W 599. odcinku "Milionerów" naprzeciwko Huberta Urbańskiego zasiadła Alicja Czepiec z Krakowa oraz Beata Ozimek z Warszawy. Uczestniczki miały trudności z pytaniami wartymi 20 tys. złotych. Jak brzmiały prawidłowe odpowiedzi?
"Milionerzy" - co się wydarzyło w 599. odcinku?
W 599. odcinku "Milionerów" grę kontynuowała Alicja Czepiec z Krakowa. Uczestniczka rozpoczęła od pytania za 20 tysięcy złotych.
Ile trzeba skończyć lat, żeby pobierać z ZUS-u świadczenie honorowe, które w marcu 2022 r. podniesione zostało do kwoty 4944,79 zł brutto?
- A: 80 lat;
- B: 90 lat;
- C: 100 lat;
- D: 110 lat.
- Nie wiem, ale spróbuję się zastanowić nad tym. Pierwsza zupełnie luźna myśl kojarzy mi się z jubileuszem 100-letnim. Nie mam pojęcia. To pierwsze pytanie dzisiaj. Szkoda wracać tak szybko, więc zadzwonimy do przyjaciela - powiedziała zawodniczka.
Telefon odebrał Krzysztof Wieliczka, partner Alicji Czepiec, który nie znał odpowiedzi na to pytanie. Kobieta ostatecznie strzeliła i postawiła na wariant C. - "Sto lat, sto lat". To jest poprawna odpowiedź - odśpiewał Hubert Urbański. - Pieniądze te są wypłacane niezależnie od rodzajów i wysokości innych świadczeń. Według ZUS-u mamy teraz (sierpień 2022 - red.) ponad dwa tysiące stulatków w Polsce – wyjaśnił prowadzący "Milionerów".
Milionerzy
Milionerzy
Kolejne zagadnienie wiązało się ze znalezieniem błędu:
- A: Wespnę się na drzewo;
- B: Idę uspać dziecko;
- C: Wkrótce będą biegnąć;
- D: Wśliznął się do pokoju.
Zawodniczka skorzystała z koła ratunkowego pół na pół. Nie była pewna odpowiedzi. - Wolę mieć 20 tysięcy niż tysiąc. Ostatecznie zrezygnuję na tym etapie - zakończyła Alicja Czepiec z Krakowa. Prawidłowa odpowiedź to B: Idę uspać dziecko.
"Milionerzy". Pytanie za 20 tys. złotych
Jako druga do gry przystąpiła Beata Ozimek z Warszawy, która bez problemu poradziła sobie z pierwszymi pytaniami. Trudności pojawiły się przy zagadnieniu wartym 20 tys. złotych:
"Ach, płuca wyplute nie bolą, śmierć w szparę judasza zaziera, z ogromną tęsknotą i wolą tak trudno lat siedem umierać". Komu?
- A: Ludwikowi Waryńskiemu,
- B: Władysławowi Sikorskiemu,
- C: Władysławowi Broniewskiemu,
- D: Władysławowi Gomułce.
- Nie mam zielonego pojęcia. Myślę, że klucz jest w tej końcówce pytania: "Tak trudno lat siedem umierać". I teraz pytanie, kto siedem lat umierał? [...] Im dłużej patrzę na to pytanie, tym bardziej odpowiedź A mnie przyciąga, ale nie wiem dlaczego. [...] Czy mój przyjaciel będzie znał odpowiedź? No trudno, będzie znał czy nie będzie znał - dzwonimy do męża, ostatecznie - przyznała zawodniczka.
- Nie wiem - odpowiedział mąż uczestniczki.
"Milionerzy". "Elegia o śmierci Ludwika Waryńskiego"
Beata Ozimek skorzystała jeszcze z koła pół na pół. Zostały jej dwie odpowiedzi: A i B. Postawiła na Ludwika Waryńskiego, dzięki czemu wygrała 20 tysięcy złotych.
- Chodzi o "Elegię o śmierci Ludwika Waryńskiego" Władysława Broniewskiego - wyjaśnił Hubert Urbański.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- "Milionerzy". Uczestnik miał problem z pierwszym pytaniem. "Tego zdania uczą nauczyciele historii"
- Nie żyje uczestnik polskich "Milionerów". Był o krok od głównej wygranej
- "Milionerzy". Pytanie o wyszywane kalesony. Któremu królowi podarowała je żona Sulejmana Wspaniałego?
Źródło zdjęcia głównego: TVN