Niezwykły koncert na stacji metra w Kijowie. Zobaczcie retransmisję "Wszystko będzie dobrze"

Autor:
Sabina
Zięba

Dwa miesiące po rozpoczęciu wojny w Ukrainie, w jednej z kijowskich stacji metra odbyło się niecodzienne wydarzenie. "Wszystko będzie dobrze. Koncert Okean Elzy" przyciągnął masę widzów. Teraz będzie można obejrzeć go również w Polsce.

Ukraina. Koncert Okean Elzy

W Ukrainie kilka dni temu odbył się niezwykły koncert. 23 kwietnia na stacji metra w Kijowie, gdzie obecnie tysiące ludzi znajduje schronienie, wystąpił jeden z najbardziej znanych i cenionych ukraińskich zespołów. Muzycy Okean Elzy starali się podnieść morale w narodzie. W trakcie ich występu zbierano pieniądze na pomoc najmłodszym, którzy ucierpieli w wyniku wojny. 

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Na muzyce Okean Elzy wychowały się całe pokolenia. Grupa czterokrotnie występowała w Polsce - gościła w warszawskim klubie Stodoła oraz w hali Koło. Teraz będzie się mogła zagościć w domu każdego z nas, a to z powodu retransmisji koncertu z kijowskiego metra w polskiej telewizji. Wydarzenie zastanie pokazane już w najbliższy poniedziałek, 2 maja o godz. 20:05 na antenie kanału Metro.

Bajki dla dzieci z Ukrainy

To nie jedyny ukłon telewizji Metro w stronę obywateli Ukrainy. Otóż każdego dnia najmłodsi mogą obejrzeć na tym kanale bajki w języku ukraińskim. Od 4 kwietnia, codziennie o godz. 8:00 emitowana była "Kung Fu Panda", a od najbliższej soboty, 30 kwietnia w tym samym paśmie pokazywany będzie "SpongeBob Kanciastoporty". Kanał dostępny jest bezpłatnie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej oraz u operatorów kablowych i satelitarnych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Materiały prasowe

Pozostałe wiadomości