Dziecko

Dziecko wspinało się na barierkę balkonu, tragedii zapobiegł kot. Nagranie robi furorę w sieci

Dziecko

Fot. mrs / Getty Images

Maluch chciał wejść na barierkę balkonu. Do wypadku było więc blisko. Na szczęście wspinaczkę uniemożliwił kot. Umieszczony w sieci filmik uzmysławia, że wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.

Nie od dziś wiadomo, że zwierzęta domowe troszczą się o swoich bliskich. Wielokrotnie dowiodły lojalności i pomogły domownikom w naprawdę nieoczekiwany sposób. Tak było w ostatnio udostępnionym wideo, które obiegło media. Kot uniemożliwił wspinaczkę po balustradzie na balkonie małemu dziecku.

Dziecko próbowało wspiąć się na barierkę balkonu

Na nagraniu widać dziecko, które bawi się na balkonie i chce wspiąć się po barierce. Od tragedii dzieli je kilka minut i… kot. To właśnie sympatyczny futrzak stał się bohaterem nagrania, które jest tak chętnie oglądane w sieci.

Widzimy, jak maluch raz za razem próbuje podejść do barierki i rozpocząć wspinaczkę po balustradzie balkonu. Za każdym razem staje mu na drodze kot. Zwierzę blokuje dostęp, utrudnia złapanie się balustrady, a nawet odgania łapką dziecko. To dowód na to, że czworonogi potrafią troszczyć się o swoich bliskich tak samo jak ludzie.

Dziecko na balkonie

Dzieci są narażone na różne wypadki w domu. Część z nich jest spowodowana zaniedbaniami ze strony opiekunów, część chwilą nieuwagi.

Okazuje się, że wypadnięcie z balkonu to bardzo powszechny wypadek w Abu Zabi. W stolicy Emiratów Arabskich policja wezwała nawet rodziców do wzmocnienia ochrony nad swoimi pociechami. Apelowała o uważniejszą opiekę nad dziećmi, gdy okna w pomieszczeniach są otwarte. Do wypadku dochodzi tam szczególnie często.

Zobacz wideo, jak kot uratował dziecko:

YouTube

Czy monitoring zapewni bezpieczeństwo dzieciom? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Matka oddała dzieci do domu dziecka. "Nie słuchały mnie"

Dlaczego dzieci zatajają przed nami prawdę, chociaż tego nie chcą? "Kłamaniu dziecka jesteśmy też winni jako rodzice"

Kiedy będzie szczepionka przeciwko COVID-19 dla dzieci? Padł wstępny termin

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: e-dziecko.pl

Pozostałe wiadomości