Newsy

Ich córka została porwana 51 lat temu. Teraz w końcu ją odnaleźli. "To przytłaczające"

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TVN24
Miś, Dziecko, Porwanie

Historia tej rodziny pokazuje, że nigdy nie warto tracić nadziei na pozytywne zakończenie. W 1971 roku córka Highsmithów została porwana przez swoją opiekunkę. Miała wówczas tylko 21 miesięcy. Przełom w sprawie nastąpił dopiero w 2022 roku, a kobieta odnalazła się po 51 latach.

Odnaleźli córkę po kilkudziesięciu latach

Melissa Highsmith została porwana 1971 roku, miała wówczas tylko 21 miesięcy. Za porwaniem dziecka stała opiekunka zatrudniona przez matkę dziewczynki. Porywaczki nie udało się schwytać, a rodzina przez wiele lat szukała zaginionej pociechy, niestety bezskutecznie.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Jak czytamy w TVN24, przełom w sprawie nastąpił dopiero w 2022 roku, czyli aż 51 lat po porwaniu Melissy. Rodzina dostała wiadomość, że ich córka była widziana w jednym z miast Karoliny Południowej. Co prawda, informacja okazała się nieprawdziwa, ale sprawiła, że u bliskich porwanej znów obudziła się iskierka nadziei.

Co się działo z Melissą Highsmith?

Tym bardziej zadziwiający był fakt, że 27 listopada rodzice Melissy poinformowali w mediach, że ich córka naprawdę odnalazła się po kilkudziesięciu latach. W jaki sposób udało się doprowadzić do spotkania z zaginioną? Ojciec kobiety dostarczył swoje DNA do firmy poszukującej krewnych, by stworzyć drzewo genealogiczne.

Podczas badania okazało się, że w bazie znajdują się trzy osoby spokrewnione z mężczyzną, dzieci niejakiej Melanie Brown. Jeffrie Highsmith skontaktował się z nią i poprosił o wykonanie testu DNA. To potwierdziło, że jest ona jego córką. - Nie mogłam w to uwierzyć. Myślałam, że już jej nigdy nie zobaczę - wyznała mama zaginionej.

- To przytłaczające, ale jednocześnie najwspanialsze uczucie na świecie. Dobrze jest zobaczyć, jak wyglądałam jako dziecko - podsumowała Melissa w CBS.

Więcej informacji na ten temat - TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Eranicle

Pozostałe wiadomości