Parenting

Nazywają ją surową mamą. Jej zasady wzbudzają kontrowersje. "Świat jest straszniejszy niż kiedyś"

Parenting

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TikTok
Mama z dzieckiem

Każda mama pragnie, aby jej dziecko było szczęśliwe. Jednak niektóre ze stosowanych przez nie metod wychowawczych mogą być postrzegane jako dość surowe. Tak było w przypadku pewnej TikTokerki i mamy dwójki dzieci. Jej zasady wzbudziły dyskusję w sieci.

Kontrowersyjne metody wychowawcze

Jedną z kobiet, której podejście wzbudza dyskusję w sieci, jest TikTokerka @t.c.huck. Tara to mama dwójki dzieci. Nie boi się opowiadać o tym, na co, i dlaczego, nie pozwala swoim dzieciom. Nie przejmuje się też, gdy internauci nazywają ją "surową matką". Jakimi zasadami kieruje się w wychowaniu córki i syna? Czy są kontrowersyjne?

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Pierwszy zakaz, o którym wspomina TikTokerka, dotyczy nocowania u innych dzieci i zapraszania ich na noc do siebie. Podkreśliła, że nie wie, co może dziać się w cudzym domu. Ponadto dzieci otrzymują limity na oglądanie telewizji i korzystanie z komputera, chyba że ich oceny są wysokie. Ograniczenia przestają obowiązywać wraz z dobrymi wynikami w nauce.

Czego nie powinny robić dzieci?

Tara wyznała również, co robi, gdy jej dzieci nie chcą jeść przygotowanych przez nią dań. Mama uważa, że w takim przypadku mogą po prostu "głodować". To one muszą dostosować się do niej, a nie odwrotnie. Zasady kobiety wzbudziły dyskusję na TikToku. Negatywne opinie odnosiły się szczególnie do tematu nocowania u znajomych.

Surowa mama Źródło: TikTok

- "Nocowania były najlepsze, gdy byłam dzieckiem", "To jedno z moich ulubionych wspomnień", "Moja koleżanka do dziś twierdzi, że wiele straciła przez to, że nie mogła nocować u koleżanek" - czytamy w komentarzach. Niektórzy rodzice rozumieją stanowisko Tary i również stosują ten zakaz wobec swoich dzieci.

- "Jako ktoś, kto miał nieprzyjemne doświadczenie z tatą znajomej, nie pozwolę, by to przydarzyło się też mojej córce", "Teraz świat jest straszniejszy niż kiedyś", "Po przepracowaniu 5,5 roku w organach ścigania nie pozwalam też na nocowanie" - pisali internauci.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TikTok

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Fizkes

Pozostałe wiadomości