Newsy

Ceny choinek. Ile zapłacimy za żywe i sztuczne drzewka w 2022 r.?

Newsy

Aktualizacja:
Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
wmeritum.pl/facebook.com
choinka kupiona na stoisku

Rekordowa inflacja i globalny kryzys powodują, że rosną ceny rozmaitych produktów i usług. Podobnie może być z choinkami na nadchodzące święta Bożego Narodzenia 2022. Ile będą kosztowały?

Ceny większości produktów w sklepach i różnych usług rosną z tygodnia na tydzień. W związku z tym wiele osób zastanawia się, na ile będzie można pozwolić sobie w nadchodzące święta Bożego Narodzenia. To dotyczy nie tylko żywności, ale również takich produktów jak choinki.

Drożyzna

Gdzie ulokować pieniądze podczas rekordowej inflacji?
Gdzie ulokować pieniądze podczas rekordowej inflacji?
wideo 2/4

Ceny choinek 2022 - żywe drzewka

Żywe drzewka na Boże Narodzenie już zaczynają pojawiać się w marketach oraz na placach przed sklepami. Ich ceny w 2022 roku rozpoczynają się od 45 zł za małą jodłę kaukaską. W nadleśnictwach drzewka można znaleźć za nieco niższe ceny - od 35 zł. Za choinkę wielkości około 170 cm trzeba zapłacić już 120 zł w supermarkecie. Te na stoiskach w wielu przypadkach będą jeszcze droższe. Ceny wahać się mogą od 100 do nawet 300 zł w zależności od wielkości drzewka. Cena świerka syberyjskiego wynosi od 170 do 250 zł.

Dla porównania - ceny choinek w 2021 r.

Ceny choinek 2022 - sztuczne drzewka

Ceny choinek sztucznych w 2022 roku również wzrosną. W internecie kosztują od około 40 do nawet 400 zł. Wszystko zależy od rozmiaru i gęstości drzewka. Za popularną w ostatnich latach 160-centymetrową choinkę na wysokim pniu zapłacimy na ten moment od 70 do 100 zł.

Wysokie ceny choinek 2022. Gdzie kupić najtaniej?

Wiele osób poleca na forach i grupach dyskusyjnych zakup choinki bezpośrednio w Nadleśnictwach. Przykładowo, jak podaje w meritum.pl, na początku listopada w Nadleśnictwie Katowice za około 90-centymetrowe drzewko trzeba zapłacić ok. 30 zł. Za sosnę lub świerka, które mierzą około 2 metrów, cena wynosi 60 zł. Za duże drzewko (3,5-5 m) już powyżej 369 zł. Warto jest pytać o ceny w lokalnych nadleśnictwach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: wmeritum.pl/facebook.com

Źródło zdjęcia głównego: Richard Clark/Getty Images

Pozostałe wiadomości