W Makowiskach pod Bydgoszczą powstała wyjątkowa budowla. Dom w kształcie imbryka to pomysł Macieja Chęsiaka, który pragnął zamieszkać w obiekcie kojarzącym się z ciepłem ogniska domowego i bez wahania wprowadził w życie wyjątkową wizję.
Diana Kautz odwiedziła Rezerwat Przyrody Łężczok, skąd prezentowała prognozę pogody. Na miejscu spotkała się z ornitologiem, który opowiedział o tajnikach fotografowania ptaków. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających?
Wodospady nazywane Wodogrzmotami Mickiewicza to jedna z tych atrakcji, które będąc w Tatrach, chce zobaczyć prawie każdy turysta, niezależnie od stopnia swojego zaawansowania w pokonywaniu górskich szlaków. To jedna z kluczowych atrakcji, odwiedzana przez turystów tłumnie zjeżdżających do pobliskiego Zakopanego – stolicy polskich gór. Będąc w pobliżu, grzechem byłoby nie pójść wyżej, nad Morskie Oko, co umożliwia biegnący tędy szlak. Zresztą Wodospad Mickiewicza (tak również zamiennie nazywany) jest przez większość z nich oglądany tak naprawdę "przy okazji" na trasie prowadzącej do Morskiego Oka.
"Zrezygnuj z aktywności na zewnątrz" - zaleca Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
Jedną z najciekawszych atrakcji województwa świętokrzyskiego jest Jaskinia Raj, położona na terenie rezerwatu przyrody o takiej samej nazwie. Jest to unikatowy obiekt krasowy, znajdujący się w miejscowości Chęciny, 11 km od Kielc. Jej niezwykła szata naciekowa co roku przyciąga setki turystów.
Czantoria to najpopularniejszy szczyt w Beskidzie Śląskim. Latem turystów przyciąga tu kolejka linowa, tor saneczkowy i piękne górskie widoki. Zimą góra zamienia się w ośrodek narciarski i ogarnia ją "białe szaleństwo".
Kraków to z całą pewnością jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Jak prezentuje się w okresie przedświątecznym? Co warto w nim zobaczyć? Dowiecie się tego z naszego materiału.
"Tu się czuje, że święta się zbliżają wielkimi krokami".
Dolina Pięciu Stawów jest położona w Tatrzańskim Parku Narodowym. Ma długość 4 km, a jej powierzchnia wynosi około 6,5 km². Dolina jest uważana za najpiękniejszą w Tatrach, dzięki pięknym jeziorom otoczonym majestatycznymi szczytami górskimi.
Katarzyna Błażejewska-Stuhr wraz z mężem, Maciejem Stuhrem pojechała do Hajnówki, by spotkać się z imigrantami. Ostatecznie stali się pełnomocnikami czwórki Syryjczyków, których historię usłyszeli. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl opowiedziała, co zobaczyła na granicy polsko-białoruskiej. "Nie jestem w stanie tego emocjonalnie przyjąć" - powiedziała.
Co tydzień, na kanapach w programie Kuby Wojewódzkiego zasiadają nowi goście. Internauci nie kryją zadowolenia. Długo czekali na tak wybuchowe połączenie. Już 9 listopada na antenie TVN gośćmi dziennikarza będą Jan Błachowicz oraz Paulina Gałązka. Gospodarz show zapowiedział w mediach społecznościowych, jak będzie wyglądała rozmowa.
"Przyjechały prosto z Paryża"
Mariusz Szczygieł jest pisarzem i dziennikarzem, który zawsze śmiało porusza najbardziej aktualne problemy społeczne. Tym razem zwrócił uwagę na ilość plastikowych kwiatów na grobach, które, choć zdobią, rozkładają się latami.
Park Narodowy Ujście Warty obejmuje obszar, gdzie rzeka Warta wpada do Odry. Jego rozległe rozlewiska tworzą niezwykle malowniczy krajobraz i są domem dla blisko 280 gatunków ptaków. Co warto o nim wiedzieć i dlaczego powinno się odwiedzić park?
Kaszuby to urokliwy zakątek Polski, stanowiący przedsionek Pomorza. Planując wczasy w Redzie, warto się zapoznać z atrakcjami turystycznymi miasta i okolic. Sprawdź, z czego słynie miejscowość i co można w niej zobaczyć.
Ewa Chwałko jest pierwszą kobietą w Polsce i drugą na świecie, która samotnie przeszła Łuk Karpat. Jej wyprawa trwała 84 dni podczas których pokonała 2,5 tys. km. Aby osiągnąć swój cel, musiała nie tylko walczyć ze zmęczeniem czy warunkami pogodowymi, ale także stanąć oko w oko z niedźwiedziem. O przygotowaniach do wyprawy i przygodach, które ją spotkały opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Poznań wyróżnia się na mapie polskich miast niezwykle bogatą historią, dlatego może stanowić nie lada atrakcję dla wielu turystów. Niezwykłą atmosferę grodu nad Wartą budują także wyjątkowe tradycje, którym przyjrzał się Michał Cessanis. Co przykuło uwagę znanego podróżnika?
Sopot to miasto zlokalizowane w północnej Polsce, nad Zatoką Gdańską. Wraz z Gdynią i Gdańskiem tworzy słynne Trójmiasto. Sopockie drewniane molo, najdłuższe w Europie, jest jego znakiem rozpoznawczym. Dla dzieci Sopot ma jednak dużo więcej rozrywek – zarówno latem, jak i zimą.
W Dzień Dobry TVN odwiedziliśmy wyjątkowy ogród botaniczny. W Ziołowym Zakątku w Korycinach rośnie ponad 1500 gatunków ziół, a odwiedzający mogą w nim wypocząć z dala od cywilizacji. Sprawdźcie, czym jeszcze zachwyca.
Samuel Aab to licealista, który pasjonuje się uprawą bananowców. Na kawałku nieużytku w centrum Krakowa stworzył niezwykły ogród, który robi wrażenie na sąsiadach i pasjonatach roślin. Teraz chłopak opowiedział o swojej pasji w Dzień Dobry TVN.
Nowy Sącz położony jest w Kotlinie Sądeckiej, w widłach rzek Dunajec i Kamienica Nawojowska, u podnóża masywów górskich – Beskidu Sądeckiego, Beskidu Wyspowego i Beskidu Niskiego. To powoduje, że Nowy Sącz oferuje wiele atrakcji przyrodniczych, choć warto też zapoznać się z zabytkami.
Piesza wędrówka może się okazać niezapomnianą przygodą. Łukasz Supergan od lat przemierza polskie trasy i odkrywa ich nieznane dotąd oblicza. W Dzień Dobry TVN polecił miejsca, w które mogą wybrać się początkujący i bardziej doświadczeni podróżnicy.
"Tu za każdym rogiem czai się historia i wielkie rzeczy".
Cieszyn to miasto w południowej Polsce, leżące tuż przy granicy z Czechami. Jest chętnie odwiedzane przez turystów i oferuje wiele atrakcji, również dla najmłodszych. Co robić z dzieckiem w tym mieście? Cieszyn – atrakcje dla dzieci.
Od kilku tygodni Mateusz Waligóra przemierza szlak wzdłuż polskiego morza. Swoją bałtycką przygodę rozpoczął w Świnoujściu i zamierza zakończyć ją w Piaskach, przy granicy polsko-rosyjskiej. Łącznie ma do przejścia około 600 km, które zamierza pokonać w około 30 dni. Podróżnik dotarł na Hel, gdzie odwiedził fokarium i Dom Morświna, a następnie udał się na Cypel Rewski.
Górny Śląsk leży w dorzeczu Odry, na terenach Polski i Czech. Podział na Górny i Dolny Śląsk został wdrożony około wieków XV i XVI. Obecnie obszar tej krainy historycznej obejmuje tereny województwa opolskiego i śląskiego.
Kiedy robi się zimno, najchętniej wybieramy się na wycieczki w góry. Jazda na nartach jest przecież gwarancją dobrej zabawy, której brakuje nad morzem. Zapominamy jednak o tym, jak pozytywny wpływ na zdrowie może mieć pobyt na plaży w trakcie chłodnego jesiennego lub zimowego dnia.
Wisła to miejscowość, która kojarzy się przede wszystkim z Adamem Małyszem i już choćby z tego powodu warto ją zobaczyć. Kilkuletni oraz kilkunastoletni turyści są jednak często bardziej wymagający niż ich rodzice. Sprawdź, jakie są w Wiśle atrakcje dla dzieci.
Wałbrzych to miasto o przebogatej historii. To tu mieszkali reprezentanci wielkich rodów arystokratycznych, m.in. księżna Daisy, ciotka Winstona Churchilla. To tutaj również, podczas II wojny światowej, swoją siedzibę mieli hitlerowcy. Dowiedz się więcej o historii i atrakcjach Wałbrzycha.
Zamek w Gniewie był siedzibą komtura, zwierzchnika Krzyżaków. Wznoszony przez 40 lat, wielokrotnie przebudowywany, stał się potężną warownią ulokowaną na lewym brzegu Wisły, górującą nad całą okolicą. Obecnie na terenie zamku odbywają się rekonstrukcje bitew i turnieje rycerskie.