Atak tajemniczej choroby. Odnotowano ofiary śmiertelne

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TVN24.pl
Tajemnicza choroba wątroby u dzieci
Tajemnicza choroba wątroby u dzieci Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Tajemnicza choroba zaatakowała na północy Tanzanii. Do tej pory jest przyczyną śmierci pięciu osób. Wśród objawów schorzenia wymienia się m.in. krwawienie z różnych części ciała oraz gorączkę. Władze regionu Kagera apelują, by zachować spokój.

Tanzania. Tajemnicza choroba na północy kraju

Media obiegła informacja o tajemniczej chorobie w Tanzanii, która doprowadziła do śmierci pięciu mieszkańców na północy kraju. Jak czytamy na stronie TVN24.pl, wśród objawów schorzenia wymienia się m.in. gorączkę, krwawienie z różnych części ciała, wymioty oraz niewydolność nerek.

Zespół ekspertów ma przeanalizować sytuację. Komisarz regionu Kagera na północy Tanzanii Albert Chalamila przekazał w mediach, że zespół szybkiego reagowania pojawił się już w wioskach Bulinda i Butahyaibega. Zaapelował również, by osoby, które zauważą u siebie niepokojące objawy zgłaszały się do placówek medycznych.

- Zaleca się zachowanie spokoju podczas podejmowania niezbędnych kroków, ludzie powinni również zachować czujność i wcześnie zgłaszać się do placówek służby zdrowia, gdy widzą jakiekolwiek nieprawidłowe objawy lub doświadczają ich - tłumaczył.

Choroba może być zakaźna

Sytuacja jest traktowana z powagą, uważa się, że tajemnicza choroba jest zakaźna. Ponadto schorzenie wykryto po wybuchu w pobliskiej Ugandzie epidemii eboli. Trwała ona prawie cztery miesiące i pochłonęła aż 55 ofiar. To jednak niejedyna choroba, z którą w ostatnim czasie mierzyła się Tanzania.

TVN24.pl podaje, że w 2022 roku wykryto ognisko choroby zakaźnej w południowo-wschodnim regionie Lindi, wywołanej przez krętki z rodzaju leptospira (leptospiroza).

Więcej na stronie TVN24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Piola666

Pozostałe wiadomości