Najpiękniejsze trasy w Tatrach na rodzinne wyjazdy. Gdzie można pójść z wózkiem dziecięcym?

Autor:
Justyna
Piąsta
Tatry latem - gdzie warto pójść i co zobaczyć?
Tatry latem - gdzie warto pójść i co zobaczyć?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Wędrówka górskim szlakiem to rewelacyjny pomysł na aktywne spędzenie czasu podczas urlopu. Które trasy w Tatrach są godne polecenia? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Miłka Raulin, zdobywczyni Korony Ziemi, himalaistka i podróżniczka.

Szlaki w polskich Tatrach

W pojedynkę, z ukochaną osobą albo z całą rodziną i małymi dziećmi. W polskich Tatrach można znaleźć trasy do pieszych wędrówek, które przejdziemy w kilka godzin, napawając się pięknymi widokami.

- Zaczęłabym od tego, żebyśmy wsiedli w Zakopanem w jakiegoś busika i pojechali w kierunku Palenicy Białczańskiej. Ale nie wysiadamy tam, tylko troszeczkę wcześniej. Wierch Poroniec to jest taki przystanek, na którym warto się zatrzymać, żeby pójść szlakiem do Murowańca. Szlak wiedzie między innymi przez Rusinową Polanę. Na niej kiedyś wypasały się owce, zresztą było to nam najdłuższe zimowisko. Do Rusinowej Polany śmiało można dojść z wózkiem dziecięcym, tak że to jest taki spacer dla rodziców - powiedziała Miłka Raulin.

Ciekawym miejscem na trasie będzie Gęsia Szyja, do której prowadzi prawie 1200 schodków.

- To rzeczywiście duża atrakcja. Gęsia szyja to jest piękny punkt widokowy, trochę zatłoczony - przyznała podróżniczka. - Stamtąd kierujemy się do Hali Gąsienicowej, a jak wiadomo, to taka przestrzeń, gdzie jest skrzyżowanie różnych szlaków - dodała Raulin.

Zdaniem Miłki warto też odwiedzić Dolinę Roztoki. - Uważam, że to jest piękna dolina. To mniej więcej szlak na 4 godziny w jedną stronę. Jeśli wejdziemy gdzieś wyżej, to mamy zapierające dech w piersiach widoki - stwierdziła.

Wyprawa w góry z dziećmi

Podróżniczka doradziła, co zrobić, by wycieczka w góry była ciekawą przygodą dla pociech.

- Jak podróżujemy z dzieciakami, to nie róbmy nic na siłę, nie pchajmy ich, bo mamy wielką ambicję, żeby jakiś szczyt zdobyć, bo my po prostu te dzieciaki zniechęcimy. Szukajmy zwierzaków, szukamy jakiejś fajnej przyrody - stwierdziła Miłka Raulin. - Przede wszystkim sprawdzamy, o której godzinie wschodzi, zachodzi słońce. Latem mamy ten komfort, że słońce jest długo na nieboskłonie, ale sprawdzamy też prognozy pogody. Włączamy różne aplikacje, żeby umieć pokazać swoją lokalizację. Pakujemy oczywiście jedzenie, wodę bezwzględnie - wskazała ekspertka.

Jakie jeszcze szlaki można odwiedzić? Więcej propozycji znajdziesz w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości