Ponad 50 dzieci mogło zostać wykorzystanych seksualnie przez katolickich mnichów-pedofli na jednej z brytyjskich wysp. Do szokujących informacji dotarły niedawno tamtejsze media, które zareagowały na apel jednej z, dorosłych już, ofiar. Do sytuacji miało dojść u wybrzeży Walii, zaś skandaliczna historia ma ciągnąć się od ponad 50 lat. Co wiadomo o "mnichach-pedofilach"?
Do niezrozumiałej sytuacji doszło na spacerze z dziećmi.
Okoliczności tragedii wyjaśnia policja.
W naszym otoczeniu nie brakuje roślin, które, choć często piękne i czasem pachnące, mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia dzieci. Każdego roku, przede wszystkim latem, na szpitalne oddziały ratunkowe trafiają dzieci z zatruciem wywołanym substancjami występującymi w popularnych roślinach. Niektórych z nich nie da się uratować. Na jakie roślin należy uważać?
Psycholog: "Granica jest bardzo płynna i łatwo jest ją przekroczyć".
"Musi spełniać normy bezpieczeństwa".
Każdy rodzic wie, że wystarczy chwila nieuwagi, aby dziecko zniknęło z pola widzenia. Jak przygotować pociechę na sytuację, gdy nagle odłączy się od rodzica? Może się to wydarzyć nie tylko w czasie wakacji. Na ten temat rozmawiamy z Julią Izmałkową, psychologiem.
Media społecznościowe i Internet do niedawna były jedynie źródłem rozrywki dla najmłodszych, pandemia jednak zmieniła ten stan rzeczy. Do sieci przeniosła się edukacja i życie towarzyskie. Efekt? Przed ekranem komputera, telefonu, czy tabletu dzieci spędzają coraz więcej czasu. Co zrobić, żeby ochronić je przed zagrożeniami, które tam na nich czyhają?
Maluch chciał wejść na barierkę balkonu. Do wypadku było więc blisko. Na szczęście wspinaczkę uniemożliwił kot. Umieszczony w sieci filmik uzmysławia, że wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.
Ostatnie miesiące zmieniły życie nas wszystkich. Nauka zdalna i ciągły tryb online wpłynęły na funkcjonowanie wielu rodzin. Niestety w Internecie pojawia się wiele niewłaściwych treści. Gdzie szukać porad dotyczących bezpieczeństwa dzieci w sieci?
Publikowanie zdjęć dzieci w Internecie jest bezpieczne? Kiedy z jednej strony mówi się o ochronie wizerunku dzieci, są rodzice, którzy nie przywiązują do tego szczególnej uwagi. Problem dostrzegła Agnieszka Kaczorowska-Pela, która zdecydowała się zabrać głos w sprawie. Jej wpis na Instagramie wywołał dyskusję wśród internautów.
Komenda Miejsca Policji w Katowicach przeprowadziła eksperyment. Pewien mężczyzna bawił się dronem w pobliżu placu zabaw. Szybko znalazł zainteresowanie wśród bawiących się na placu dzieci. Okazuje się, że wystarczy dobry wabik i ciekawość wygrywa nad ostrożnością. Jak chronić dziecko przed zaczepkami nieznajomych oraz jak uchronić je przed wykorzystaniem seksualnym? O bezpieczeństwie naszych dzieci studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z om. Marcinem Budzichem, zastępcą naczelnika wydziału prewencji KMP Katowice oraz z Martą Skierkowską, psycholog z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która zwróciła uwagę, że rozumowaniu dziecka osoba, z którą rozmawia dłużej niż dwie minuty, przestaje być nieznajomym. Dlatego rodzice powinni rozmawiać z dziećmi jak najczęściej oraz nauczyć je, kiedy mówić nie.
Rodzina Kowalskich mieszkała w Niemczech od 10 lat. Wymarzone życie za granicą stało się dla nich koszmarem. Gdy Pani Agnieszka była w ciąży z trzecim dzieckiem, rodziną zainteresował się urząd do spraw dzieci i młodzieży - Jugendamt. Po kilku tygodniach rodzicom odebrano prawa rodzicielskie, a dzieci umieszczono w rodzinie zastępczej. Aneta i Jacek Kowalscy walczyli o nie przez 14 miesięcy. Bezskutecznie. W końcu zdecydowali się wywieźć je do Polski. Jak obecnie wygląda ich życie? Czy mogą czuć się bezpiecznie? Na kanapie Dzień Dobry TVN obok Pani Anety zasiadł adwokat Markus Matuschczyk.