraz chłopak opowiedział o swojej pasji w Dzień Dobry TVN.
Nowy Sącz położony jest w Kotlinie Sądeckiej, w widłach rzek Dunajec i Kamienica Nawojowska, u podnóża masywów górskich – Beskidu Sądeckiego, Beskidu Wyspowego i Beskidu Niskiego. To powoduje, że Nowy Sącz oferuje wiele atrakcji przyrodniczych, choć warto też zapoznać się z zabytkami.
Piesza wędrówka może się okazać niezapomnianą przygodą. Łukasz Supergan od lat przemierza polskie trasy i odkrywa ich nieznane dotąd oblicza. W Dzień Dobry TVN polecił miejsca, w które mogą wybrać się początkujący i bardziej doświadczeni podróżnicy.
"Tu za każdym rogiem czai się historia i wielkie rzeczy".
Cieszyn to miasto w południowej Polsce, leżące tuż przy granicy z Czechami. Jest chętnie odwiedzane przez turystów i oferuje wiele atrakcji, również dla najmłodszych. Co robić z dzieckiem w tym mieście? Cieszyn – atrakcje dla dzieci.
Od kilku tygodni Mateusz Waligóra przemierza szlak wzdłuż polskiego morza. Swoją bałtycką przygodę rozpoczął w Świnoujściu i zamierza zakończyć ją w Piaskach, przy granicy polsko-rosyjskiej. Łącznie ma do przejścia około 600 km, które zamierza pokonać w około 30 dni. Podróżnik dotarł na Hel, gdzie odwiedził fokarium i Dom Morświna, a następnie udał się na Cypel Rewski.
Górny Śląsk leży w dorzeczu Odry, na terenach Polski i Czech. Podział na Górny i Dolny Śląsk został wdrożony około wieków XV i XVI. Obecnie obszar tej krainy historycznej obejmuje tereny województwa opolskiego i śląskiego.
Kiedy robi się zimno, najchętniej wybieramy się na wycieczki w góry. Jazda na nartach jest przecież gwarancją dobrej zabawy, której brakuje nad morzem. Zapominamy jednak o tym, jak pozytywny wpływ na zdrowie może mieć pobyt na plaży w trakcie chłodnego jesiennego lub zimowego dnia.
Wisła to miejscowość, która kojarzy się przede wszystkim z Adamem Małyszem i już choćby z tego powodu warto ją zobaczyć. Kilkuletni oraz kilkunastoletni turyści są jednak często bardziej wymagający niż ich rodzice. Sprawdź, jakie są w Wiśle atrakcje dla dzieci.
Wałbrzych to miasto o przebogatej historii. To tu mieszkali reprezentanci wielkich rodów arystokratycznych, m.in. księżna Daisy, ciotka Winstona Churchilla. To tutaj również, podczas II wojny światowej, swoją siedzibę mieli hitlerowcy. Dowiedz się więcej o historii i atrakcjach Wałbrzycha.
Zamek w Gniewie był siedzibą komtura, zwierzchnika Krzyżaków. Wznoszony przez 40 lat, wielokrotnie przebudowywany, stał się potężną warownią ulokowaną na lewym brzegu Wisły, górującą nad całą okolicą. Obecnie na terenie zamku odbywają się rekonstrukcje bitew i turnieje rycerskie.
Konin jest miastem o wielowiekowej tradycji. Czeka tu na turystów mnóstwo atrakcji w postaci zabytków z różnych epok historycznych. Jednocześnie widać też ciągły rozwój miasta, dzięki czemu Konin jest ciekawym miejscem dla różnych grup zwiedzających, nie tylko dla fanów historii.
Bytom kojarzy się głównie z przemysłem, jednak podobnie jak inne miasta na Górnym Śląsku ma do zaoferowania znacznie więcej niż kopalnie i górnictwo. Nie brak tu ciekawych zabytków i atrakcji dla turystów w każdym wieku. Sprawdź, gdzie warto się udać po przyjeździe do Bytomia.
Łazy to niewielka miejscowość położona w okolicach Mielna i Koszalina. Do jej głównych atrakcji należy przede wszystkim piękna przyroda oraz plaża, która spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. To doskonałe miejsce na rodzinny wypoczynek.
To słynne hasło wciąż jest aktualne. Tylko jak wcielić ten plan w życie? Odpowiedź jest prosta - wsiądź do ulubionego środka komunikacji i eksploruj niezwykłe miejsca w Bieszczadach. Oto nasze propozycje, które reprezentują "bieszczadzki klimat".
Jeszcze nie, ale wkrótce może się to zmienić.
Poleski Park Narodowy i inne miejsca warte zobaczenia.
Okoliczności zdarzenia będzie wyjaśniać policja i prokuratura.
Mateusz Waligóra przemierzył Mongolię i Amerykę Południową, ale ze względu na pandemię nie mógł kontynuować swoich zagranicznych wypraw. Dlatego zamiast w dalekie zakątki świata, podróżuje po Polsce, odkrywając nowe miejsca. Najpierw przeszedł 1200 kilometrów wzdłuż Wisły, a 6 września wyruszył wzdłuż Bałtyku.
Złoty Stok to miasteczko jak z bajki. Wąskie uliczki wiją się finezyjnie między niskimi, kolorowymi domkami, przypominając miejsce zamieszkania bajkowych postaci. Co więcej, miejscowość wzniesiona została na… złocie. Dosłownie. Znajdujące się tam kopalnia złota i park linowy to największe atrakcje regionu.
Osoby odwiedzające Małopolskę bardzo często udają się do Nowego Targu. Atrakcje i zabytki miasta stanowią ciekawy przystanek w drodze do różnorodnych podtatrzańskich miejscowości. Co warto zobaczyć w Nowym Targu i w jego okolicach?
Biały Dunajec to bardzo mała miejscowość na południu kraju, która jednak znana jest de facto w całej Polsce. Oferuje atrakcje zarówno sportowe - stoki narciarskie, sporty zimowe i halowe - jak i możliwość prozdrowotnych kąpieli termalnych. Czy warto w czasie urlopu udać się do Białego Dunajca?
Gustaw Holoubek, Zbigniew Zapasiewicz, Wojciech Młynarski – to tylko kilku artystów, którzy często odwiedzali Juratę. I nic dziwnego, nadmorska miejscowość zachwyca klimatem i modernistyczną architekturą. To tu zjeżdżała się intelektualna elita w latach 20. Dowiedz się więcej o atrakcjach Juraty.