Newsy

21-latka zmarła po ugryzieniu przez komara. Szkoliła się na pilota

Newsy

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
BBC
Szkoliła się na pilota w Antwerpii. Pięć dni po ukąszeniu zmarła w wyniku infekcji wywołanej ukąszeniem

Oriana Pepper przebywała w Antwerpii, gdzie szkoliła się na pilota. 21-latka trafiła do szpitala, po tym, jak ukąsił ją komar. Puchło jej oko, a podane antybiotyki nie pomagały. Kilka dni później młoda kobieta zmarła. Dochodzenie lekarskie potwierdziło, że w jej mózgu wytworzyły się zatory, które spowodowane były infekcją po ukąszeniu owada.

Antwerpia. Stażystka linii lotniczych zmarła po ukąszeniu komara

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w lipcu ubiegłego roku, kiedy Oriana przebywała w Antwerpii. Szkoliła się tam na pilota komercyjnych linii lotniczych. Zdała egzaminy teoretyczne z programu EasyJet w Oksfordzie, a w Belgii kontynuowała naukę i miała zdawać także egzaminy praktyczne. Niestety 7 lipca trafiła na szpitalny oddział ratunkowy po tym, jak została ukąszona w czoło. Prawe oko zaczęło jej puchnąć, dlatego dostała antybiotyki. Jednak dwa dni później jej chłopak odwiózł ją z powrotem do lekarza, bo dziewczyna zasłabła.

Jakie owady mogą nas pogryźć?

Jakie owady mogą nas pogryźć?
Jakie owady mogą nas pogryźć?
wideo 2/5

Oriana Pepper z Bury St Edmunds w Suffolk zmarła zaledwie pięć dni po ukąszeniu przez komara. U 21-latki, według lekarzy, po ugryzieniu rozwinęła się infekcja, która bardzo szybko rozprzestrzeniła się do jej mózgu. O wynikach lekarskiego dochodzenia informuje BBC.

- Była to niefortunna tragedia dla młodej damy, która najwyraźniej miała przed sobą wspaniałą karierę i życie - powiedział przedstawiciel biura koronera Suffolk, Nigel Parsley.

Oriana Pepper zmarła w wyniku zakażenia

Oriana Pepper zmarła 12 lipca 2021 roku. Lekarskie śledztwo potwierdziło, że przyczyną jej śmierci były septyczne zatory w mózgu wywołane infekcją bakteryjną gronkowca złocistego i ugryzienie przez owada.

- Nigdy wcześniej nie widziałem takiego przypadku - przyznał przedstawiciel biura koronera.

Zostało także odczytane oświadczenie ojca dziewczyny. Tristan Pepper opowiedział o swojej córce. - Nie kochała niczego bardziej niż latać z tatą i bratem Oliverem, również stażystą pilota komercyjnego. Poznała kogoś, kogo kochała, szkoliła się na pilota komercyjnego i spełniała swoje marzenia - mówił.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: inside-studio/Getty Images

Pozostałe wiadomości