Mateusz Waligóra

  Mateusz Waligóra

  Od kilku tygodni Mateusz Waligóra przemierza szlak wzdłuż polskiego morza. Swoją bałtycką przygodę rozpoczął w Świnoujściu i zamierza zakończyć ją w Piaskach, przy granicy polsko-rosyjskiej. Łącznie ma do przejścia około 600 km, które zamierza pokonać w około 30 dni. Podróżnik dotarł na Hel, gdzie odwiedził fokarium i Dom Morświna, a następnie udał się na Cypel Rewski.

  Podróżnik Mateusz Waligóra przemierza samotnie Polskę wędrując wzdłuż Wisły. Założeniem jest przejście 1200 km od źródeł rzeki pod Baranią Górą przez Kraków, Warszawę i Toruń w stronę morza. Razem 8 województw, setki wiosek i kilka dużych miast. Zobacz, dokąd Waligóra zawędrował ostatnio.

  Na niewielkiej wyspie Sentinel Północny żyje plemię, które oporne jest na wpływy cywilizacji i broni swojej ziemi przed obcymi. Niedawno na wyspę przedostał się nielegalnie podróżnik i misjonarz John Allen Chau. Jego celem było nawrócenie tubylców na chrześcijaństwo. Niestety wyprawa zakończyła się dla niego tragicznie. Rybacy, którzy znajdowali się w okolicy wyspy widzieli, jak jej rdzenni mieszkańcy zakopują ciało Amerykanina na plaży. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy podróżnika Mateusza Waligórę, aby zapytać, czy Sentinelczycy - według jego wiedzy - to jedyna taka społeczność, która tak agresywnie reaguje na cywilizację.

  Podróżnik Mateusz Waligóra samotnie i bez wsparcia przemierzył największą pustynię Azji - Gobi. O swojej niezwykłej wyprawie opowiedział w Dzień Dobry TVN. Dlaczego zdecydował się na taką podróż? Czy podczas wyprawy miał kryzys? Miał przygotowany plan B?

  Już niedługo Mateusz Waligóra wyruszy do Mongolii, by samotnie przejść największą pustynię Azji i drugą największą pustynię świata - Gobi. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry Wakacje, aby opowiedział nam o szczegółach swojej podróży. Czy to będzie jego pierwsza wyprawa na pustynię? Ile czasu może mu zająć ta podróż? Jak się do niej przygotowywał? Ile waży wózek, który będzie ciągnął przez pustynię?