Naukowcy ustalili, jakie imię dla chłopca jest najpiękniejsze. Ma wyjątkowe znaczenie

Chłopiec
Imię dla chłopca
Źródło: GettyImages/Roger Wright
Brytyjscy naukowcy zbadali, które imiona brzmią najpiękniej dla ludzkiego ucha i wywołują pozytywne skojarzenia. W eksperymencie udzieli wzięli Amerykanie i Anglicy. Okazuje się, że w USA większość propozycji z czołówki listy ma pochodzenie biblijne.

Najpiękniejsze imię dla chłopca

Naukowcy z Uniwersytetu w Birmingham przeprowadzili badanie dotyczące fonetyki poszczególnych męskich imion. Specjaliści ustalili, które nazwy (wśród Amerykanów i Anglików) są przyjemne w odbiorze i budzą pozytywne skojarzenia. Opierano się na podobieństwie między znaczeniem wypowiadanego słowa a jego dźwiękiem.

Nauka

Źródło: Dzień Dobry TVN
Nowy język w trzy miesiące – jak to zrobić?
Nowy język w trzy miesiące – jak to zrobić?
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Polka w gronie 5 najlepszych młodych naukowców w Azji
Polka w gronie 5 najlepszych młodych naukowców w Azji
Naukowcy chcą „wskrzesić” mamuty
Naukowcy chcą „wskrzesić” mamuty
Ile można zapamiętać w 5 minut?
Ile można zapamiętać w 5 minut?

- Te, które znalazły się na szczycie listy, wywołały pozytywne emocje, gdy były wypowiadane na głos, dlatego prawdopodobnie brzmią najpiękniej dla ludzkiego ucha - tłumaczył w rozmowie z Daily Mail dr Bodo Winter. Które imiona zaliczamy do tej grupy? Jak się okazuje, wiele z nich należy do znanych postaci kościoła.

Ranking męskich imion

Wśród 10 najpopularniejszych imion męskich USA na pierwszym miejscu umieszczono imię Matthew, czyli Mateusz. Wywodzi się ono od słowa "mattaj" czy "mattanja" i oznacza "dany przez Boga". Imię to nosił jeden z dwunastu apostołów. Oprócz tego wyróżniono także Juliana, Wiliama, Lwa, Samuela czy Józefa.

W Wielkiej Brytanii najlepiej kojarzącymi się imionami są Zayn, Jesse i Charlie. W czołówce pojawiły się także propozycje nawiązujące do brytyjskiej rodziny królewskiej m.in. William, Louis, George.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: o2.pl

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Roger Wright

podziel się:

Pozostałe wiadomości