Newsy

Oksana straciła nogi w wybuchu miny. Wyszła za mąż w szpitalu

Newsy

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
TVN24

Ma 23 lata i jest pielęgniarką z Łysyczańska w obwodzie ługańskim. Pod koniec marca w eksplozji miny straciła nogi i palce u rąk. Niedawno Oksana Bałandina wyszła za mąż, wesele odbyło się w szpitalu we Lwowie. Opublikowane w sieci nagranie pierwszego tańca nowożeńców wzrusza do łez.

Pielęgniarka straciła nogi w wybuchu miny i wyszła za mąż w szpitalu

Wydarzenie zostało opisane na portalu tsn.ua, opisując to wydarzenie, powołał się na doniesienia Lwowskiego Towarzystwa Lekarskiego.

- Narzeczony Wiktor chwycił w ramiona swoją ukochaną Oksanę. Ona, 23-letnia pielęgniarka z Łysyczańska, straciła nogi pod koniec marca. Kobieta odwróciła się, by ostrzec ukochanego o niebezpieczeństwie, sekundę później pod nią eksplodowała mina - przekazała placówka medyczna.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Do tragicznego wydarzenia doszło 27 marca. Oksana i Wiktor wracali do domu. Ona szła pierwsza. Chwilę później doszło do eksplozji. Kobieta straciła nogi i cztery palce lewej ręki. Została przewieziona do szpitala w Łysyczańsku, gdzie przeszła cztery operacje. Później Oksanę przewieiono do szpitala w mieście Dnipro, a następnie do Lwowa. Przed nią długa rehabilitacja.

Pierwszy taniec w Centrum Chirurgii

- Oksana i Wiktor postanowili nie odkładać życia na później. Są razem od sześciu lat, mają dwoje dzieci. Obrączki i suknię kupiono we Lwowie, a tort weselny upiekli wolontariusze. Ślub odbył się w Urzędzie Stanu Cywilnego, a uroczystość na oddziale Centrum Chirurgii - napisał tsn.ua.

Jak podał, przed inwazją zbrojną Rosji na Ukrainę Oksana Bałandina pracowała jako pielęgniarka w szpitalu dziecięcym w Łysyczańsku. Na początku marca miasto zostało ostrzelane przez rosyjskich okupantów. Od tamtego czasu kobieta z rodziną ukrywała się w piwnicy. Trwało to do 27 marca, kiedy Oksana odniosła obrażenia od wybuchu miny.

Więcej informacji na TVN 24.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/1tmolviv

Pozostałe wiadomości