"Milionerzy". Pytanie o wyszywane kalesony. Któremu królowi podarowała je żona Sulejmana Wspaniałego?

Autor:
Justyna
Piąsta
Hubert Urbański "Milionerzy"

W 596. odcinku "Milionerów" grę kontynuował Kacper Lipski. W poprzednim odcinku odpowiedział poprawnie na 4 pytania i zdobył 5 tys. zł. Do miliona zostało mu jeszcze 8 pytań. Które z zagadnień sprawiło mu największą trudność?

"Milionerzy" odc. 596. Pytanie o największą japońską wyspę

Kacper Lipski po raz drugi zasiadł na fotelu gracza w teleturnieju "Milionerzy". Uczestnik miał do wykorzystania dwa koła ratunkowe - pół na pół i pytanie do publiczności. Hubert Urbański przeczytał pytanie za 10 tys. zł: "Japonia składa się z prawie siedmiu tys. wysp, a największą z nich jest".

  • A. Sikoku
  • B. Kiusiu
  • C. Hokkaido
  • D. Honsiu

Milionerzy

Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów” Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Lipski przyznał, że nigdy nie interesował się kulturą Wschodu, więc to pytanie było dla niego trudne. Gdyby miał odpowiedzieć samodzielnie, to musiałby strzelać, a tym samym zaryzykować zdobyte do tej pory 5 tys. zł. Gracz postanowił poprosić o pomoc publiczność. Większość głosów - 69 proc. - oddano na wariant D. Honsiu. Kacper zaznaczył tę opcję i zdobył 10 tys. zł.

"Milionerzy" odc. 596. Pytanie o wyszywane kalesony

Z kolejne kłopoty pojawiły się przy zagadnieniu za 75 tys. zł. "Któremu polskiemu królowi żona Sulejmana Wielkiego, Rusinka Roksolana, miała podarować wyszywane kalesony własnej roboty?".

  • A. Bolesławowi I Chrobremu
  • B. Kazimierzowi III Wielkiemu
  • C. Zygmuntowi II Augustowi
  • D. Janowi III Sobieskiemu

Uczestnik najbardziej obawiał się pytań z zakresu historii, ale mając już na koncie gwarantowane 40 tys. zł, nie wahał się ryzykować. Na początku skorzystał z ostatniego koła ratunkowego, czyli pół na pół. Na pulpicie zostały już tylko dwie opcje: C. Zygmuntowi II Augustowi i D. Janowi III Sobieskiemu. Lipski wybrał wariant D. Niestety, to nie była poprawna odpowiedź. Chodziło o Zygmunta II Augusta. Kacper zakończył grę z sumą 40 tys. zł.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Cezary Piwowarski/TVN

Pozostałe wiadomości