Wisła

  Wisła

  Pływająca po Wiśle sauna jest już gotowa. Bartek Jędrzejak wybrał się na miejsce, by zobaczyć jak obiekt wygląda z bliska. Darmowa atrakcja dostępna jest dla odwiedzających przez 7 dni w tygodniu. 

  Wisła to miejscowość, która kojarzy się przede wszystkim z Adamem Małyszem i już choćby z tego powodu warto ją zobaczyć. Kilkuletni oraz kilkunastoletni turyści są jednak często bardziej wymagający niż ich rodzice. Sprawdź, jakie są w Wiśle atrakcje dla dzieci.

  Pod koniec lipca zakończył się projekt naukowo-badawczy "Czysta Wisła? WHY NOT?", który za cel obrał sobie zbadanie jakości wody w Wiśle. Wzięli w nim udział specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez 14 dni pływali po rzece i zbierali materiał do badań. O tym, skąd wziął się pomysł na ten projekt i do jakich wniosków doszli naukowcy w Studio Dzień Dobry TVN opowiedzieli goście: Marian Rojek, przewodniczący Rady Fundatorów Fundacji Why Not oraz dr hab. Andrzej Woźnica, profesor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

  Na Solcu nad Wisłą w Warszawie Bartek Jędrzejak uczy się łowić ryby pod okiem ekspertów, Marcina Kamińskiego i Krzysztofa Rózgi. Są to wędkarze, którzy prowadzą kanał Team Szmaciarze & Przyjacioły. Polując na gigantyczne sumy, panowie rozmawiają o tym, dlaczego wędkarstwo jest fascynującym zajęciem. I pokazują metody zarzucania wędki.

  Podróżnik Mateusz Waligóra przemierza samotnie Polskę wędrując wzdłuż Wisły. Założeniem jest przejście 1200 km od źródeł rzeki pod Baranią Górą przez Kraków, Warszawę i Toruń w stronę morza. Razem 8 województw, setki wiosek i kilka dużych miast. Zobacz, dokąd Waligóra zawędrował ostatnio.

  Właściciele tego domku letniskowego tak zaaranżowali przestrzeń wokół domu, że życie może toczyć się w dużej mierze na dworze. Czteroosobowa rodzina z Warszawy poszukiwała w pobliżu miasta miejsca na Wisłą, gdzie mogliby spędzać weekendy. I znaleźli je w Czerwińsku. Na działce z pięknym widokiem zmieścili domek letniskowy, taras, kuchnię letnią, a nawet boisko. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła ich. Zobaczcie, jak mieszkają i jak urządzili swój dom.

  O dzisiejszej pogodzie Bartek Jędrzejak opowiada z miejscowości, gdzie Wisła kończy swój bieg i wpada do Morza Bałtyckiego. Okazuje się, że ujście najdłuższej polskiej rzeki zostało wpisane na światową listę najcenniejszych obszarów wodno-błotnych. Wisła ma 1047 km, wypływa jako małe źródełko z Baraniej Góry i wpada do Morza Bałtyckiego między Świbnem i Mikoszewem. Jakie atrakcje turystyczne skrywa to miejsce?

  "Jak człowiek wchodzi do zimnej wody, to wszystko się kurczy" - twierdzi prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Jednak pływakowi Leszkowi Naziemcowi niestraszne niskie temperatury. Tej zimy planuje spłynąć z Gorzałkowic do ujścia Wisły. Zobaczcie, jak przygotowuje się do wyzwania!

  Kazimierz Dolny to nie tylko piękny rynek i XIII-wieczny zamek. To również niezwykle czysta woda w Wiśle i jedna z najdłuższych nadwiślańskich promenad. Na dziki brzeg rzeki w Kazimierzu postanowił zajrzeć prezenter pogody Dzień Dobry Wakacje Bartek Jędrzejak. Zobaczcie co tam robił i co zepsuło mu idealną fryzurę ;-) Pływaliście kiedyś pychówką?

  Jak mówią studenci: "Piątek - tygodnia koniec i początek". W letnie dni dobrze wypić coś orzeźwiającego na świeżym powietrzu, na przykład na nadwiślańskich bulwarach w Warszawie. Alkohol trzeba przynieść ze sobą, ze sklepu. Ale co zrobić z pustymi butelkami? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer poświęcił swój weekendowy poranek, by zobaczyć, jak wygląda brzeg Wisły po imprezie. Co tam znalazł? Brak słów...

  Piękna pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, najlepiej nad wodą. W ciepłe dni doborze jest popływać, na przykład po Wiśle. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Tomasz Zubilewicz wybrał się na zlot nadwiślańskich flisaków. Niektórzy na spotkanie płynęli aż 7 dni! Z czego flisacy robią swoje łodzie i za co pokochali Wisłę?

  Piotr Żyła założył się z burmistrzem Wisły o to, że przywiezie medal z Mistrzostw Świata w Lahti. Skoczek zdobył na mistrzostwach 2 medale, więc wybrał się do burmistrza, aby ustalić szczegóły dotyczące wygranej - ma wybrać zespół, który wystąpi w wiślańskim amfiteatrze. Kamera Dzień Dobry TVN towarzyszyła Żyle podczas pertraktacji. Co prawda burmistrz nie zgodził się na Madonnę, ale skoczek miał zapasowy plan - postanowił zaproponować swój ulubiony zespół. Zobaczcie jaki!

  W ten weekend Puchar Świata w skokach narciarskich odbywał się w Wiśle - rodzinnym mieście Piotra Żyły. Jaka była atmosfera podczas zawodów? Czy skoczek czuł presję startując w Wiśle? Czego nauczył go obecny trener Stefan Horngacher? Jak Piotr wspomina ostatni Turniej Czterech Skoczni? Jakie ma marzenia? Z Piotrkiem Żyłą rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Rylik.

  W Wiśle dzieci chętnie trenują skoki narciarskie. Jak im idzie? Sprawdził to Bartek Jędrzejak. Prezenter pogody miał też okazję usiąść na "zacnej" belce ;)

  O dzisiejszej pogodzie Bartek Jędrzejak opowiadał z Wisły. Przyglądał się tam grupie ratowników GOPR, którzy przygotowują się do sezonu narciarskiego. Co należy robić, gdy wyciąg narciarski się zatrzyma? I jak wówczas przeprowadzić ewakuację? Zobaczcie!

  Sobotni poranek zaczęliśmy aktywnie! Dorota Gardias wspólnie z trenerem - Darkiem Brzezińskim pokazała nam jak się dobrze obudzić i z energią zacząć weekend! Przyłączcie się do ćwiczeń!