Newsy

Oszuści podszywają się pod znaną firmę kurierską. "Zachowajcie czujność"

Newsy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
kris/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Paczka

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego (CSIRT KNF) ostrzega przed przestępcami podszywającymi się pod firmę InPost. Oszuści potrafią bowiem wykraść hasła z komputera. Na co należy zwrócić uwagę, by nie paść ich ofiarą?

Za nami Black Friday, czyli wielkie święto wyprzedaży, a przed nami - Cyber Monday (rabaty w sklepach internetowych). W tym szczególnym czasie wzmożonych zakupów klienci powinni być wyczuleni na czyhających oszustów, których nie brakuje.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

CSIRT KNF ostrzega przed oszustami 

Ostatnio zespół CSIRT KNF wystosował komunikat, z którego dowiadujemy się, że oszuści podszywają się pod firmę InPost, która odpowiada za przesyłki kurierskie i paczkomaty.

Uważajcie na fałszywe wiadomości e-mail, w których oszuści podszywają się pod firmę Inpost @paczkomatkurier. Przesyłany obrazek to w rzeczywistości link prowadzący do złośliwego oprogramowania Formbook, które potrafi wykraść hasła z Waszego komputera. Zachowajcie czujność!

Oszuści podają się za kuriera InPost

Do komunikatu dołączono przykładowy e-mail, który wygenerowali oszuści. Tytuł to: "Kurier InPost - Kod do odbioru Twojej paczki". Po kliknięciu, naszym oczom ukażą się informacje dotyczące fałszywej przesyłki oraz kod kreskowy.

Więcej na temat oszustw przeczytasz na stronie TVN24 Biznes.

Plaga cyberprzestępczości w Polsce
Plaga cyberprzestępczości w Polsce Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: kris/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Oscar Wong/Getty Images

Pozostałe wiadomości