Tajemnicza choroba zaatakowała na północy Tanzanii. Do tej pory jest przyczyną śmierci pięciu osób. Wśród objawów schorzenia wymienia się m.in. krwawienie z różnych części ciała oraz gorączkę. Władze regionu Kagera apelują, by zachować spokój.
Tanzania. Tajemnicza choroba na północy kraju
Media obiegła informacja o tajemniczej chorobie w Tanzanii, która doprowadziła do śmierci pięciu mieszkańców na północy kraju. Jak czytamy na stronie TVN24.pl, wśród objawów schorzenia wymienia się m.in. gorączkę, krwawienie z różnych części ciała, wymioty oraz niewydolność nerek.
Zespół ekspertów ma przeanalizować sytuację. Komisarz regionu Kagera na północy Tanzanii Albert Chalamila przekazał w mediach, że zespół szybkiego reagowania pojawił się już w wioskach Bulinda i Butahyaibega. Zaapelował również, by osoby, które zauważą u siebie niepokojące objawy zgłaszały się do placówek medycznych.
- Zaleca się zachowanie spokoju podczas podejmowania niezbędnych kroków, ludzie powinni również zachować czujność i wcześnie zgłaszać się do placówek służby zdrowia, gdy widzą jakiekolwiek nieprawidłowe objawy lub doświadczają ich - tłumaczył.
Choroba może być zakaźna
Sytuacja jest traktowana z powagą, uważa się, że tajemnicza choroba jest zakaźna. Ponadto schorzenie wykryto po wybuchu w pobliskiej Ugandzie epidemii eboli. Trwała ona prawie cztery miesiące i pochłonęła aż 55 ofiar. To jednak niejedyna choroba, z którą w ostatnim czasie mierzyła się Tanzania.
TVN24.pl podaje, że w 2022 roku wykryto ognisko choroby zakaźnej w południowo-wschodnim regionie Lindi, wywołanej przez krętki z rodzaju leptospira (leptospiroza).
Więcej na stronie TVN24.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Twoje dziecko oddycha w ten sposób? Ratowniczka radzi, by od razu jechać do szpitala
- Wciąż robisz coś dla innych, nawet wbrew sobie? To może być pleasing
- Chłopiec z dziurawym sercem. Szymek Sternik żyje dzięki szwajcarskiej operacji
Autor: Aleksandra Matczuk
Źródło: TVN24.pl
Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto