Straż Miejska

  Straż Miejska

  Żeby znaleźć odpowiednie miejsce w mieście do parkowania, przydają się niekiedy umiejętności detektywistyczne Sherlocka Holmesa i cierpliwość Dalajlamy. Niektórym tego brakuje, przez co zdarzają się spektakularne i niefortunne postoje samochodów. Straż miejska w Gliwicach wpadła na pomysł, jak tego uniknąć. Prowadzi na swoim fanpage'u plebiscyt "Miszczowie parkowania".

  Często mówi się o znieczulicy społeczeństwa, ale oni dowiedli, że jest inaczej. Trzej nastolatkowie z Nysy spacerowali nocą w centrum miasta. Gdy zobaczyli bezdomnego, nie zostali obojętni. W Dzień Dobry TVN jeden z młodych ludzi, Szymon Budziński, opowiedział jakie to uczucie komuś pomóc.

  Po 1 marca br. warszawska straż miejska przestała wkładać za wycieraczki nieprawidłowo zaparkowanych samochodów wezwania na rozmowę celem złożenia wyjaśnień. Dlaczego? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN rzeczniczkę Straży Miejskiej Monikę Niżniak.

  Doszła do nas informacja, według której w Tarnowie jest bardzo usportowiona straż miejska, która porusza się po mieście rowerami. Wysłaliśmy tam prezentera pogody Dzień Dobry TVN Bartka Jędrzejaka, aby sprawdził tę wiadomość. Nasz pogodynek miał również okazję cisnąć na najbardziej towarzyskim rowerze, czyli tandemie.

  Kilka dni temu Paweł Surgiel zwrócił strażnikom miejskim uwagę, ponieważ swoim radiowozem blokowali miejsca parkingowe. W wyniku wymiany zdań, Pan Paweł został dotkliwie pobity przez mundurowych. O komentarz poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: „Łowcę radarów” Emila Rau i adwokata Zbigniewa Romana. Zapytaliśmy ich o uprawnienia straży miejskiej i częstotliwość agresywnych zachowań przedstawicieli tej formacji.

  "Uważam, że policja ma bardziej ludzkie podejście do nas". Straż miejska "poluje" na nas, a pan Bartosz Smoliński na nich! Wykorzystując kamerę i internet walczy z hipokryzją wśród strażników miejskich we Wrocławiu, którzy sami popełniają wykroczenia, za które ścigają zwykłych kierowców. Co skłoniło go do takiego działania i czy często spotyka się z przekroczeniem przepisów przez funkcjonariuszy?

  Jak powinniśmy się zachować, gdy przypadkowo spotkamy na swej drodze dzikie zwierzę? Gdy jest ono zdrowe, powinno na nasz widok uciec, bo to my stwarzamy dla niego przeważnie zagrożenie. Co zrobić, gdy jest chore? Komu to zgłosić? Maja Popielarska rozmawiała z Moniką Niżniak, rzeczniczką Straży Miejskiej.

  Policja zdobywa coraz większe zaufanie publiczne. Inaczej rzecz ma się ze strażą miejską. Rośnie liczba gmin, które zdecydowały się ją zlikwidować. Czemu Polacy nie ufają straży miejskiej? Czy straż miejska nie jest wyszkolona? W Dzień Dobry TVN gościem był Emil Rau - Łowca Fotoradarów. Gdzie trafiają pieniądze z mandatów?