Tanzania

  Tanzania

  Piaszczyste plaże, dzikie zwierzęta i bogactwo egzotycznej roślinności – Tanzania przypomina raj na ziemi i chyba istotnie nim jest! Klimat podrównikowy to gwarancja ciepłej, słonecznej pogody, jaką zawsze może się poszczycić Afryka. Tanzania to także świetna baza wypadowa do innych ciekawych miejsc na Czarnym Kontynencie, jak np. wyspa Zanzibar, Zambia czy Mozambik. Tanzania i jej mieszkańcy zarażą Cię pozytywną energią, której nigdy im nie brakuje.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Martynę Wojciechowską i Kabulę Nkalango, bohaterkę programu "Kobieta na krańcu świata". Kabula jest albinoską i pochodzi z Tanzanii. Z powodu swojej inności została okaleczona. W Tanzanii na ludzi dotkniętych albinizmem poluje się jak na zwierzęta. Martynę na tyle poruszyła historia Kabuli, że postanowiła ją adoptować. Dziś się przyjaźnią. Kabula odwiedziła swoją przyszywaną mamę w Polsce. Jak się jej tu podoba? Jakie Kabula ma plany?

  W kolejnym odcinku Kobiety na krańcu świata Martyna Wojciechowska zabiera nas do Tanzanii, do plemienia Kurya, w którym istnieje tradycja zwana nyumba ntobhu, czyli „dom kobiet”. Zgodnie z nią kobieta może poślubić kobietę. Nie ma to jednak związku z homoseksualizmem. Czy te nieformalne związki są akceptowane przez władze Tanzanii? Dlaczego kobiety tworzą takie domy? Martynę była gościem Dzień Dobry TVN.

  W niedzielę we Wrocławiu Dzień Dobry TVN kończy podróż do swoich widzów. Będzie filmowo: Ryan Gosling i Katarzyna Figura, a potem śpiewająco: Ewelina Lisowska, a także bardzo rozmownie: na czacie dawno niewidziany Piotr Kupicha. Nie zabraknie ważnych spraw: sztuczna nerka, malutki Kamil i cud nie tylko medyczny. A na koniec Martyna Wojciechowska o ciemnej stronie Tanzanii. Bądźcie z nami o 8.30!

  Ich tradycyjny strój to chusta na ramionach. Odsłonięte - to przejaw braku szacunku. Drugą najważniejszą rzeczą jest biżuteria i ozdoby. Od pokoleń tworzą prawdziwe i niespotykane dzieła sztuki. Jednak jest i druga strona Masajów - tam kobieta nie ma nic do powiedzenia, więc milczy. Zobaczcie reportaż z kraju, w których szesnastolatka wychodzi za starca.

  Kabula Nkalango:"Albinosi są w niebezpieczeństwie,...,na albinosów się poluje, albinosi są krojeni na kawałki...". Martyna Wojciechowska odwiedziła Tanzanię, kraj w którym, w skutek przesądów szerzonych przez szamanów, poluje się na ludzi!