Materiał promocyjny

Województwo śląskie. Raj nie tylko dla miłośników sportów zimowych. "14 tys. miejsc noclegowych"

Województwo śląskie - odkryj moc atrakcji
Źródło: Dzień Dobry TVN
Planetarium – Śląski Park Nauki, szlaki górskie, stacje narciarskie, duża baza noclegowa - w województwie śląskim nie ma miejsca na nudę. Gdzie się wybrać i z jakich atrakcji turystycznych skorzystać podczas wycieczki bądź dłuższego urlopu? - Każdy może znaleźć coś dla siebie - zapewnia rzecznik prasowy Planetarium.

Planetarium w Chorzowie - atrakcje

W jednym z największych w Europie parków miejskich zlokalizowanym w Chorzowie znajduje się wyjątkowe Planetarium Śląskie -jednostka oświatowa województwa śląskiego - które oferuje odwiedzającym wiele niesamowitych przeżyć i doświadczeń. Dla dorosłych oraz nieco starszych dzieci przewidziane są m.in. wystawy interaktywne z takich dziedzin jak fizyka, geofizyka czy astronomia. Dla maluchów wyświetlane są natomiast specjalne pokazy.

- To miejsce, gdzie można zobaczyć ponad 100 milionów gwiazd na największym i najnowocześniejszym na świecie ekranie sferycznym, który ma 23 metry średnicy. Nawet możemy polecieć w kosmos, oczywiście wirtualnie, przy użyciu najnowocześniejszych na świecie symulatorów - opowiada w Dzień Dobry TVN Jarosław Juszkiewicz, rzecznik prasowy Planetarium - Śląski Park Nauki.

Wisła - największa baza noclegowa w woj. śląskim

W nieco ponad godzinę jazdy pociągiem czy samochodem można przenieść się z centrum regionu do doliny Beskidu Śląskiego, a konkretnie do Wisły, gdzie oprócz zdobycia szczytów Baraniej Góry, Soszowa czy Stożka czeka znacznie więcej atrakcji bez względu na porę roku.

- Zarówno miłośnicy nart (czy to nart biegowych, czy skitourów, narciarstwa alpejskiego), miłośnicy wędrówek po szlakach górskich znajdą dla siebie mnóstwo możliwości spędzania czasu - przekonuje Tadeusz Papierzyński z Urzędu Miasta Wisły.

- Zamiast nart można pójść na łyżwy. Latem rowery bardzo popularne. Jesteśmy takim miastem, które jest największą bazą noclegową w województwie śląskim. 10 tysięcy mieszkańców, a ponad 14 tysięcy miejsc noclegowych. Dla klienta premium hotele 5- i 4-gwiazdkowe. Mnóstwo ekskluzywnych apartamentów, świetne wille, ale też kapitalne ośrodki wczasowe, mnóstwo takich miejsc regionalnych, lokalnych jak właśnie agroturystyki z przepyszną kuchnią naszą wiślańską, ale też zwykłe pokoje gościnne - dodaje.

Karnet dla narciarzy w Wiśle

Dobrą informacją dla amatorów białego szaleństwa jest to, że w ramach jednego karnetu mogą skorzystać z 12 ośrodków narciarskich z Wisły i okolic oferujących łącznie około 30 kilometrów tras. - Każda ze stacji oferuje coś innego. Stacja Narciarska Cieńków to jedna z największych i najpopularniejszych stacji w paśmie Baraniej Góry. Udostępniamy 5 tras - tłumaczy Dawid Tesarczyk, dyrektor Stacji Narciarskiej Cieńków.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Reporter: Katarzyna Ciesielska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości