Od początku sierpnia z Odry wyławiane są tony śniętych ryb. Problem ten dotyczy między innymi województwa zachodniopomorskiego, co przekłada się na rosnący niepokój osób korzystających z nadbałtyckich kąpielisk. Plażowicze póki co mogą jednak czuć się bezpiecznie. W trakcie niedzielnego briefingu prasowego na terenie powiatu gryfickiego przekonywał o tym wojewoda Zbigniew Bogucki.
Sinice powróciły nad Morze Bałtyckie. W związku z tym sanepid zdecydował o zamknięciu części popularnych kąpielisk w polskich kurortach. W jakich miejscowościach pojawiły się groźne cyjanobakterie?
Drapieżne ryby budzą postrach wśród turystów odwiedzających zagraniczne kurorty i doskonale wpisują się w konwencję filmów grozy. Czy można je spotkać w wodach Morza Bałtyckiego?
Spływy kajakowe w sezonie letnim to popularny sposób spędzania czasu wolnego. W Polsce mamy do dyspozycji wiele tras. Jedne z najciekawszych to te na rzece Wkra.
Szukasz pomysłu na aktywny weekend? Sprawdź, jak wiele atrakcji oferuje turystom Bielsko-Biała! W tym urokliwym mieście położonym u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego znajdziesz malownicze szlaki turystyczne, ciekawe zabytki i piękną starówkę. Wycieczka po Studiu Filmów Rysunkowych w towarzystwie Bolka i Lolka, Reksia i Baltazara Gąbki będzie nie lada gratką zarówno dla małych, jak i dużych miłośników bajek. Sprawdź, co warto zobaczyć podczas pobytu w Bielsku-Białej!
O ile więcej zapłacą podróżni?
Beskid Śląski to pasmo górskie stanowiące część Beskidów Zachodnich. Leży przy granicy z Czechami i Słowacją. Choć wciąż nie jest odkryty przez turystów, ma do zaoferowania wiele atrakcji – zarówno dla miłośników przyrody, jak i koneserów architektury. Beskid Śląski to nie tylko kilometry szlaków pieszych, rowerowych i narciarskich, ale również piękne miasta uzdrowiskowe i różnorodne atrakcje dla dzieci. Które atrakcje wybrać?
Tyniec w przeszłości był niewielką wioską. W ubiegłym wieku został wcielony do Krakowa. Znany jest przede wszystkim dzięki klasztorowi benedyktynów. Jakie atrakcje warto odwiedzić w tym miejscu?
Muzeum Obrony Wybrzeża - Fort Gerharda w Świnoujściu wystosowało nietypową prośbę. Instytucja kultury zwróciła się bowiem do zwiedzających, by nie uprawiali seksu pomiędzy eksponatami.
Kraków został doceniony przez czytelników amerykańskiego magazynu "Travel+Leisure". Według turystów stolica Małopolski jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Europie. W rankingu polskie miasto uplasowało się tuż obok Wiednia i Porto.
Szlaki prowadzące na Babią Górę.
Oto fascynujące miejsca, które zapierają dech w piersiach.
Prezentujemy ciekawe miejsca w Dolnym Mieście. To słynna dzielnica Gdańska, która przyciąga turystów licznymi atrakcjami. Co warto tam zobaczyć?
Większość turystów, wybierając się do Krakowa, skupia się na Starym Mieście, Wawelu i Sukiennicach. Jednak miasto to oferuje znacznie więcej atrakcji. Szczególnie w cieplejszych miesiącach można tam podziwiać piękno natury, np. wybierając się nad zalew Zakrzówek.
Co warto zobaczyć na Mierzei Wiślanej?
Mazowsze to wyjątkowy region Polski, będący idealnym kierunkiem na weekendowy wyjazd lub dłuższy wypoczynek. Osoby, które lubią zwiedzać miasta lub te, które wolą spędzać czas bliżej natury – znajdą tu coś dla siebie. Odpocznij na Mazowszu i sprawdź, jakie miejsca warto odwiedzić.
Porozmawialiśmy na ten temat z socjologiem dr. Tomaszem Marcysiakiem.
Błękitna Flaga to międzynarodowa nagroda, którą przyznaje się podmiotom związanym z turystyką wodną, jak również wyjątkowo zadbanym plażom i przystaniom. W tym roku zasłużyły na nią aż 43 miejsca w Polsce. Większość z nich położona jest nad Bałtykiem bądź przy przylegających do niego wodach. Dokąd warto pojechać, by korzystać z uroków czystego i bezpiecznego kąpieliska?
Skalbmierz jest niewielką miejscowością położoną w województwie świętokrzyskim, w powiecie kazimierskim. Najcenniejszym skalbmierskim zabytkiem jest kolegiata św. Jana Chrzciciela, wzniesiona w XV wieku. W Skalbmierzu znajduje się również zalew, czyli zbiornik retencyjno-rekreacyjny wraz z kąpieliskiem i zapleczem rekreacyjnym. Zalew w Skalbmierzu stał się miejscem organizowania różnorodnych imprez.
W Polsce nie brakuje ciekawych atrakcji turystycznych, stworzonych z myślą o osobach w każdym wieku. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy powstało kilka wyjątkowych obiektów, które warto odwiedzić.
Przedstawiamy subiektywny ranking miejsc, do których warto się wybrać pod namiot.
"Energetyzuje całe miasto".
Znajdująca się w Bieszczadach Połonina Caryńska położona jest 1297 m n.p.m. między Ustrzykami Dolnymi a Berehami, nazywanymi również Brzegami Górnymi. Na jej szczyty wiodą dwa główne szlaki. Jeden rozciąga się pomiędzy wymienionymi miejscowościami, a drugi prowadzi z Małej Rawki.
"Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady" – hasło to stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Któż nie miałby bowiem ochoty zostawić codziennej rutyny i udać się tam, gdzie zamiast ludzi i zgiełku jest górska przyroda. I to taka, która nie została jeszcze zadeptana przez miliony turystów? Właśnie takie – wciąż – są Bieszczady. Połoniny Caryńska i Wetlińska to ich symbole.
O Warszawie mówi się, że to betonowa dżungla. Jeśli na stolicę spojrzy się z innej strony, okaże się, że coś jest na rzeczy. Wystarczy oddalić się od centrum, aby trafić do zupełnie innego świata.
Imponuje wielkością, zachwyca włoskim przepychem i intryguje – zamek Krzyżtopór to bez wątpienia jedyna tak okazała budowla, jaką kiedykolwiek wzniesiono na polskich ziemiach. Choć pałac nie miał szczęścia do właścicieli, a liczne konflikty zbrojne pozostawiły trwały ślad w jego murach, dziś jest cenionym zabytkiem i wielką atrakcją turystyczną ziemi świętokrzyskiej. Poznaj sekrety, jakie skrywają ruiny zamku Krzyżtopór.
Letni wypoczynek na wsi - najczęściej u rodziny - dla wielu pokoleń było naturalnym sposobem na spędzanie wakacji. Swojskość została wyparta przez przystępne cenowo wyjazdy all inclusive i city breaki. Dziś znów coraz chętniej zaglądamy na wieś. Nie stoi za tym jednak miłość do polskiej tradycji.
Coraz więcej osób stawia na aktywny wypoczynek. Dla miłośników ruchu na świeżym powietrzu dobrym rozwiązaniem może być wypad w góry. Gdzie się wybrać i co zobaczyć podczas weekendowego wypadu? Które trasy są bardziej wymagające i ich przejście zajmie nam znacznie więcej czasu? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Tomasz Habdas miłośnik gór i autor książki o górskich wyprawach "Gdzie w góry na weekend".
Mazury cieszą się wielkim zainteresowaniem Polaków szczególnie w okresie wakacyjnym. Urokliwe jeziora i świeże ryby przyciągają tysiące turystów. W Dzień Dobry TVN Mikołaj Rey postanowił odwiedzić najbardziej smaczne miejsca.
W każdym mieście są zakątki, o których krążą niezbyt pochlebne opinie – Kraków nie jest na tym polu żadnym wyjątkiem. Miejscem, od którego krakowianie przez długie lata się konsekwentnie odgradzali, była Nowa Huta – dzielnica robotnicza stworzona wkrótce po zakończeniu II wojny światowej.