Newsy

"Potrafi inspirować dorosłych". Obraz małej Polki zachwycił samą królową Elżbietę II

Newsy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Natalia Górska
Wanessa i jej świat obrazów

Wanessa Bąkowska interesuje się wszystkim, co jest związane z księżniczkami i z dworem królewski, ale tworzy także obrazy. Postanowiła wysłać swoje dzieło samej królowej Elżbiecie II. Ku zdziwieniu dziewczynki, brytyjska monarchini odpisała.

Wanessa Bąkowska - młoda malarka

Wanessa Bąkowska uwielbia malować, ale też interesuje ją to, co związane jest z dworem królewskim. Tworzy obrazy różnymi technikami i właśnie wiosną tego roku postanowiła wysłać obraz Elżbiecie II.

- Wanesska ma 12 lat, jest dziewczynką z niepełnosprawnością, z zespołem Downa. Wanessę można określić jednym słowem, dziewczynką o wielu talentach - powiedziała Karolina Bąkowska, mama dziewczynki.

Młoda malarka za własne, zaoszczędzone pieniądze kupiła płótno, sztalugę i farby, dzięki czemu mogła zacząć tworzyć swoje dzieła. Wanessa maluje już prawie 3 lata i robi to nie tylko pędzlami, ale także palcami. Przez ten czas powstało około 150 obrazów, które bez problemu znajdują swoich nabywców. Każdy, kto kupi pracę Wanessy wspiera ją oraz jej niepełnosprawne rodzeństwo, Alana i Danusię.

- Najpiękniejsze w Wanessie jest to, że potrafi inspirować dorosłych ludzi swoimi pracami, obrazami - powiedział Rafa Bąkowski, tata dziewczynki.

Wanessa Bąkowska wysłała obraz Elżbiecie II

Wanessa postanowiła podzielić się swoją twórczością z Elżbietą II i wiosną tego roku wysłała jej jeden ze swoich obrazów. Praca nosi tytuł "Ziemia" i została stworzona specjalnie dla królowej. Wychowawczyni pomogła napisać dziewczynce list do monarchini i tak paczka powędrowała do Pałacu Buckingham.

- Ku naszemu ogromnemu zdziwieniu po trzech tygodniach przyszła odpowiedź. Były to bardzo ciepłe słowa. W imieniu królowej dama dworu podziękowała za piękny obraz, za pracę, którą Wanessa włożyła w wykonanie tego obrazu - zdradziła mama dziewczynki.

Filip Chajzer podkreślił, że skoro sama królowa jest w posiadaniu obrazu Wanessy, to on też chciałby mieć jej pracę. Pani Karolina wyjaśniła, że twórczość córki można nabyć poprzez stronę utworzoną w mediach społecznościowych "Obrazy malowane sercem". 6 października obrazy zostaną pokazane w Warszawie na wystawie w Atlas Tower.

Zobacz wideo: Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy

Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królowa Elżbieta II odpisała na list WanessyŹródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Natalia Górska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości