Osoby starsze, zwłaszcza te, które nie miały okazji dorastać w erze cyfrowej, stanowią szczególnie atrakcyjny cel dla cyberprzestępców. Istnieje kilka powodów, dla których ten demograficzny segment populacji jest bardziej narażony na takie zagrożenia.
Zespół CERT Polska opublikował ostrzeżenie. Cyberprzestępcy podszywają się pod Bank Pekao. Poprzez korespondencję mailową informują o fałszywych przelewach. Wszyscy klienci proszeni są o czujność.
Cyberprzestępcy nie próżnują i co chwila podejmują kolejne próby wykradania naszych danych i pieniędzy. W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskuje oszustwo na bilet na festiwal. Sprawdź, jak wygląda i jak nie dać się oszukać.
Oszuści znajdują coraz więcej sposobów, by wyłudzić od ofiar pieniądze. Jednym z najpopularniejszych sposobów ostatnich lat jest phishing, czyli wyłudzanie gotówki, danych lub zhakowanie naszego sprzętu. Wystarczy jedna niewinna wiadomość z linkiem, by paść ofiarą złodzieja. Kiedy i na co zwracać szczególną uwagę, by nie dać się nabrać? Co zrobić w przypadku próby wyłudzenia danych? O tym opowiedział nam Daniel Suchocki ekspert z zakresu cyberprzestępczości.
Cyberprzestępcy i oszuści telefoniczni opracowują coraz bardziej wyszukane sposoby na kradzież danych i pieniędzy. Umożliwia im to m.in. zaawansowana technologia.
Kolejna fala oszustw. Bank Pocztowy przestrzega przed cyberprzestępcami, którzy podszywają się pod pracowników tej placówki. W trakcie rozmów telefonicznych proponują odzyskanie zwrotu prowizji bankowej.
Zespół CERT Polska zauważył nowy wariant kampanii phishingowej z użyciem e-maila. Tym razem oszuści podszywają się pod Krajową Administrację Skarbową i informują o rzekomym zwrocie podatku. Gdzie zgłaszać podejrzane wiadomości?
Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego (CSIRT KNF) ostrzega klientów Banku Millennium. Oszuści stworzyli bowiem fałszywą stronę instytucji.
Santander Bank Polska ostrzega klientów, by pod żadnym pozorem nie klikali w linki w podejrzanych wiadomościach. - Można stracić pieniądze - alarmują jego przedstawiciele. Jak chronić się przed oszustwem? Na co zwrócić uwagę?
Kreatywność cyberprzestępców nie ma końca. Co jakiś czas próbują grać na ludzkich emocjach i ciekawości, rozpuszczając nieprawdziwe informacje o śmierci znanych osób. Tym razem padło na Igę Świątek. Jakie mogą być konsekwencje kliknięcia w linki z fake newsami?
Policjanci z Ostrołęki przyjęli zgłoszenia dotyczące oszustw dokonywanych za pośrednictwem komunikatora Messenger. Na czym polega ta metoda wyłudzania? Na co powinniśmy uważać, aby nie paść jej ofiarą i nie stracić pieniędzy?
Amerykańska dziennikarka Cecilia Kang spędziła 18 miesięcy na pisaniu książki "Brzydka prawda. Kulisy walki Facebooka o dominację". Jej celem jest uświadamianie ludzi, jak działa gigant z Doliny Krzemowej.
W sieci nie brakuje ogłoszeń adresowanych do osób poszukujących zatrudnienia. Niestety nie wszystkie oferty pracy stanowią przepustkę do świetlanej kariery.
Stopień CHARLIE–CRP jest trzecim z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Miał obowiązywać w Polsce do 31 marca. Premier Mateusz Morawiecki zarządził, że zostanie przedłużony. Do kiedy?