Oszuści podszywają się pod rodzinę Clarke'ów. Uwaga na fałszywe posty. "Bądźcie ostrożni"

Untitled design - 2024-05-21T201022
Źródło: Dzień Dobry TVN
Nowe formy wyłudzania danych i pieniędzy w sieci
Nowe formy wyłudzania danych i pieniędzy w sieci
ALERTY RCB
ALERTY RCB
Plaga cyberprzestępczości w Polsce
Plaga cyberprzestępczości w Polsce
Wizerunek Dominiki i Vincenta Clarke'ów został skradziony przez internetowych oszustów. W sieci pojawiają się reklamy, z którymi bohaterowie cyklu Dzień Dobry TVN nie mają nic wspólnego. Co można zrobić, jeśli ktoś się pod nas podszywa?

Rodzina Clarke'ów

Od wielu miesięcy w cyklu Dzień Dobry TVN "Pełna chata" możemy śledzić losy 13-osobowej rodziny Clarke'ów. Dominika i Vincent to polsko-brytyjskie małżeństwo, które wychowuje 11 dzieci. Kilka miesięcy temu najmłodsze czworaczki świętowały pierwsze urodziny. Widzowie naszego programu chętnie oglądają perypetie wielodzietnej rodziny, a w szczególności dzielnych rodziców, którzy uchylają rąbka prywatności i pokazują, jak wygląda opieka nad tyloma pociechami.

Dominika i Vincent oraz ich dzieci zdobyli dużą popularność w mediach. Na Instagramie mają ponad 127 tysięcy obserwatorów. Niestety, Clarke'owie padli ofiarą internetowych oszustów, którzy podszywają się pod nich, używają ich zdjęć i zachęcają do kliknięcia w link, by wziąć udział w grze hazardowej, w której rzekomo można zarobić pieniądze.

Apel Dominiki Clarke w sprawie oszustwa

Dominika Clarke już jakiś czas temu nagrała specjalne wideo na Instagramie, w którym przestrzegła swoich fanów.

- Kochani, ja nie reklamuję żadnej gry online ani żadnego wzbogacania się na grach hazardowych. To jest oszustwo. Bądźcie ostrożni. Mój wizerunek, wizerunek moich dzieci, mojego męża został do tego wykorzystany bez mojej zgody. Zgłosiłam to na policję. Nie wiem, co dalej policja w tej sprawie robi. Zgłosiłam to również do agencji zajmującej się bezpieczeństwem online - mówiła w nagraniu.

Co zrobić, gdy padniesz ofiarą internetowych oszustów? W przypadku naruszeń wynikających z bezprawnego wizerunku, każdy użytkownik platform Meta (Facebook i Instagram) może bezpośrednio zgłosić sprawę do administracji serwisów. Podobnie jest w przypadku innych platform społecznościowych.

Oszuści podszywają się pod rodzinę Clarke'ów
Oszuści podszywają się pod rodzinę Clarke'ów
Źródło: mat. prywatne
Oszuści podszywają się pod rodzinę Clarke'ów
Oszuści podszywają się pod rodzinę Clarke'ów
Źródło: mat. prywatne
Oszuści podszywają się pod rodzinę Clarke'ów
Oszuści podszywają się pod rodzinę Clarke'ów
Źródło: mat. prywatne

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News, screen Facebook

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?