Stalker polskiej sportsmenki schwytany. "Usłyszał zarzuty za naruszenie nietykalności cielesnej"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Newsy
Newsy
Newsy
Newsy
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
#dziewczynynawybory spot
#dziewczynynawybory spot
Tajemnice politycznej mowy ciała
Tajemnice politycznej mowy ciała
Nagabywał ją w pobliżu domu, zakłócał zawody. Ewa Swoboda to polska lekkoatletka, która od dłuższego czasu mierzyła się z problemem stalkera. Podczas niedawnych Mistrzostw Polski mężczyzna w końcu został zatrzymany. O szczegółach na ten temat oraz innych ważnych newsach ze świata sportu mówiła w Dzień Dobry TVN dziennikarka TVN24 - Dagmara Kaczmarek-Szałkow.

Stalker Ewy Swobody zatrzymany

Ewa Swoboda od dużego czasu mierzy się z problemem stalkingu. Olimpijka i mistrzyni biegania nagabywana jest przez młodego mężczyznę, który jest w niej nieszczęśliwie zakochany. Podczas Halowych Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce w Toruniu napastnik został w końcu zatrzymany przez służby, ponieważ utrudniał kobiecie start w zawodach. Sebastian U. usłyszał zarzuty i grozi mu nawet do 5 lat więzienia. - Kiedyś przychodził pod jej dom. [...] Teraz pojawił się w Toruniu. [...] Nie przeszkodziło to na szczęście Ewie w zdobyciu złotego medalu. [...] Służby próbowały go wyprowadzić, doszło do szarpaniny, miał uderzyć jednego z ochroniarzy. Usłyszał zarzuty za naruszenie nietykalności cielesnej pracowników ochrony - relacjonowała Dagmara Kaczmarek-Szałkow.

Jak podkreśliła dziennikarka, Ewa Swoboda unika komentowania tej sprawy, jednak liczy na to, że wymiar sprawiedliwości zajmie się sprawą stalkera. Sebastian U., który również jest sportowcem, został zawieszony przez Polski Związek Lekkiej Atletyki za nękanie sprinterki.

Newsy, o których warto wiedzieć we wtorek, 20 lutego

Tenisistka Magdalena Fręch zwyciężyła w Dubaju. Zawodniczka pokonała Chorwatkę Petrę Martić w 2. rundzie turnieju WTA 1000. To dotychczasowo najlepszy sezon w krajerze Polki, która awansowała na 42. miejsce, co sprawia, że jest drugą najlepszą tenisistką z naszego kraju.

- To najlepszy sezon, nigdy tak daleko nie zachodziła w kolejnych eliminacjach. [...] Czekamy na pierwszy mecz Igi Świątek w Dubaju. Ten dziś, [przyp. red. 20 lutego] o godzinie 16:00. Zagra ze Sloane Stephensze ze Stanów Zjednoczonych - podsumowała gościni. Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East New

podziel się:

Pozostałe wiadomości