Parenting

Rozmiar noworodka zaskoczył nawet lekarzy. Chłopiec nie zmieścił się na wadze

Parenting

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
The Sun
stopy noworodka

Rodzicie i personel medyczny przeżyli niemały szok, gdy nowo narodzony chłopiec został zważony. Choć dzięki badaniom USG było wiadomo, że dziecko będzie ponadprzeciętnych rozmiarów, to nikt nie spodziewał się, że jego waga będzie odpowiadała tej, która jest typowa dla kilkumiesięcznych maluchów. Ciąża została rozwiązana poprzez cesarskie cięcie.

Ponadprzeciętny rozmiar noworodka

27-letnia Amy Smit z Cheddington w Buckinghamshire wiedziała, że jej syn nie będzie kruszynką. Zarówno ona jak i jej partner Zac mierzą ponad 180 cm wzrostu. Również badanie USG nie pozostawiało złudzeń - dziecko będzie duże. Z tego powodu lekarze zdecydowali się na cesarskie cięcie. Jednak rozmiar malucha zaskoczył nawet lekarzy i pielęgniarki.

- Wiedzieliśmy, że będzie duży, ale nie mieliśmy pojęcia, że aż tak - powiedziała świeżo upieczona mama w rozmowie z brytyjskim dziennikiem "The Sun". - Otoczyły mnie wszystkie te naprawdę małe kobiety i słyszałam, jak jedna z nich mówiła: "potrzebuję pomocy, on jest ogromny" - dodała.

Ciążowe tematy dla młodej mamy

Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?
Jak stres wpływa na kobietę w ciąży i jej dziecko?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Aby wydobyć chłopca z łona matki, potrzebna była siła dwóch osób. Podstawowe czynności poporodowe również nie przebiegały standardowo. - Nie mieścił się nawet na wadze, kiedy poszli go zważyć, był za długi i szeroki - zdradziła mama giganta. - Musieli zrobić prowizoryczną deskę, żeby go na niej zważyć - wyjaśniła.

Pierwsza reakcja matki, której pokazano dziecko, była dość nietypowa.

- Kiedy poniesiono go ponad parawan, żeby pokazać go mnie i Zacowi, powiedziałam tylko: "cholera" - wyznała.

Gdy udało się dokonać pomiarów, okazało się, że chłopiec miał 61 cm długości i ważył 5,7 kg

Największe noworodki na świecie

Rodzice świadomi, że ich syn będzie nieco większy niż przeciętne niemowlaki, zaopatrzyli się w ubrania odpowiednie dla 2-miesiecznego dziecka. Niestety Zagrys - takie imię otrzymał chłopiec - nie zmieścił się w żadne z nich. Kobieta natychmiast wysłała partnera do sklepu. Ten wrócił z ubrankami dla półrocznego dziecka, które okazały się idealne. Na młodszego brata w domu czekała siostra 4-letnia Lola. Dziewczynka w momencie narodzin również nie należała do najmniejszych - ważyła 4,13 kg.

- Lola chce cały czas z nim być i mówi, że to jej dziecko - powiedziała rozbawiona mama. - Z kolei Zac zdecydował już, że nasz syn będzie zawodnikiem rugby - dodała.

Choć chłopcu trudno odmówić pokaźnych rozmiarów, to wciąż daleko mu do rekordzisty. Największe dziecko świata ważyło 10,2 kg i urodziło się w 1995 roku we Włoszech. Choć po sieci rozpowszechniona była wiadomość, że w Australii narodziło się 18-kilogramowe niemowlę, wiadomość nigdy nie została potwierdzona, a mieszkaniec słonecznej Italii wciąż pozostaje na czele listy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło: The Sun

Źródło zdjęcia głównego: Isabel Pavia / Getty Images

Pozostałe wiadomości