Wyjątkowa wizyta w Kopalni Złota w Złotym Stoku. "Tu jest bardzo dużo magii"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Podziemny wodospad w Złotym Stoku
Podziemny wodospad w Złotym Stoku
Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Dolny Śląsk to ważny punkt na turystycznej mapie Polski. Zwiedzanie tego rejonu z całą pewnością warto rozpocząć od wizyty w Kopalni Złota w Złotym Stoku. To właśnie tam znajduje się największy w naszym kraju podziemny wodospad. W Dzień Dobry TVN przekonała się o tym reporterka Dagmara Kowalczyk.

Podziemny wodospad w Złotym Stoku

Kopalnia Złota w Złotym Stoku to nie lada atrakcja dla osób w każdym wieku. Dolnośląski obiekt słynie z podziemnego wodospadu, spływającego z wysokości 8 metrów. Warto podkreślić, że to unikatowa atrakcja, której próżno szukać w innych rejonach naszego kraju.

- Kiedyś górnicy, szukając żyły złota, znaleźli po prostu żyłę wodną. W takich warunkach, w tej wodzie oni musieli pracować (...). Poza tym, że jest to po prostu woda gruntowa, to przepływa przez złotonośne skały, więc mogą się znaleźć w niej drobinki prawdziwego złota - zapewniła przewodniczka po Kopalni Złota w Złotym Stoku, Małgorzata Szumska.

Kopalnia Złota w Złotym Stoku - dlaczego warto się tam wybrać?

Kopalnia Złota w Złotym Stoku to bez wątpienia jeden z najciekawszych obiektów turystycznych Dolnego Śląska. Turyści, którzy mieli okazję podziwiać przepływający przez nią podziemny wodospad, nie mają co do tego żadnych wątpliwości.

- Tu jest bardzo dużo magii. Jest takie bardzo stare porzekadło, które mówi o tym wodospadzie, że spada sobie całą noc, marzeń spełnia całą moc - podsumowała Małgorzata Szumska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Reporter: Dagmara Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości