Nietrzeźwa 31-latka w ciąży znaleziona obok rozbitego samochodu. Dziecko urodziło się pijane

Samochód osobowy w rowie.
Pijana 31-latka urodziła dziecko
Źródło: KPP w Łukowie
Nietrzeźwa 31-latka w zaawansowanej ciąży została znaleziona przez funkcjonariuszy policji obok rozbitego samochodu w Wojcieszkowie na Lubelszczyźnie. Kobieta została przetransportowana do szpitala, gdzie przeprowadzono cesarskie cięcie. Lekarze wykryli w organizmie dziecka alkohol.

Pijana kobieta w ciąży znaleziona na miejscu wypadku drogowego

W sobotę, 12 listopada br. policjanci z Adamowa w województwie lubelskim otrzymali zgłoszenie dotyczące leżącego w przydrożnym rowie samochodu. Funkcjonariusze udali się na miejsce zdarzenia i zastali tam 31-letnią kobietę w zaawansowanej ciąży.

Jak wygląda walka z alkoholizmem?

Uwaga! TVN: Uciążliwe sąsiedztwo sklepu z alkoholem
Uwaga! TVN: Uciążliwe sąsiedztwo sklepu z alkoholem
Uwaga! TVN: Uciążliwe sąsiedztwo sklepu z alkoholem
Nowak i Sekielski o swojej walce z alkoholizmem
Nowak i Sekielski o swojej walce z alkoholizmem
„Dom w butelce” – 12 historii dorosłych dzieci alkoholików
„Dom w butelce” – 12 historii dorosłych dzieci alkoholików

- Mówiła, że jest właścicielką auta, ale w chwili zdarzenia nie kierowała nim (...). Nie chciała powiedzieć, kto miał kierować jej samochodem. Rozmawiający z 31-latką policjanci stwierdzili, że kobieta jest nietrzeźwa. Przeprowadzone badanie wykazało, że miała ponad promil alkoholu w organizmie - poinformował oficer prasowy łukowskiej policji, asp. szt. Marcin Józwik.

Nietrzeźwa 31-latka urodziła dziecko

Karetka pogotowia przewiozła ciężarną kobietę do szpitala, gdzie niezwłocznie przeprowadzono zabieg cesarskiego cięcia. Dziecko 31-latki przyszło na świat w stanie nietrzeźwości.

- Okazało się, że w organizmie noworodka stwierdzono bardzo dużą ilość alkoholu. O zaistniałej sytuacji został powiadomiony Sąd Rodzinny w Łukowie - wyjaśnił asp. szt. Marcin Józwik.

W tym miejscu warto podkreślić, że każda ilość spożywanego w czasie ciąży alkoholu ma niebagatelny wpływ na rozwój dziecka. Etanol, czyli główny składnik napojów wyskokowych, swobodnie przenika przez łożysko, przez co noworodek może być obciążony Alkoholowym Zespołem Płodowym (FAS), przejawiającym się pod postacią zaburzeń fizycznych i uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego. W trakcie wizyty w studiu Dzień Dobry TVN przekonywał o tym dr n. med. Grzegorz Południewski.

- Pamiętajmy o tym, że zespół FAS jest syndromem na całe życie. Nie da się go wyleczyć. Można jedynie złagodzić objawy. Tak naprawdę dzieci z FAS rodzi się więcej niż dzieci z zespołem Downa, więc to jest zjawisko naprawdę ogromne - stwierdził doświadczony ginekolog.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości