Newsy

Pogoda we wtorek: spory spadek temperatury

Newsy

Jaka będzie pogoda we wtorek, 17 sierpnia 2021 r.? Synoptycy przewidują zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 do 21 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany.

Pogoda w nocy z poniedziałku na wtorek, 16/17.8.2021 r.

W nocy na wschodzie przeważnie zachmurzenie duże, w pozostałej części kraju zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, na wschodzie i krańcach południowych, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym oraz burze, lokalnie z gradem. W południowo-wschodniej połowie kraju prognozowana suma opadów do 40 mm.

Temperatura minimalna od 11, 13 st. C na północnym zachodzie, nad morzem i w dolinach górskich do 19 st. C na południowym wschodzie; w kotlinach sudeckich lokalnie 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i silny, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy do 80 km/h, nad morzem do 65 km/h, na zachodzie kraju do 55 km/h. W Sudetach wiatr do 70 km/h.

Pogoda we wtorek, 17.8.2021 r.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, nad morzem burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm. Temperatura maksymalna od 17, 19 st. C na północy i w dolinach górskich do 21 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i silny, w porywach do 70 km/h, na zachodzie i w centrum kraju porywy do 55 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz porywy do 65 km/h. W Sudetach wiatr do 70 km/h.

Pogoda we wtorek, Warszawa, 17.8.2021 r.

We wtorek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo możliwe zanikające opady deszczu. Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Zobacz także:

Dzieci naśladują łowców burz bez strachu przed piorunami. "Chcą popisać się przed rówieśnikami"

Dokumentuje topnienie lodowców. Te fotografie dają do myślenia

Gwałtowne burze i fale upałów - czy to nowa rzeczywistość? Ekspertka ds. zmian klimatu: "Powinniśmy odtworzyć to, co naturze zabraliśmy"

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości