"Potop", "Janosik" czy "Ja wam pokażę!". Urokliwe krajobrazy polskich Tatr często były scenografią dla hitów filmowych. Podróżniczka Magdalena Delkowska opowiada na swoim blogu o kultowych produkcjach zrealizowanych w górach. Gdzie dokładnie ekipy filmowe nagrywały słynne podhalańskie kadry?
Wypas owiec w polskich górach nie jest najprostszym zadaniem. Reporterka Dzień Dobry TVN Magda Bober sprawdziła, jak wyglądają codzienne obowiązki juhasów. O szczegółach opieki nad zwierzętami mówił baca Marian Barnaś.
Miłośnicy sportów zimowych czekają na nadchodzące ferie. Chociaż dużą popularnością cieszą się wyjazdy do Włoch czy Austrii, wiele rodzin wybierze nasze stoki. Sprawdziliśmy, o ile wzrosły ceny zimowego pobytu w popularnych polskich kurortach w stosunku do ubiegłego roku.
Podhale jako malowniczy region Polski. Piękne, górskie krajobrazy, wyjątkowa architektura i góralskie tradycje zderzają się tam z masową turystyką, patodeweloperką i wielkimi billboardami.
"Tatrzańskie opowieści" to kolejny nieprzeciętny projekt Mateusza Waligóry. Znany podróżnik wyruszył w pieszą wędrówkę po polskich Tatrach, dając sobie zaledwie miesiąc na przemierzenie każdego centymetra tamtejszych szlaków.
Paweł Pabian pokonał dziką trasę w Karpatach. Ile czasu na to poświęcił? 12 dni i 4 godziny. Czy doskwierała mu samotność i co było najtrudniejsze w wyprawie?
Czantoria to najpopularniejszy szczyt w Beskidzie Śląskim. Latem turystów przyciąga tu kolejka linowa, tor saneczkowy i piękne górskie widoki. Zimą góra zamienia się w ośrodek narciarski i ogarnia ją "białe szaleństwo".
Szrenica to szczyt o wysokości 1362 m n.p.m. Mimo że nie jest bardzo wysoki, stanowi cel wycieczek dla wielu miłośników białego szaleństwa. Wszystko dzięki mikroklimatowi charakterystycznemu dla rejonów alpejskich. Obfite opady śniegu i niska temperatura sprawiają, że warto się tam wybrać zimą na narty.
Dolina Pięciu Stawów jest położona w Tatrzańskim Parku Narodowym. Ma długość 4 km, a jej powierzchnia wynosi około 6,5 km². Dolina jest uważana za najpiękniejszą w Tatrach, dzięki pięknym jeziorom otoczonym majestatycznymi szczytami górskimi.
Beskidy Zachodnie to pasmo górskie położone w południowej Polsce, w obrębie Zewnętrznych Karpat Zachodnich. Wspólnie z Beskidem Wschodnim i Środkowym tworzą masyw Beskidów - jeden z piękniejszych, górskich zakątków kraju. Jakie są najciekawsze miejsca Beskidu Zachodniego?
Pieniny to niezwykle charakterystyczne pasmo górskie, przebiegające przez Polskę i Słowację. Znajdziemy tam mnóstwo rezerwatów przyrody, urokliwe miasteczka i szlaki, których piękno pozostawia wrażenie jeszcze na długi czas. Pozostaje spakować odpowiednie buty i ruszać w drogę!
Rozpoczynasz swoją przygodę z górami? A może wydaje Ci się, że wyjazd w góry z dzieckiem jest niemożliwy? Przedstawiamy wam łatwe szlaki z widokami zapierającymi dech w piersiach, które pokona zarówno młody piechur, jak i ten nieco starszy.
Bieszczady to jedno z najpopularniejszych pasm górskich w Polsce. Na ich terenie znajduje się wiele atrakcji wartych zobaczenia. A jakie są najciekawsze? W Dzień Dobry TVN pokazał je Michał Cessanis.
Ślęża to miejsce o wyjątkowej historii, która sięga epoki brązu. Jest najwyższym szczytem masywu Ślęży, a także Przedgórza Sudeckiego, położonego na północ od właściwego pasma Sudetów. Szlaki na górę wiodą między innymi z miejscowości Sobótka, a po drodze można zobaczyć ciekawe posągi z okresu łużyckiego.
Polskie góry – niezależnie od tego, czy celem wycieczki są Karpaty, Sudety czy Góry Świętokrzyskie – oferują turystom wiele atrakcji. Najważniejsze z nich to wyjątkowe widoki na szlakach turystycznych. Ale znajdą się też w górach atrakcje dla dzieci, które znudzą się zachwytami nad pięknem przyrody.
O tym, jak malownicze są Tatry, nie trzeba przekonywać nikogo, kto był w polskich górach choć przez moment. Dolina Białego to jedno z piękniejszych miejsc w tym rejonie.