Pająk z "twarzą wampira" znaleziony na Lotnisku Chopina. "Nie spodziewali się spotkania"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Tego nie wiecie o pająkach!
Tego nie wiecie o pająkach!
Słuchają się jej samoloty
Słuchają się jej samoloty
Czego nie wiesz o lataniu?
Czego nie wiesz o lataniu?
Spełniamy podniebne marzenie
Spełniamy podniebne marzenie
Rowerem przez Afrykę
Rowerem przez Afrykę
Jak wygląda życie polskich nomadek?
Jak wygląda życie polskich nomadek?
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Służby celne na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie podczas rutynowej kontroli znaleźli w paczce z Portugalii jadowitego pająka "o dość groźnym wyglądzie". Na miejsce zostali wezwani strażnicy miejscy z Ekopatrolu. - Nie spodziewali się spotkania oko w oko z Nosferatu - podkreślono w komunikacie. Zobacz zdjęcie.

Lotnisko Chopina. Nosferatu w paczce

W czwartek, 11 stycznia po południu strażnicy miejscy z Ekopatrolu otrzymali pilne zgłoszenie dotyczące odkrycia w przesyłce żywego stworzenia. - Jadąc na miejsce, nie spodziewali się spotkania oko w oko z... Nosferatu. Jeden z pracowników lotniska przekazał funkcjonariuszom pudełko, w którym mościł się egzotyczny pająk o dość groźnym wyglądzie - czytamy na stronie strazmiejska.waw.pl.

Funkcjonariusze przejęli przesyłkę z pająkiem i bezpiecznie przetransportowali ją do Centrum CITES na terenie warszawskiego ZOO. - Fachowcy od razu rozpoznali pająka z rodziny Zoropsis spinimana, znanego też pod potoczną nazwą... Nosferatu. Swoją nietypową podróż nie z Transylwanii, ale ze słonecznej Portugalii odbył bez uszczerbku na zdrowiu czy widocznych kontuzji. Pozostanie teraz pod opieką specjalistów - przekazano w komunikacie.

Nosferatu - pająk z "twarzą wampira"

Jak podaje PAP, na karapaksie (głowotułów) tego pająka znajduje się czarny rysunek, który przypomina twarz wampira z niemieckiego filmu niemego "Nosferatu - symfonia grozy", stąd przylgnęła do niego ta nazwa. Zoropsis spinimana początkowo żył wokół basenu Morza Śródziemnego. Z czasem dotarł m.in. do Austrii, Szwajcarii, Niemiec i na Węgry. Jednak w środkowej Europie wciąż jest zdecydowanie rzadko spotykany.

Na szczęście jad tego pająka nie jest groźny, a ból po jego ukąszeniu jest zwykle mniejszy niż po użądleniu przez osę.

Nosferatu
Pająk zwany Nosferatu znaleziony na lotnisku Chopina
Nosferatu
Źródło: strazmiejska.waw.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: strazmiejska.waw.pl/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Yourglitter/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości