Wrześniowe upały i susza hydrologiczna są tematami, którymi żyje cała Polska. Wisła w Warszawie ma głębokość większego strumienia, a jej poziom spadł poniżej 30 centymetrów. W ostatnich dniach zanotowano rekordowe ciepło w historii pomiarów od 1950 roku. Jakie są skutki tych zjawisk i jak sobie z nimi radzić? W programie Dzień Dobry TVN opowiedział o tym Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy IMGW-PIB.
Jak sprawdził się jako prezenter pogody?
Relaks i odpoczynek w Wiśle
Na nadejście wiosny i ciepłe dni czekamy z utęsknieniem przez wiele miesięcy. Gdy jednak przychodzą, okazuje się, że nie możemy spokojnie wypoczywać we własnych mieszkaniach przy otwartych oknach. Wszystko za sprawą uporczywych owadów, które notorycznie wpadają do wnętrz. Na plagę nietypowych muszek skarżą się od jakiegoś czasu mieszkańcy jednej z warszawskich dzielnic. "W ciągu 5 minut w całym mieszkaniu fruwają setki owadów. Nie można spokojnie zjeść posiłku czy wypić herbaty" – piszą na osiedlowej grupie.
Jest apel do mieszkańców. Jak się zachować podczas spotkania z ptakami?
Kibicowała jej Dorota Gardias.
Wisła to idealne miejsce dla każdego. Położona w sercu Beskidów od lat przyciąga rzeszę turystów nie tylko malowniczymi górami, ale także wspaniałymi widokami i bogatą ofertą atrakcji.
"Jest około metr śniegu".
Przed rozpoczęciem jazdy na nartach warto się odpowiednio rozgrzać. Świetnym sposobem na to będzie wykonanie układu tanecznego w ramach akcji #DDdance, który przygotował zespół Loczniki.
"14 tys. miejsc noclegowych".
Jak żyje się nad brzegiem Wisły?
Piotr Wojtasik i Andrzej Sołtysik zaprosili nad Wisłę szefa kuchni Jaśka Kuronia, aktora Alana Andersza oraz muzyka Antka Smykiewicza, by wzięli udział w konkurencjach związanych z wiosennym gotowaniem na świeżym powietrzu. Kto zwyciężył grillowe rozgrywki?
Wisła wysycha - z jej dna wynurzają się kamienie i wysepki, a w wielu miejscach można zobaczyć jej piaszczyste dno. Niewiele brakuje do pobicia rekordu najniższego poziomu wody w największej polskiej rzece. Wędkarze informują o śniętych rybach, a część promów zawiesiła kursowanie.
Beskid Śląski to pasmo górskie stanowiące część Beskidów Zachodnich. Leży przy granicy z Czechami i Słowacją. Choć wciąż nie jest odkryty przez turystów, ma do zaoferowania wiele atrakcji – zarówno dla miłośników przyrody, jak i koneserów architektury. Beskid Śląski to nie tylko kilometry szlaków pieszych, rowerowych i narciarskich, ale również piękne miasta uzdrowiskowe i różnorodne atrakcje dla dzieci. Które atrakcje wybrać?
To właśnie tam wybitny pisarz spędził ponad 30 lat życia. Nie brakuje w nim pamiątek i wyjątkowych zdjęć.
W ramach świątecznej trasy Dzień Dobry TVN zawitaliśmy do Wisły. Na mieszkańców i widzów czekała cała paleta atrakcji, a o bożonarodzeniową i wesołą atmosferę zadbali nasi dziennikarze: Kinga Burzyńska i Damian Michałowski. Co działo się na miejscu?
Dorota Gardias udała się do Wisły, nie tylko po to, by sprawdzić, jaka jest pogoda na południu Polski. Prezenterka sprawdziła także możliwości Wiślańskiego Skipassa, obejmującego 14 ośrodków narciarskich. To idealne miejsce do nauki jazdy na nartach, dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze sportami zimowymi.
Skoki narciarskie w Eurosporcie obejrzało ponad 2,2 miliona widzów. Podczas transmisji konkursów w Wiśle kanał był drugą najpopularniejszą stacją telewizyjną w Polsce. Od początku sezonu Puchar Świata w skokach narciarskich obejrzało na nim blisko 4 miliony widzów.
Skoki narciarskie w w TVN Grupa Discovery cieszą się dużym zainteresowaniem kibiców sportów zimowych. Dotychczasowe transmisje zgromadziły łącznie w oba minione weekendy 12 mln widzów. W najbliższy weekend, 4-5 grudnia skoczkowie rywalizować będą w Wiśle i po raz pierwszy w tym sezonie wezmą udział w konkursie drużynowym.
Pływająca po Wiśle sauna jest już gotowa. Bartek Jędrzejak wybrał się na miejsce, by zobaczyć jak obiekt wygląda z bliska. Darmowa atrakcja dostępna jest dla odwiedzających przez 7 dni w tygodniu.
Wisła to miejscowość, która kojarzy się przede wszystkim z Adamem Małyszem i już choćby z tego powodu warto ją zobaczyć. Kilkuletni oraz kilkunastoletni turyści są jednak często bardziej wymagający niż ich rodzice. Sprawdź, jakie są w Wiśle atrakcje dla dzieci.
Kim są jego właściciele?
Pod koniec lipca zakończył się projekt naukowo-badawczy "Czysta Wisła? WHY NOT?", który za cel obrał sobie zbadanie jakości wody w Wiśle. Wzięli w nim udział specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez 14 dni pływali po rzece i zbierali materiał do badań. O tym, skąd wziął się pomysł na ten projekt i do jakich wniosków doszli naukowcy w Studio Dzień Dobry TVN opowiedzieli goście: Marian Rojek, przewodniczący Rady Fundatorów Fundacji Why Not oraz dr hab. Andrzej Woźnica, profesor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Mateusz Waligóra w 46 dni przeszedł 1200 kilometrów wzdłuż Wisły. Wraz z Dominikiem Szczepańskim napisał książkę o najdłuższej rzece w Polsce. O swojej wyprawie i zapiskach opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Na Solcu nad Wisłą w Warszawie Bartek Jędrzejak uczy się łowić ryby pod okiem ekspertów, Marcina Kamińskiego i Krzysztofa Rózgi. Są to wędkarze, którzy prowadzą kanał Team Szmaciarze & Przyjacioły. Polując na gigantyczne sumy, panowie rozmawiają o tym, dlaczego wędkarstwo jest fascynującym zajęciem. I pokazują metody zarzucania wędki.
Ponoć przyjaźnie z wojska są szczególnie ważne dla mężczyzn. Ta historia pokazuje, że rzeczywiście tak jest. Szymon Machnowski postanowił wesprzeć swojego kolegę żołnierza w leczeniu i spłynąć kajakiem po Wiśle - swoim wyczynem nagłaśnia zbiórkę na rehabilitację kolegi.
Niezwykła wyprawa Mateusza Waligóry dobiegła końca. Znany polski piechur, który jako pierwszy człowiek na świecie samotnie przeszedł mongolską część pustyni Gobi, przemierzył samotnie Polskę, wędrując wzdłuż Wisły. Co go spotkało po drodze?
Podróżnik Mateusz Waligóra przemierza samotnie Polskę wędrując wzdłuż Wisły. Założeniem jest przejście 1200 km od źródeł rzeki pod Baranią Górą przez Kraków, Warszawę i Toruń w stronę morza. Razem 8 województw, setki wiosek i kilka dużych miast. Zobacz, dokąd Waligóra zawędrował ostatnio.