Newsy

Robert Lewandowski w FC Barcelona. Polak podpisał kontrakt z legendarnym klubem

Newsy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
transfery.info, eurosport.tvn24.pl, skysports.com
Robert Lewandowski

Kibice piłki nożnej z niecierpliwością czekali na tę widomość. Transfer Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony stał się faktem. Piłkarz oficjalnie pożegnał się niemieckim klubem Bayern Monachium.

Robert Lewandowski w FC Barcelona

Kibice piłki nożnej z uwagą śledzili ostatnie doniesienia o przeprowadzce Roberta Lewandowskiego do innego klubu. O transferze polskiego napastnika mówiło się od dłuższego czasu. W końcu zapadła ostateczna decyzja w tej sprawie. Kapitan reprezentacji Polski nie jest już zawodnikiem Bayernu Monachium. Dołączył do hiszpańskiego zespołu futbolowego FC Barcelona.

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

33-latek był zawodnikiem mistrza Niemiec od lipca 2014 roku. Rozegrał z Bawarczykami 375 meczów, w których udało mu się strzelić aż 344 gole.

- To było osiem wyjątkowych lat, o tym się nie zapomina. Spędziłem w Monachium wspaniały czas - zapewnił Robert Lewandowski.

Transfer Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony

Robert Lewandowski długo czekał na porozumienie między Bayernem a Barceloną. W ostatnich tygodniach było głośno o kolejnych ofertach składanych przez kataloński klub. Jak podawały niemieckie media, problemem była nie tylko wysokość kwoty transferowej, ale i sposób uiszczenia opłaty. W końcu udało się osiągnąć porozumienie w tej sprawie i sfinalizować przeprowadzkę polskiego napastnika.

Pomyślny koniec negocjacji pomiędzy klubami to ważna wiadomość dla bliskich piłkarza. Wszystko wskazuje więc na to, że rodzina kapitana reprezentacji Polski wkrótce przeprowadzi się do Hiszpanii. W rozmowie z serwisem cozatydzien.tvn.pl wspominała o tym zaprzyjaźniona z Lewandowskimi Paulina Krupińska.

- Kocham Hiszpanię, kocham Barcelonę i jeżeli to się kiedyś zdarzy, to będę częstym gościem - zapowiedziała prowadząca Dzień Dobry TVN.

Robert Lewandowski zaprezentowany w Miami przez Barcelonę

Oficjalne powitanie Roberta Lewandowskiego w klubie FC Barcelona odbyło się w środę, 20 lipca br. w Academy Pro Miami. Piłkarz dotarł na Florydę trzy dni wcześniej, tuż po ogłoszeniu porozumienia w sprawie transferu.

Nie da się ukryć, że na prezentację Roberta Lewandowskiego w nowych barwach klubowych z niecierpliwością oczekiwali kibice z całego świata. Polski napastnik zadbał o to, by wygłoszone w Miami przemówienie zapadło im w pamięć.

- To była bardzo ciężka praca, żeby dołączyć do Barcelony. Ale udało się, w końcu jestem z wami. Przed nami dużo pracy. Drużyna jest fantastyczna, ma olbrzymi potencjał. Jestem przeszczęśliwy, że mogę być częścią tej drużyny, tego wspaniałego klubu z wielką historią - zapewnił sportowiec. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: transfery.info, eurosport.tvn24.pl, skysports.com

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości