Jaka jest historia Zamku Krasickich i jakie sekrety kryją jego mury?
Roztoczański Park Narodowy to wyjątkowe miejsce, które powstało w celu ochrony różnych gatunków grzybów, roślin i zwierząt. Turyści przyjeżdżają tu nie tylko, aby odpocząć w otoczeniu przyrody, ale także po to, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o sposobach jej ochrony. Zobacz, co wyróżnia Roztoczański Park Narodowy oraz co ciekawego można zwiedzić na jego terenie.
Osiedle w szczerym polu na Dolnym Śląsku jest obiektem memicznych żartów. Zyskało już miano Biskupina lub polskiego Dubaju. Jaka jest jego historia? Za co mieszkańcy pokochali Witoszów Dolny?
Gołuchów to miejscowość, która znajduje się na terenie powiatu pleszewskiego. Posiada wiele pięknych i historycznych atrakcji dla przybywających tutaj turystów.
Hala Gąsienicowa od lat przyciąga miłośników górskich wspinaczek. Uważa się ją za jedno z najpiękniejszych miejsc w Tatrach. Powstało na niej schronisko PTTK Murowaniec, do którego z pewnością prędzej czy później trafią miłośnicy wędrówek po polskich Tatrach.
Rozpoczął się Wrocławski Festiwal Krasnoludków 2022. Impreza będzie trwała do 11 września. Jej organizatorzy przewidzieli moc atrakcji. Jakich? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.
Początki Jeleniej Góry sięgają XII wieku, do dziś można podziwiać zabytki z bogatej historii miasta.
Pieniński Park Narodowy to jeden z 23 polskich parków i jednocześnie najstarszy z całej grupy. Powstał w 1932 r. Mimo niewielkich rozmiarów stanowi jeden z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych obszarów tego typu. Pieniński Park Narodowy obfituje w szlaki turystyczne, które prowadzą przez najbardziej atrakcyjne punkty, takie jak zamek w Czorsztynie, Trzy Kopce czy Trzy Korony. Jakie zwierzęta żyją w parku i co warto uwzględnić podczas zwiedzania?
Muzeum gazownictwa w Paczkowie powstało z inicjatywy Adama Króla. To tam znajduje się największa kolekcja gazomierzy w Europie. Z kustoszem rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik.
"Jest we mnie głód przygody".
Baseny termalne, ekstremalne zjeżdżalnie, piaszczyste plaże, akwarium z rekinami, baseny z wodą morską – oto, czego można doświadczyć w polskich aquaparkach. Od Wielkopolski po Małopolskę – na terenie całego kraju zlokalizowane są dziesiątki interesujących parków wodnych. Które polskie aquaparki są najlepsze?
Dolny Śląsk to ważny punkt na turystycznej mapie Polski. Zwiedzanie tego rejonu z całą pewnością warto rozpocząć od wizyty w Kopalni Złota w Złotym Stoku. To właśnie tam znajduje się największy w naszym kraju podziemny wodospad.
Nadmorski Park Krajobrazowy to idealne miejsce na wędrówki. Odkryj, co go wyróżnia. Północne tereny naszego kraju słyną z nadbałtyckich plaż. Wielu wczasowiczów wybiera formę relaksu nad morzem. Jednak wakacje w tych rejonach nie muszą ograniczać się do opalania i kąpieli w spienionych falach
"Tatrzańskie opowieści" to kolejny nieprzeciętny projekt Mateusza Waligóry. Znany podróżnik wyruszył w pieszą wędrówkę po polskich Tatrach, dając sobie zaledwie miesiąc na przemierzenie każdego centymetra tamtejszych szlaków.
"Najbardziej urzeka mnie przestrzeń".
Od początku sierpnia z Odry wyławiane są tony śniętych ryb. Problem ten dotyczy między innymi województwa zachodniopomorskiego, co przekłada się na rosnący niepokój osób korzystających z nadbałtyckich kąpielisk. Plażowicze póki co mogą jednak czuć się bezpiecznie. W trakcie niedzielnego briefingu prasowego na terenie powiatu gryfickiego przekonywał o tym wojewoda Zbigniew Bogucki.
Sinice powróciły nad Morze Bałtyckie. W związku z tym sanepid zdecydował o zamknięciu części popularnych kąpielisk w polskich kurortach. W jakich miejscowościach pojawiły się groźne cyjanobakterie?
Drapieżne ryby budzą postrach wśród turystów odwiedzających zagraniczne kurorty i doskonale wpisują się w konwencję filmów grozy. Czy można je spotkać w wodach Morza Bałtyckiego?
Spływy kajakowe w sezonie letnim to popularny sposób spędzania czasu wolnego. W Polsce mamy do dyspozycji wiele tras. Jedne z najciekawszych to te na rzece Wkra.
O ile więcej zapłacą podróżni?
Beskid Śląski to pasmo górskie stanowiące część Beskidów Zachodnich. Leży przy granicy z Czechami i Słowacją. Choć wciąż nie jest odkryty przez turystów, ma do zaoferowania wiele atrakcji – zarówno dla miłośników przyrody, jak i koneserów architektury. Beskid Śląski to nie tylko kilometry szlaków pieszych, rowerowych i narciarskich, ale również piękne miasta uzdrowiskowe i różnorodne atrakcje dla dzieci. Które atrakcje wybrać?
Tyniec w przeszłości był niewielką wioską. W ubiegłym wieku został wcielony do Krakowa. Znany jest przede wszystkim dzięki klasztorowi benedyktynów. Jakie atrakcje warto odwiedzić w tym miejscu?
Muzeum Obrony Wybrzeża - Fort Gerharda w Świnoujściu wystosowało nietypową prośbę. Instytucja kultury zwróciła się bowiem do zwiedzających, by nie uprawiali seksu pomiędzy eksponatami.
Kraków został doceniony przez czytelników amerykańskiego magazynu "Travel+Leisure". Według turystów stolica Małopolski jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Europie. W rankingu polskie miasto uplasowało się tuż obok Wiednia i Porto.
Szlaki prowadzące na Babią Górę.
Oto fascynujące miejsca, które zapierają dech w piersiach.
Prezentujemy ciekawe miejsca w Dolnym Mieście. To słynna dzielnica Gdańska, która przyciąga turystów licznymi atrakcjami. Co warto tam zobaczyć?
Większość turystów, wybierając się do Krakowa, skupia się na Starym Mieście, Wawelu i Sukiennicach. Jednak miasto to oferuje znacznie więcej atrakcji. Szczególnie w cieplejszych miesiącach można tam podziwiać piękno natury, np. wybierając się nad zalew Zakrzówek.