Polska

Mateusz Waligóra odkrywa uroki polskich Tatr. "To już piąty raz, kiedy wchodzę na szczyt Giewontu"

Polska

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Szymon Brózda
Tatrzańskie opowieści. Przejść wszystkie szlaki w Tatrach
Tatrzańskie opowieści. Przejść wszystkie szlaki w TatrachDzień Dobry TVN
wideo 2/4

"Tatrzańskie opowieści" to kolejny nieprzeciętny projekt Mateusza Waligóry. Znany podróżnik wyruszył w pieszą wędrówkę po polskich Tatrach, dając sobie zaledwie miesiąc na przemierzenie każdego centymetra tamtejszych szlaków. W Dzień Dobry TVN dziennikarz opowiedział o miejscach, które warto odwiedzić w malowniczym rejonie.

"Tatrzańskie opowieści" - niezwykła wyprawa Mateusza Waligóry

Mateusz Waligóra ma za sobą niejedną ekstremalną wyprawę. Na mapie jego podróży znalazły się między innymi pustynia Gobi czy linia brzegowa Bałtyku. Tym razem dziennikarz postanowił dokładnie przyjrzeć się polskim Tatrom. W ramach projektu "Tatrzańskie opowieści" rozpoczął wędrówkę w Dolinie Chochołowskiej i skierował się na wschód, by z godnym podziwu zapałem przemierzać górskie szlaki.

- To już piąty raz, kiedy wchodzę na szczyt Giewontu, jednak po raz pierwszy przychodzi mi zdobywać szczyt w tak trudnych warunkach. Połączenie lodowatego deszczu z wiatrem odbiera mi czucie w palcach - przyznał Mateusz Waligóra, wspinając się na najwyższą górę Tatr Zachodnich.

Mateusz Waligóra odkrywa uroki polskich Tatr

U stóp masywu Giewontu znajduje się dawna hala pasterska, zwana Halą Kondratową. Mieści się tam jedno z najpopularniejszych schronisk w polskich Tatrach. Mateusz Waligóra złożył wizytę w tym niezwykłym miejscu, a wszystko po to, by zagłębić się w jego historię.

Jednym z najczęstszych gości był tutaj niedźwiedź nazywany Kubą Kondrackim, który zaprzyjaźnił się niegdyś z pracownikami schroniska do tego stopnia, że pozwalali mu zaglądać do środka przez jedno z okien

Dziennikarz zatrzymał się w nieprzeciętnej noclegowni tylko na chwilę. Na dalszym etapie podróży czekały na niego kolejne tatrzańskie atrakcje, między innymi Kuźnice, Kasprowy Wierch i Orla Perć.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Szymon Brózda

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości