Wisła wysycha - zbliżamy się do rekordowo niskiego poziomu wody
Wisła wysycha - z jej dna wynurzają się kamienie i wysepki, a w wielu miejscach można zobaczyć jej piaszczyste dno. Niewiele brakuje do pobicia rekordu najniższego poziomu wody w największej polskiej rzece. Wędkarze informują o śniętych rybach, a część promów zawiesiła kursowanie.
Jakie atrakcje oferuje nam Beskid Śląski? Najpiękniejsze szlaki i perełki architektury
Beskid Śląski to pasmo górskie stanowiące część Beskidów Zachodnich. Leży przy granicy z Czechami i Słowacją. Choć wciąż nie jest odkryty przez turystów, ma do zaoferowania wiele atrakcji – zarówno dla miłośników przyrody, jak i koneserów architektury. Beskid Śląski to nie tylko kilometry szlaków pieszych, rowerowych i narciarskich, ale również piękne miasta uzdrowiskowe i różnorodne atrakcje dla dzieci. Które atrakcje wybrać?
Rozpoczyna się sezon letnich skoków narciarskich. "Mistrzów już mamy"
Już w najbliższy weekend, 22-24 lipca, w Wiśle odbędzie się Grand Prix w skokach narciarskich. Pod słynną skocznią w Wiśle Malince była Agata Zjawińska, która sprawdziła, w jakiej formie są zawodnicy. Kamera Dzień Dobry Wakacje przyjrzała się również sesji treningowej.
Młodzi sportowcy, regionalne przysmaki, tańce i śpiewy. Tak wyglądało Świąteczne Miasteczko Dzień Dobry TVN w Wiśle
W ramach świątecznej trasy Dzień Dobry TVN zawitaliśmy do Wisły. Na mieszkańców i widzów czekała cała paleta atrakcji, a o bożonarodzeniową i wesołą atmosferę zadbali nasi dziennikarze: Kinga Burzyńska i Damian Michałowski. Co działo się na miejscu?
Dobra wiadomość dla narciarzy. Dokąd najlepiej wybrać się na narty w grudniu?
Dorota Gardias udała się do Wisły, nie tylko po to, by sprawdzić, jaka jest pogoda na południu Polski. Prezenterka sprawdziła także możliwości Wiślańskiego Skipassa, obejmującego 14 ośrodków narciarskich. To idealne miejsce do nauki jazdy na nartach, dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze sportami zimowymi.
Sukces skoków w Eurosporcie! Transmisje Pucharu Świata z Wisły śledziła rekordowa liczba widzów
Skoki narciarskie w Eurosporcie obejrzało ponad 2,2 miliona widzów. Podczas transmisji konkursów w Wiśle kanał był drugą najpopularniejszą stacją telewizyjną w Polsce. Od początku sezonu Puchar Świata w skokach narciarskich obejrzało na nim blisko 4 miliony widzów.
Skoki narciarskie z 12 mln widzów w TVN Grupa Discovery.
Przed nami kolejny weekend sportowych emocji
Skoki narciarskie w w TVN Grupa Discovery cieszą się dużym zainteresowaniem kibiców sportów zimowych. Dotychczasowe transmisje zgromadziły łącznie w oba minione weekendy 12 mln widzów. W najbliższy weekend, 4-5 grudnia skoczkowie rywalizować będą w Wiśle i po raz pierwszy w tym sezonie wezmą udział w konkursie drużynowym.
Pływająca po Wiśle sauna jest już gotowa. Bartek Jędrzejak wybrał się na miejsce, by zobaczyć jak obiekt wygląda z bliska. Darmowa atrakcja dostępna jest dla odwiedzających przez 7 dni w tygodniu.
Atrakcje dla dzieci w Wiśle – na co zwrócić uwagę?
Wisła to miejscowość, która kojarzy się przede wszystkim z Adamem Małyszem i już choćby z tego powodu warto ją zobaczyć. Kilkuletni oraz kilkunastoletni turyści są jednak często bardziej wymagający niż ich rodzice. Sprawdź, jakie są w Wiśle atrakcje dla dzieci.
Jakość wody w Wiśle pod lupą naukowców. Ze ściekami do rzeki trafiają różnego typu środki medyczne, a nawet narkotyki
Pod koniec lipca zakończył się projekt naukowo-badawczy "Czysta Wisła? WHY NOT?", który za cel obrał sobie zbadanie jakości wody w Wiśle. Wzięli w nim udział specjaliści z różnych dziedzin, którzy przez 14 dni pływali po rzece i zbierali materiał do badań. O tym, skąd wziął się pomysł na ten projekt i do jakich wniosków doszli naukowcy w Studio Dzień Dobry TVN opowiedzieli goście: Marian Rojek, przewodniczący Rady Fundatorów Fundacji Why Not oraz dr hab. Andrzej Woźnica, profesor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Przeszedł 1200 km wzdłuż Wisły w 46 dni. Odpowiada na pytanie: czy rzeka wysycha i jakie gwałtowne zmiany nas czekają
Mateusz Waligóra w 46 dni przeszedł 1200 kilometrów wzdłuż Wisły. Wraz z Dominikiem Szczepańskim napisał książkę o najdłuższej rzece w Polsce. O swojej wyprawie i zapiskach opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Wędkarze łowią w Wiśle gigantyczne sumy. "Największe ryby biorą w nocy"
Na Solcu nad Wisłą w Warszawie Bartek Jędrzejak uczy się łowić ryby pod okiem ekspertów, Marcina Kamińskiego i Krzysztofa Rózgi. Są to wędkarze, którzy prowadzą kanał Team Szmaciarze & Przyjacioły. Polując na gigantyczne sumy, panowie rozmawiają o tym, dlaczego wędkarstwo jest fascynującym zajęciem. I pokazują metody zarzucania wędki.
Spływa kajakiem od źródeł Wisły do jej ujścia. Przyświeca mu ważny cel
Ponoć przyjaźnie z wojska są szczególnie ważne dla mężczyzn. Ta historia pokazuje, że rzeczywiście tak jest. Szymon Machnowski postanowił wesprzeć swojego kolegę żołnierza w leczeniu i spłynąć kajakiem po Wiśle - swoim wyczynem nagłaśnia zbiórkę na rehabilitację kolegi.
Mateusz Waligóra zakończył swoją wyprawę szlakiem Wisły. "Każdy, kto się tego podejmie, przeżyje przygodę życia"
Niezwykła wyprawa Mateusza Waligóry dobiegła końca. Znany polski piechur, który jako pierwszy człowiek na świecie samotnie przeszedł mongolską część pustyni Gobi, przemierzył samotnie Polskę, wędrując wzdłuż Wisły. Co go spotkało po drodze?
Wzdłuż Wisły przez całą Polskę. "Ta rzeka ma swój urok i magnetyzm"
Podróżnik Mateusz Waligóra przemierza samotnie Polskę wędrując wzdłuż Wisły. Założeniem jest przejście 1200 km od źródeł rzeki pod Baranią Górą przez Kraków, Warszawę i Toruń w stronę morza. Razem 8 województw, setki wiosek i kilka dużych miast. Zobacz, dokąd Waligóra zawędrował ostatnio.
Wzdłuż Wisły przez Polskę. Gdzie po dwóch tygodniach dotarł Mateusz Waligóra?
Mateusz Waligóra przemierza samotnie Polskę, wędrując wzdłuż Wisły. Założeniem jest przejście 1200 kilometrów - od źródeł rzeki pod Baranią Górą, przez Kraków, Warszawę, Toruń w stronę morza. Razem osiem województw. Na jakim etapie obecnie jest podróżnik?
Samotnie przeszedł Gobi, a teraz wytycza w Polsce pierwszy pieszy szlak łączący góry z morzem
Mateusz Waligóra to specjalista od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca Ziemi. Szczególnie upodobał sobie pustynie - od Australii po Boliwię, ponieważ, jak twierdzi, to właśnie tam można odpocząć. Tym razem postawił sobie nowy cel. Jest nim wytyczenie pierwszego w Polsce pieszego szlaku łączącego góry z morzem. Razem z kamerą towarzyszymy mu podczas wędrówki.
Mateusz Waligóra maszeruje z niezwykłym przewodnikiem - Wisłą. Co spotkało go w pierwszym tygodniu podróży?
Mateusz Waligóra, znany polski piechur, 3 września wyruszył w niezwykłą podróż. Postanowił przejść całą Polskę wzdłuż Wisły - z Baraniej Góry aż do Zatoki Gdańskiej. Żeby tego dokonać, musi pokonać 1200 km. W rozmowie z nami zdradził, jak wyglądał pierwszy, intensywny tydzień marszu.
Wojciech Sobierajski i Vania Kohut kajakiem po Polsce. Cel: 1000 kilometrów w niewiele ponad tydzień
Wojciech Sobierajski i Vania Kohut stanęli twarzą w twarz z ambitnym wyzwaniem. Mężczyźni postanowili, że w 10 dni pokonają kajakiem 1000 km po Wiśle. O to, jak upływa im walka z czasem i dystansem zapytała ich Diana Kautz. Czy uda się im wcześniej zakończyć wyprawę?
Stworzyli "dom relaksu". Idealny na weekendy poza miastem
Właściciele tego domku letniskowego tak zaaranżowali przestrzeń wokół domu, że życie może toczyć się w dużej mierze na dworze. Czteroosobowa rodzina z Warszawy poszukiwała w pobliżu miasta miejsca na Wisłą, gdzie mogliby spędzać weekendy. I znaleźli je w Czerwińsku. Na działce z pięknym widokiem zmieścili domek letniskowy, taras, kuchnię letnią, a nawet boisko. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła ich. Zobaczcie, jak mieszkają i jak urządzili swój dom.
Ujście Wisły na światowej liście najcenniejszych obszarów wodno-błotnych
O dzisiejszej pogodzie Bartek Jędrzejak opowiada z miejscowości, gdzie Wisła kończy swój bieg i wpada do Morza Bałtyckiego. Okazuje się, że ujście najdłuższej polskiej rzeki zostało wpisane na światową listę najcenniejszych obszarów wodno-błotnych. Wisła ma 1047 km, wypływa jako małe źródełko z Baraniej Góry i wpada do Morza Bałtyckiego między Świbnem i Mikoszewem. Jakie atrakcje turystyczne skrywa to miejsce?
"Jak człowiek wchodzi do zimnej wody, to wszystko się kurczy" - twierdzi prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Jednak pływakowi Leszkowi Naziemcowi niestraszne niskie temperatury. Tej zimy planuje spłynąć z Gorzałkowic do ujścia Wisły. Zobaczcie, jak przygotowuje się do wyzwania!
Kazimierz Dolny to nie tylko piękny rynek i XIII-wieczny zamek. To również niezwykle czysta woda w Wiśle i jedna z najdłuższych nadwiślańskich promenad. Na dziki brzeg rzeki w Kazimierzu postanowił zajrzeć prezenter pogody Dzień Dobry Wakacje Bartek Jędrzejak. Zobaczcie co tam robił i co zepsuło mu idealną fryzurę ;-) Pływaliście kiedyś pychówką?
Jak mówią studenci: "Piątek - tygodnia koniec i początek". W letnie dni dobrze wypić coś orzeźwiającego na świeżym powietrzu, na przykład na nadwiślańskich bulwarach w Warszawie. Alkohol trzeba przynieść ze sobą, ze sklepu. Ale co zrobić z pustymi butelkami? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer poświęcił swój weekendowy poranek, by zobaczyć, jak wygląda brzeg Wisły po imprezie. Co tam znalazł? Brak słów...
Piękna pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, najlepiej nad wodą. W ciepłe dni doborze jest popływać, na przykład po Wiśle. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Tomasz Zubilewicz wybrał się na zlot nadwiślańskich flisaków. Niektórzy na spotkanie płynęli aż 7 dni! Z czego flisacy robią swoje łodzie i za co pokochali Wisłę?
Piotr Żyła założył się z burmistrzem Wisły o to, że przywiezie medal z Mistrzostw Świata w Lahti. Skoczek zdobył na mistrzostwach 2 medale, więc wybrał się do burmistrza, aby ustalić szczegóły dotyczące wygranej - ma wybrać zespół, który wystąpi w wiślańskim amfiteatrze. Kamera Dzień Dobry TVN towarzyszyła Żyle podczas pertraktacji. Co prawda burmistrz nie zgodził się na Madonnę, ale skoczek miał zapasowy plan - postanowił zaproponować swój ulubiony zespół. Zobaczcie jaki!