Newsy

Chłopiec nie zdjął maseczki do szkolnego zdjęcia. Tłumaczył: "Mama powiedziała, żebym ją nosił cały czas"

Newsy

Autor:
Sabina
Zięba
dzieci w maseczkach siedzący w klasie, szkoła, lekcja

Media obiegła zabawna historia. Uczęszczający do pierwszej klasy Mason nie chciał zsunąć maseczki do szkolnego zdjęcia. Na prośby fotografa odpowiadał, że zawsze słucha swojej mamy, a ta zabroniła mu ją ściągać.

Waleczna postawa Masona

Mason jest uczniem pierwszej klasy szkoły w stanie Nevada w USA. Kilka dni temu jego mama opowiedziała na swoim profilu na Facebooku zabawną sytuację. Otóż zamieściła fotografię swojej pociechy i zdradziła, że podczas wykonywania zdjęć do albumu szkolnego fotograf poprosił jej syna, by zdjął maseczkę. Wówczas Mason odparł: "Moja mama powiedziała, żebym nosił ją cały czas, chyba że jem, albo jestem z dala od wszystkich". Gdy fotograf tłumaczył chłopcu, że nic mu się nie stanie jeżeli zdejmie maseczkę na czas wykonania zdjęcia, ten odparł, że tego nie zrobi. Tłumaczył: "Nie, moja mama kategorycznie zabroniła mi ją ściągać. Zawsze słucham mamy!".

- Jestem z niego bardzo dumna, że dotrzymał słowa - napisała mama chłopca, Nicole Peoples, w poście na Facebooku.

Chłopiec w maseczce

Okazało się, że od 20 września, czyli od czasu, gdy Nicole opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie swojego syna w maseczce, otrzymała tysiące odpowiedzi od ludzi, z których wielu pochwaliło Masona za dotrzymanie słowa. Pisali: "Powinnaś być dumna! Musi być trudno przeciwstawić się dorosłemu, ale miał na tyle pewności siebie, by stanąć w obronie tego, co uważał za słuszne. Dobra robota mamo!" czy "To zabawne! Zdecydowanie woli słuchać mamy, by nie gasić pożaru w domu".

Kobieta zdradziła również, że wielu internautom tak bardzo spodobała się postawa jej syna, że chcieli wysłać pieniądze, prezenty lub datki na studia dla Masona. I tak powstała zbiórka zatytułowana: "Zawsze słucham swojej mamy!". Do tej pory ludzie wpłacili już blisko 20 tys. dolarów.

- Mason i ja jesteśmy zaskoczeni i zachwyceni wylewem miłości, który otrzymaliśmy w związku z jego zachowaniem w szkole. Czytał wasze komentarze z wielkim uśmiechem na ustach! Jest bardzo szczęśliwy, widząc tylu ludzi dumnych z niego i mówiących, że wykonał dobrą robotę. (...) Jest takim dobrodusznym, troskliwym, kochającym, mądrym i pomocnym małym chłopcem. Dziękuję za pokazanie mu, że jego uczciwość i prawość zrobi wielką różnicę na tym świecie - napisała Nicole Peoples na stronie zbiórki.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Jak pokazać dziecku, że mycie rąk jest bardzo ważne? Ten tata wpadł na świetny pomysł!

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: FG Trade/Getty Images

Pozostałe wiadomości